22 dowody na to, że nawet w trakcie deszczu można miło spędzać czas na świeżym powietrzu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

22 dowody na to, że nawet w trakcie deszczu można miło spędzać czas na świeżym powietrzu

homify.Pl homify.Pl
Eklektyczne domy od AMI ENVIRONMENT DESIGN/アミ環境デザイン Eklektyczny
Loading admin actions …

Pogoda na Tajwanie (ale nie tylko) nie jest za bardzo sprzyjająca. Zwykle jest tam wilgotno i deszczowo, więc nawet ci, którzy są szczęśliwymi posiadaczami uroczych ogrodów i pięknych przestrzeni zewnętrznych, często mogą podziwiać je tylko przez szybę przyozdobioną kroplami deszczu. Jednak nie wszystko stracone! W niniejszym Katalogu Inspiracji postanowiliśmy zaprezentować Wam aż 22 dowody na to, że – jeśli się naprawdę chce – można osiągnąć wszystko i miło spędzać czas na świeżym powietrzu nawet w deszczowe dni! Nie wierzycie?! Spójrzcie sami!

1. Na wsi

Widoczna na zdjęciu rezydencja została otoczona zadaszonym tarasem. Co istotne, dach zainstalowano tak, aby każda kropla deszczu, bez większego uszczerbku dla nikogo, spływała prosto na trawnik. 

2. Idylla z domieszką czerwieni

Kolonialne domy od homify Kolonialny

Idylla w każdym calu! Prezentowana rezydencja została wzbogacona o rozległy taras, który zadaszono, a nawet w znacznej mierze zabudowano. Ani deszcz, ani wiatr nie zagrożą już żadnemu towarzyskiemu spotkaniu!

3. Okna podłogowe

Architekci często wykorzystują okna podłogowe do rozdzielenia wnętrza domu od tego, co zewnętrzne. Co za tym idzie, wystarczy od czasu do czasu otworzyć takie okno i dopływ świeżego powietrza gwarantowany! Jeśli to dla kogoś za mało, wybrana rezydencja posiada również ciekawy taras.

4. Drewno

Co taras, to ładniejszy. Trochę zadaszonej drewnianej przestrzeni i nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni się zrelaksować, nawet w czasie deszczu.

5. Majestatycznie

Czas na majestatyczną rezydencję z dużą domieszką otwartych przestrzeni. Odpowiednie ich zadaszenie i osłonięcie, a żaden wiatr i deszcz właścicielowi nie straszne!

6. Urzekająca prostota

Cóż za urzekająca prostota! Projektanci tej rezydencji nie muszą obawiać się deszczu. Zadaszone tarasy sprawdzają się wręcz idealnie w klimatach tajwańskich.

7. Otwarty układ

Otwarty układ widocznej na zdjęciu rezydencji pozwala na płynne przemieszczanie się pomiędzy wnętrzem domu, a jego zewnętrzem. Nawet będąc w środku można czuć na sobie powiew świeżości!

8. Drewniane ramy okienne

Drewniane ramy okien podłogowych oddzielają wnętrze od zewnętrza obiektu. Gdyby nie one, ciężko byłoby rozróżnić, w którym miejscu zaczyna się która z przestrzeni. Całość prezentuje się bardzo naturalnie w otoczeniu zieleni.

9. Dominacja szkła

Dzięki oszklonemu parterowi, jak i postawieniu na szkło na piętrze, nawet w deszczowe dni w domowych czterech ścianach można czuć się, jak pod gołym niebem!

10. Dom z kamienia

Dom zrobiony z kamienia prezentuje się niezwykle okazale. Wielkie okna uzupełniają go wręcz idealnie. Dzięki nim nawet w czasie deszczu nikt nie będzie się nudził!

11. Raj na Ziemi

Boucher Road Exterior Nowoczesne domy od Barc Architects Nowoczesny
Barc Architects

Boucher Road Exterior

Barc Architects

Oto obiekt prosty, nowoczesny, zlokalizowany na wsi i wyposażony w duże okna podłogowe – czegoż chcieć więcej? Podczas posiłku, mimo że we wnętrzu, można czuć się, jak pod chmurką. Raj na Ziemi!

12. Drewno, drewno i jeszcze raz drewno

Uduchowiony klimat widocznej rezydencji sprawia, że aż chce się w niej przebywać. Okna podłogowe wychodzące wprost na taras dodają całości uroku.

13. Bungalow, który się deszczom nie kłania

W bungalowie, jak z bajki, żyje się, jak w bajce – deszcz, nie deszcz, jest przyjemnie, sielsko i anielsko.

14. Z drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie, które nie ogranicza przestrzeni i nie oddziela w żaden znaczący sposób wnętrza od zewnętrza obiektu.

15. Z możliwością medytacji

Po raz kolejny sięgamy po drzwi przesuwne. Rozwiązania z ich wykorzystaniem są wręcz nieograniczone. Jeden ruch ręki i już możemy cieszyć się świeżością natury. I medytować pod dachem czując zapach kwiatów.

16. Na spotkania z przyjaciółmi

Cześć widocznego tarasu (tę nad schodami) zadaszono. Tym samym właściciele domu zyskali piękną strefę do relaksu i spotkań z przyjaciółmi. Bez względu na pogodę.

17. Drewniane drzwi

Choć na pierwszy rzut oka nie widać drzwi oddzielających wnętrze od zewnętrza obiektu – one istnieją. Są po prostu otwarte. Dzięki temu dwie przeciwstawne przestrzenie zlewają się w jedną.

18. Z gankiem

Fasada budynku ze zdjęcia jest urocza. Całość, wzniesioną z cegły w stylu rustykalnym, wzbogacono o rozległy ganek. Najważniejsze, że zadaszony!

19. Z olbrzymim oknem

Widoczne okno podłogowe jest tak duże, że po otwarciu praktycznie przestaje istnieć i znika. Nawet bez otwierania, będąc we wnętrzu można odnieść wrażenie, że jest się na łonie natury.

20. Dla starszych osób

Nowoczesne domy od arc-d Nowoczesny

Dom ze zdjęcia dopasowano do potrzeb osób starszych. Bez problemu mogą oni się tu zrelaksować i pobyć wśród roślin.

21. Tropikalnie

Dwupiętrowa, tropikalna rezydencja ze zdjęcia, oszklona i z dużą domieszką drewna, jest idealna na deszczowe dni. Czy pod tarasowym dachem, czy przez szybę, można nieustannie podziwiać okolicę – a to jest najważniejsze!

22. Z huśtawką

Na koniec jeszcze jeden taras. Chyba najbardziej ciepły i przytulny. Nawet wielka burza nie jest w stanie przegonić domowników z tych wygodnych kanap!

Co sądzicie o tych pomysłach na tarasy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu