Projekty,  Salon zaprojektowane przez Marina Linhares Decoração de Interiores

8 najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz w 2017 roku

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Dziś przedstawiamy Wam 8 cudownych aranżacji zgodnych z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Modne, nowoczesne i tak bardzo na czasie, że bardziej już nie można być! Ruszajcie z nami w tą niezwykłą podróż.

1. Naturalne materiały

Naturalne materiały niekoniecznie muszą być zastępstwem dla nowoczesnych technologii! Od drewna w każdej możliwej formie, po wszelkie rodzaje kamienia naturalnego, skóry, wełny i tkanin, pochodzące z natury materiały i tekstylia pięknie komponują się ze współczesnymi wnętrzami.

2. Zielona oaza

Wprowadzenie natury i zieleni do swojego domu to zawsze dobry pomysł, na przykład przy pomocy żywych roślin. Kwiaty w doniczkach świetnie wpasowują się w każdy styl i ożywiają wnętrze. Niestety jeden wysuszony kaktus na parapecie nie odmieni magicznie Twojego salonu, ale atrakcyjny kwietnik, duże palmy, pionowe ogrody lub egzotyczne drzewa w doniczkach przemienią Twój apartament w prawdziwy raj.

3. Neutralnie

Żywe, nasycone kolory są coraz rzadziej spotykane w nowoczesnych aranżacjach. Zamiast tego chętniej wybiera się stosowane, neutralne barwy, takie jak biel, szarości, odcienie kremowego lub piaskowego, aż po delikatne pastele. Wszystko razem prezentuje się subtelnie, nie sprawia problemów podczas dobierania mebli i dekoracji, a także sprzyja relaksowi i wyciszeniu.

4. Etnicznie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Ferraro Habitat
Ferraro Habitat

Casa da Floresta

Ferraro Habitat

Tych wszystkich, których nudzą jednakowe jasne i nowoczesne wnętrza, na pewno zainteresuje kolejny z trendów. Styl etniczny lub boho wykorzystuje różne koncepcje i zapożyczenia z różnych stron świata, a następnie miksuje je w kolorową, kosmopolityczną całość. Intrygujące pomysły dekoracyjne i wesoła atmosfera wprost urzeka!

5. Indywidualność

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Danyela Corrêa Arquitetura
Danyela Corrêa Arquitetura

Sala de Estar com Bicicletas e Cantinho para Leitura

Danyela Corrêa Arquitetura

Wszystkie poprzednie propozycje wyglądają cudownie, ale najmodniejszym obecnie trendem w aranżacji wnętrz jest skupienie się na indywidualnym guście właściciela. Nic nie jest bardziej modne i na czasie, niż pokazanie swoich pasji i zainteresowań poprzez dekorację mieszkania. Spójrz tylko, jak pomysłowo można umieścić na ścianie rowery! Warto w podobny sposób wyeksponować instrumenty muzyczne, stare fotografie lub kolekcję płyt CD. A może w wolnym czasie uwielbiasz malować obrazy? Koniecznie je pokaż!

Zastanawiacie się, jak odpowiednio umieścić rower, by nie przeszkadzał i wyglądał wspaniale? Koniecznie poczytaj o modnych rowerach we wnętrzach!

6. Płynne przejścia

Brak wyraźnie zaznaczonych granic pomieszczeń, a także przejść między zewnątrz, a wewnątrz to jedna z cech charakterystycznych nowoczesnej architektury. To wspaniałe rozwiązanie, które rozszerza przestrzeń życiową, zalewa wnętrza naturalnym światłem i pozwala cieszyć się zachwycającymi widokami. Czego chcieć więcej? Niemal niewidoczne, przesuwane drzwi i ogromne okna sprawiają, że połączenie wnętrza domu z obszarem na zewnątrz jest bardzo płynne.

7. Ekologicznie

W supermarkecie lub na stacji benzynowej, u dostawcy energii czy w sklepie odzieżowym, wszystko oznaczone jako bio i eko schodzi jak świeże bułeczki! Dotyczy to również mebli, akcesoriów, farb, okładzin ściennych, materiałów i innych elementów. Ekologia to naprawdę gorący trend 2017 roku!

8. Elastycznie

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Kali Arquitetura
Kali Arquitetura

SDV | Jantar

Kali Arquitetura

Nikt nie lubi nudy i zastania. W tym roku wszystko powinno być spontaniczne i elastyczne! W domu królują wielofunkcyjne meble, przesuwane drzwi, wszystko, co pozwala na wygodne, komfortowe życie. Zorientowanie na odpowiedni nastrój i bieżące potrzeby, to się liczy!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu