Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez 株式会社プラスアイ

Domowa pralnia – jak ją najlepiej urządzić?

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Miejsce, w którym w domu robi się pranie, jest najczęściej epicentrum chaosu – brudne ubrania mieszają się z tymi czystymi, detergenty i środki czyszczące walają się po podłodze, a wieszak na pranie zajmuje dużo miejsca i zawadza. Aby domowa pralnia dobrze spełniała swoją rolę, musi być przede wszystkim odpowiednio urządzona. Liczy się przede wszystkim odpowiednie miejsce na przechowywanie. Zobaczcie, jak je stworzyć!

Urządzaj zgodnie z systemem prania i suszenia

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Baño principal – Casa tipo

Weber Arquitectos

Pranie to jedno z tych codziennych obowiązków, które wymaga za dużo czasu i energii. Aby stało się czynnością bardziej efektywną, niezbędne jest prawidłowo urządzone miejsce pracy. Domową pralnię warto zaaranżować tak, aby poszczególne elementy jej wyposażenia odpowiadały kolejnym krokom w procesie prania i suszenia. A więc najpierw miejsce na brudne pranie, miejsce na detergenty, następnie pralka, suszarka lub wieszak, a na końcu kosz na czyste rzeczy. Warto zagospodarować dwie przeciwległe ściany, a miejsce na środku pozostawić wolnym, aby można się było po nim swobodnie poruszać.

Materiały

W dobrze urządzonej pralni ważna rolę odgrywają odpowiednio dobrane materiały. Muszą być wodoodporne, dobrze znosić wilgoć i łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Najlepiej sprawdzą się zatem płytki ceramiczne. Dobrą opcją może być też naturalny kamień. Drewno, gdy odpowiednio zaimpregnowane, także może zostać wykorzystanie od wykończenia domowej pralni.

Przestrzeń

Jak dobrze zagospodarować ograniczoną przestrzeń pralni? Musi się w niej znaleźć miejsce przede wszystkim na sprzęty AGD – pralkę i suszarkę. Te można ustawić obok siebie lub, gdy pralnia jest naprawdę mała, jedno na drugim. Poza pralką i suszarką niezbędny jest odpowiedni schowek- regały i szafki na detergenty i środki czyszczące. Nie zapominajmy o koszach na brudne i czyste pranie.

Wentylacja

Mając na uwadze to, że pranie zazwyczaj suszymy w pralni (zwłaszcza, gdy aura na zewnątrz nie sprzyja), niezwykle istotne jest, aby w pomieszczeniu zamontować odpowiednia wentylację. Idealnie, gdy pralnia ma dostęp do okna. Na rynku dostępne są też urządzenia odparowujące i usuwające wilgoć, dzięki którym można uniknąć problemu pleśni i grzybów.

Pralnia w ramach kuchni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

W niewielkich mieszkaniach, na przykład kawalerkach, pralnia znajduje się bezpośrednio w kuchni. Jak udowadnia przykład ze zdjęcia, pralkę można wkomponować w aranżację strefy dziennej w sposób gustowny i stylowy.

Macie w domach osobne pomieszczenie na pralnię?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu