Zderzenie dwóch żywiołów! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Zderzenie dwóch żywiołów!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekt Koninko Skandynawskie domy od kabeDesign kasia białobłocka Skandynawski
Loading admin actions …

Często materiały, które wykorzystujemy do budowy domu, pokrycia jego elewacji i wykończenia wnętrz, świadczą o jego charakterze. Celowo decydujemy się na te, a nie inne, starając się osiągnąć konkretny efekt. Wszyscy wiemy, że drewno czyni dom cieplejszym, beton- surowszym, stal- chłodniejszym, naturalny kamień- elegantszym. Odpowiednia kombinacja tych surowców może zaowocować domem absolutnie wyjątkowym!

Taki właśnie projekt pokażemy Wam dzisiaj. Dom, znajdujácy się na osiedlu Nowe Koninko, zaaranżowany przez Kasię Białobłocką z Kabe Design jest miejscem, w którym spotykają się dwa żywioły- ciepłe drewno i surowy beton. Ich kombinacja sprawia, że jego wnętrze nabiera niezwykłego charakteru.

Widok od strony ulicy

Sam dom jest wysokim budynkiem o dwuspadowym dachu, który zlokalizowano na relatywnie niewielkiej działce. Z tego powodu, aby miał odpowiedni metraż, wyciągnięto go ku górze. Jego elewacja pokryta została zróżnicowanymi materiałami- dolna część została po części otynkowana na biało, ale także pokryta jasnobrązową cegłą- tą samą, którą wykorzystano do stworzenia ogrodzenia. Niemal trzy czwarte elewacji wyłożono drewnianą okładziną. Niezwykle nowoczesne jest z kolei pokrycie dachowe, kontrastujące z innymi materiałami.

Widok od strony ogrodu

Od strony niewielkiego ogrodu dom prezentuje się bardzo podobnie. Zamiast reprezentacyjnego wejścia, które widzieliśmy na pierwszym zdjęciu, znalazło się tu miejsce na niezadaszony taras, na którym w letnie dni zażywać można kąpieli słonecznych. Taras płynnie przechodzi w ogród, łącząc się z pięknie utrzymanym trawnikiem.

Przytulny salon

Sercem domu jest przytulny salon, skupiony wokół kominka. Piękny drewniany parkiet łączy się tutaj z chłodną zabudową kominka, dając razem niespodziewanie zadowalający efekt. Zwrócone do siebie kanapy udekorowano miękkimi poduszkami, czyniąc z nich niezwykle wygodne miejsca do siedzenia i relaksu. Liczne ozdoby, świece i plakaty nadają temu wnętrzu domowego charakteru.

Chłodna nowoczesność

To zdjęcie dla kontrastu pokazuje nam chłodniejszą stronę tego domu. Betonowe ściany, naturalny kamień na części posadzki, biel sufitów oraz przeszklone fragmenty nadają wnętrzu zupełnie inny look. Klimatyczne oświetlenie wprowadza tutaj wyjątkową atmosferę, czyniąc wnętrze ultra nowoczesnym. Właśnie na obszarze salonu spotykają się dwa żywioły, rządzące aranżacją wnętrz tego domu!

Stylowa kuchnia

Biała kuchnia jest nowoczesna i stylowa. Także tutaj ważną rolę odgrywa klimatyczne oświetlenie. Drewniana okładzina spotyka się z gładkimi frontami szafek o wysokim połysku. Wygodna wyspa kuchenna na środku pomieszczenia gwarantuje dogodne miejsce do przygotowywania potraw. W tym pomieszczeniu funkcjonalność łączy się z dobrym stylem i najwyższej jakości materiałami.

Motywujące dekoracje

Głównym elementem dekoracyjnym tego domu są plakaty o motywującym wydźwięku. Umieszczono je na ścianach i szafkach niemal w każdym pomieszczeniu w tym domu, przypominając jego mieszkańcom o cenionych przez nich wartościach. Ten tym ozdób nadaje wnętrzom spersonalizowanego charakteru, czyniąc je przy okazji modnymi i na czasie.

Elegancka łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, gdzie drewno także spotyka się z chłodniejszymi materiałami. Dominująca tutaj kolorystyka, oparta na brązie i szarościach, nawiązuje do palety barw widocznej w innych miejscach w domu. Niewielki metraż sprawił, że zamiast wanny jest tutaj prysznic. Pomimo ograniczeń przestrzennych zdołano jednak stworzyć łazankę stylową i wygodna. Szklana zabudowa prysznica wprowadza do wnętrza element lekkości i transparentności. Jest to doskonałe rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń.

Obejrzyjcie inny dom, wykonany z równie ciekawych materiałów- Dom dla każdego!

Jak Wam się podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu