Projekty,  Domy zaprojektowane przez Boutique Modern Ltd

12 niedrogich materiałów budowlanych idealnych do niewielkich domów

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Pomysł na budowę własnego domu może wydać się bardzo skomplikowany, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę koszty całego przedsięwzięcia. Pamiętajcie jednak, że chcieć to móc, a w homify jesteśmy właśnie po to, by pomagać Wam przezwyciężać trudności!

Jeśli Twój budżet nie jest zbyt duży, warto rozejrzeć się za niedrogimi materiałami budowlanymi. Często niedrogi wcale nie znaczy gorszy! Znaleźliśmy aż 12 doskonałych rozwiązań, które pozwolą Ci w szybki i niedrogi sposób postawić dom Twoich marzeń. Niezależnie od tego, czy lubisz styl rustykalny, nowoczesny albo jeszcze inny, znajdziesz tu idealne materiały. Wystarczy czytać dalej…

1. Prefabrykaty

Jedną z najważniejszych architektonicznych ewolucji ostatnich lat jest pojawienie się domów prefabrykowanych. Są tworzone wcześniej, a następnie przywożone na konkretną działkę, gdzie powstaje gotowy budynek. To rozwiązanie szybkie i stosunkowo tanie, a ponadto do wyboru masz mnóstwo różnorodnych materiałów.

2. Płyty betonowe

Projekty,  Domy zaprojektowane przez ÁBATON Arquitectura
ÁBATON Arquitectura

CASA TRANSPORTABLE ÁPH80

ÁBATON Arquitectura

Gdy chcesz, by dom powstał możliwie szybko i łatwo, betonowe płyty mogą okazać się świetnym wyborem. Na szczęście beton to obecnie modny i ceniony materiał, który wspaniale wygląda zarówno w stanie surowym lub pokryty wybraną przez Was okładziną.

3. Kamienne pokrycie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Casas inHAUS
Casas inHAUS

Fachada moderna del modelo Chipiona de Casas inHaus

Casas inHAUS

Kamienna okładzina jest piękna, lekka i w porównaniu do kamienia naturalnego pracuje się z nią o wiele łatwiej. W ten sposób uzyskujesz dom, który wygląda na kosztowny, a oszczędzasz czas i pieniądze!

4. Kontener z recyklingu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez homify

Stare kontenery to kolejny sposób na niewielki, nowoczesny dom, który z pewnością spodoba się kreatywnym osobom. Co najlepsze, takie pojemniki można dostać za naprawdę niewielkie pieniądze!

5. Drewno z odzysku

Powstrzymaj się przed wrzuceniem drewna do ognia, bowiem kto wie, kiedy może się przydać! Drewno wykorzystano tu jako pokrycie ścian zewnętrznych i przyznajcie, że tworzy naprawdę stylowy efekt.

6. Blacha falista

Projekty,  Domy zaprojektowane przez C95 ARCHITEKTEN
C95 ARCHITEKTEN

Privathaus bei Berlin

C95 ARCHITEKTEN

Rozsądna cena? Wspaniały wygląd? Odporność na warunki atmosferyczne? Surowy styl przemysłowy ma się ostatnio świetnie, a ściany pokryte metalem od razu przyciągają wzrok.

7. Bambus

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Facahda de acceso – Casa 5

Weber Arquitectos

Ten naturalny materiał jest bardzo łatwy w obróbce, a przy tym pozwala budować domy na długi czas. Idealnie pasuje do współczesnych czasów, gdy chcemy żyć szybko i równie szybko budować.

8. Żelazo

Belki żelbetonowe również cieszą się ostatnio wielką popularnością, wspaniale bowiem sprawdzają się jako rama nowoczesnego domu. Jeśli dodamy do tego nieco równie niskokosztowych materiałów budowlanych, otrzymamy efekt zarówno solidny, jak i budzący zachwyt.

9. Tradycyjna cegła

Jest ważny powód, dlaczego tak wiele domów buduje się z cegły – to naprawdę działa! Szlachetna tekstura, niezawodność, tradycyjny urok i przyjazność dla kieszeni, to wszystko sprawia, że cegła jest niezawodna.

10. Słoma

Ten dom kojarzy Ci się z bajką o trzech małych świnkach? Spokojnie, budynek choć wygląda jak z baśni, oferuje wszystko, czego potrzeba do życia! Niedrogie materiały, piękny odcień drewna i przytulny urok, to wszystko łączy się w tym niewielkim domku!

11. Naturalny kamień

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Atelier Nero
Atelier Nero

琉球石灰岩の石段を上って屋上へ上る

Atelier Nero

Budowanie kamiennego domu od postaw bywa bardzo kosztowne. A jeśli użyjesz kamienia znalezionego na łące, ponosisz jedynie koszty prac budowlanych. Wspaniała oszczędność!

12. Świeży beton

Solidny i niedrogi budynek o surowym wyglądzie? To właśnie on! Beton nadal dla części architektów jest numerem jeden, jeśli chodzi o tanie budownictwo. Wcale się nie dziwimy!

Szukacie pomysłów na niewielki dom za małe pieniądze? Sprawdźcie 5 najlepszych projektów niedrogich domów.

Czy rozważasz którąś z tych opcji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu