Fantastyczne pomysły na pokoje młodzieżowe! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fantastyczne pomysły na pokoje młodzieżowe!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny pokój dziecięcy od mllm Nowoczesny
Loading admin actions …

Lata nastoletnie to jedne z najintensywniejszych w całym życiu. Żegnając się powoli z dzieciństwem i wkraczając w zupełnie nowy świat, musimy zmierzyć się z obowiązkami szkolnymi, nowymi relacjami z rówieśnikami i pobudzeniu zainteresowań. Zaczynamy szukać swojego hobby, musimy odrabiać lekcje, a na interakcje z kolegami też potrzebujemy i czasu, i miejsca. Pokój młodzieżowy w odróżnieniu od wszystkich innych pomieszczeń domowych spełnia o wiele więcej funkcji: to w nim się uczymy, relaksujemy, zapraszamy znajomych. Aby taki pokój był wyjątkowo funkcjonalny, ale też pomysłowy i wykonany z estetycznym zmysłem, zebraliśmy kilka inspiracji na pokoje młodzieżowe. 

Inne przykłady aranżacji i dogłębniejszą charakterystykę funkcji, jakie powinien spełniać pokój młodzieżowy można znaleźć w tym wpisie: Pokój młodzieżowy – inspiracje i aranżacje

Pokoje młodzieżowe z kątem do nauki

Nowoczesny pokój dziecięcy od homify Nowoczesny

Wyrastając z wieku dziecięcego porzucamy nie tylko zabawki, ale i stare przyzwyczajenia. Teraz biurko nie służy do malowania, a przede wszystkim do nauki. Biurko to konieczny element, który musi znaleźć się w każdym pokoju młodzieżowym. Powinno być wykonane z dobrej jakości materiałów, ponieważ będzie służyć przez lata – całą szkolną edukację, jak nie dłużej. Stworzenie przestrzeni do nauki sprzyja skupieniu i oderwaniu od pozostałych czynności. Biurko powinno zostać dostosowane do potrzeb nastolatka, a krzesło umożliwiać długie siedzenie i wygodne siedzenie. Pokoje młodzieżowe bez biurka są niekompletne!

Przestrzeń

Dużo przestrzeni w pokoju młodzieżowym daje więcej możliwości do rozwoju.  W większych pokojach możemy się swobodnie przemieszczać, oderwać na chwilę od tego co aktualnie robimy. Każdy czując się przytłoczonym w maleńkim pokoiku będzie mieć więcej trudności ze skupieniem, jak też relaksem. Dzięki swobodnej przestrzeni nastolatki mogą zapraszać kolegów i koleżanki, rozwijać swoje zdolności dekoratorskie lub po prostu robić mniej bałaganu – przedmioty ze sobą nie kolidują i na siebie nie zachodzą.

Pokoje młodzieżowe z pasją

Rockowy nastrój zdominował ten pokój utrzymany w minimalistycznym, nowoczesnym stylu. Ogromna szafa, duże łóżko, biel na ścianach, czyli sporo wolnej przestrzeni i  do tego muzyczne inspiracje – to pokój sprzyjający rozwijaniu talentu. Inspiracje płynące z zainteresowań nastolatka to najlepszy motyw, jaki można umieścić w jego pokoju. Rozwijając swoje pasje w sprzyjającym środowisku z pewnością poczuje falę dodatkowej energii. Minimalistyczne dekoracje i dużo wolnego miejsca nie rozproszy uwagi skupionej na zainteresowaniach, w tym przypadku muzycznych. Pokoje młodzieżowe powinny pomagać w rozwoju nastolatka poprzez odpowiednią organizację przestrzeni i połączenie z inspirującymi elementami. 

Sprytne przechowywanie

Pokoje młodzieżowe muszą zmieścić wiele! Od nagromadzonych książek, przez zestawy ubrań, przybory szkolne, akcesoria plastyczne po gry i zabawy, piłki i tym podobne. Aby stworzyć dobrze zorganizowaną przestrzeń i idealne miejsce do nauki, w którym z łatwością odnajdziemy książkę do historii średniowiecza, wiemy w której szufladzie trzymamy zszywacz i w jakieś szafce mamy ciepłą bluzę, wystarczy odpowiednio zaplanować położenie szafek. Tak jak w tym przypadku, gdzie szafki zostały ustawione w ciągu pod skośną ścianą i odróżniają się kolorem, co z pewnością ułatwi zlokalizowanie wszystkich potrzebnych akcesoriów. 

Pokoje młodzieżowe – motyw przewodni

W ODLEGŁEJ GALAKTYCE Nowoczesny pokój dziecięcy od homify Nowoczesny
homify

W ODLEGŁEJ GALAKTYCE

homify

Pokoje inspirowane ulubionymi filmami, postaciami, czy muzykami to rewelacyjny pomysł na pokój nastolatka. Zostaje stworzona przestrzeń, w której czuje się dobrze, swobodnie i może otaczać się czymś, co naprawdę lubi. Ten projekt został stworzony przez  impast i nawiązuje do popularnej serii filmów fantastycznych Gwiezdne Wojny. Pokoje młodzieżowe oparte na aranżacji z motywem przewodnim zachwycą każdego nastolatka odwołując się do jego zainteresowań.

Klasyczny

Felix Hemmingway Collection od Little Lucy Willow Rustykalny
Little Lucy Willow

Felix Hemmingway Collection

Little Lucy Willow

Wbrew pozorom pokój młodzieżowy wcale nie musi być szalenie kolorowy, przytłaczać ilością gadżetów i nowoczesnym wyposażeniem. Pokoje młodzieżowe urządzone w stylu klasycznym, a nawet rustykalnym, co prawda nie są spersonalizowane, tak jak w przypadku pokojów inspirowanych zainteresowaniami dziecka, jednak mają swój urok. Charakter i upodobania nastolatka można oddać w dekoracjach. Zaletą takiego pokoju jest jego uniwersalność i ponadczasowy charakter. Inne pomysły na aranżację w tym stylu można znaleźć tutaj.

Nowoczesne pokoje młodzieżowe

Minimalistyczny dobór kolorów, ciekawe formy mebli i nowoczesne dodatki to przykład uniwersalnego pokoju dla nastolatka, w którym każdy się dobrze poczuje. Jasne ściany, dużo światła dziennego i wygodny fotel przy biurku stworzą miejsce idealne do nauki. Z drugiej strony fotel i miękkie poduszki odpowiadają za strefę relaksu. Pokoje młodzieżowe w stylu nowoczesnym pasują do każdego wnętrza, a oprócz strony estetycznej, są wyjątkowo funkcjonalne. 

Pokoje młodzieżowe z hamakiem

Mieszkanie dwupoziomowe w Kiełczowie Skandynawski pokój dziecięcy od Pracownia Kaffka Skandynawski
Pracownia Kaffka

Mieszkanie dwupoziomowe w Kiełczowie

Pracownia Kaffka

Z huśtawki nie wyrasta się nigdy! Huśtawka lub hamak to częsty gość w ogrodzie, ale taki element w pokoju przez cały rok, to marzenie nie tylko nastolatków. Wystarczy chwila w takim hamaku, aby się zrelaksować po ciężkim dniu w szkole i odstresować przed nadchodzącą kartkówką. Z pewnością wszyscy koledzy i koleżanki podczas odwiedzin będą okupować to miejsce. Pokoje młodzieżowe poza nauką, są też miejscem relaksu i częstych spotkań ze znajomymi z klasy. Taki hamak lub huśtawka to całkiem proste rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o podstawach bezpieczeństwa i sprawdzić przed montażem, czy aby strop, belka, sufit, zostały wykonane z odpowiednio solidnych materiałów. 

Pokoje młodzieżowe z antresolą

Nowoczesny pokój dziecięcy od mllm Nowoczesny

W wysokich pomieszczeniach można sobie pozwolić na antresolę, która jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla pokoju młodzieżowego. Służy on jako sypialnia, pokój do nauki i do relaksu, więc wydzielenie odrębnej strefy, która oznacza spanie, relaks lub zabawę, to stworzenie pewnej granicy pomiędzy poszczególnymi czynnościami. Jest to też ciekawy dodatek do wystroju, który urozmaica przestrzeń., a poza tym może pomóc w odpowiedniej organizacji czasu, której dopiero uczymy się w wieku dorastania. Jeżeli na górze jest strefa spania, to nie odrabiamy tam lekcji, a przebywając koło biurka automatycznie kojarzymy je z nauką. I odwrotnie: jeśli na 'piętrze' znajduje się strefa nauki, to wspinając się po schodkach od razu nastawiamy się na intensywne zdobywanie wiedzy. 

Mając już antresolę warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, tak jak w tym przypadku, siatką ochronną. Może być to również element dekoracyjny. Sama antresola jest świetnym elementem wysokich wnętrz. Nie tylko pokoje młodzieżowe na niej zyskują!

Pokoje młodzieżowe z własną łazienką

Posiadanie własnej łazienki w wieku nastoletnim to marzenie wielu dziewczyn, które dopiero odkrywają tajniki działania lokówki i odpowiedni kolor fluidu. Chłopcy też powinni być zadowoleni, szczególnie jeśli mają rodzeństwo z którym muszą rano walczyć o pierwszeństwo do łazienki. Taki dodatek to nie lada udoskonalenie mieszkania pod jednym dachem z rodziną, ale nie zawsze można sobie na niego pozwolić. Sprawdzi się tylko w większych pomieszczeniach. Małe pokoje młodzieżowe mogą co najwyżej zostać połączone z łazienką przez drzwi, ale na dobudowaną raczej nie ma szans. Inaczej zarówno pokój, jak i łazienka byłyby w wersji mikro.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu