Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez ROCOCO

Jak to zrobić? Modernizujemy bungalow

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

O czym myślisz, gdy oglądasz zdjęcia bungalowów? Bez wątpienia przywołują one tradycyjne skojarzenia, z wystrojem wnętrz z lat 70., starymi meblami i kwiatowymi zasłonami. To tego rodzaju przytulne wnętrza, z których Twoja babcia byłaby dumna. Pamiętajmy jednak, że styl się zmienia i bungalowy nie są już tym miejscem, gdzie dobry gust zdawał się być zapomniany. Przeciwnie, to eleganckie budynki, które dzięki przestronnym układom pomieszczeń i i dużym ogrodom, zyskują nowe życie. Kupujący oczekują oczywiście pewnego standardu, dlatego bungalowy poddaje się renowacjom, po którym są nie do poznania. Niezależnie, czy planujesz kupić, sprzedać, czy po prostu zmodernizować swój jednopiętrowy dom, nasze wskazówki Ci w tym pomogą. Zapraszamy!

1. Odnów dom z zewnątrz

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Grant Erskine Architects
Grant Erskine Architects

Oak Timber Frame House Extension, Gatley, Cheshire, Manchester

Grant Erskine Architects

Pamiętaj, że liczy się pierwsze wrażenie, więc zwróć uwagę na ściany zewnętrze swojego domu. Być może wystarczy tylko odświeżyć front przy pomocy nowej farby, a może będzie to wymagało poważniejszej renowacji bungalowu. Dzięki pracom, które podejmiesz teraz, zaoszczędzisz sobie kłopotu w przyszłości, na przykład z wilgocią lub pleśnią. 

Koniecznie wykorzystaj też możliwości ogrodu. Jak wspominaliśmy, niewielkie jednopiętrowe domki mają zazwyczaj duże, w stosunku do siebie, tereny zielone. Dodaj trochę nowoczesnych nawierzchni lub stwórz patio, a spędzanie czasu na świeżym powietrzu stanie się przyjemnością. Rozważ dodanie ogródka warzywnego lub grządki z ziołami, co umożliwi bardziej zrównoważony styl życia. Własnoręcznie wyhodowane warzywa zawsze smakują najlepiej!

2. Skup się na kuchni

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Artisans of Devizes
Artisans of Devizes

Cipriani Limestone in a tumbled finish

Artisans of Devizes

kuchnię warto inwestować, ponieważ według wielu osób, jest to najważniejsze pomieszczenie w domu. Jeśli więc myślisz o remoncie tylko jednego z pokoi, postaw właśnie na ten! Utrzymuj ją w czystości i świeżości, wpuszczając dużo naturalnego światła i jeśli to możliwe, decydując się na plan otwarty. Ważne jest, by kuchnia była utrzymana w jednym, określonym stylu, czy będzie to nowoczesny szyk albo rustykalność. Mieszanie różnych elementów szybko doprowadzi do efektu chaosu, a tego przecież nie chcemy! W razie problemów zawsze polecamy konsultację z projektantem, który rozwieje nasze wątpliwości.

3. Pożegnaj brzydkie dywany

Kolejnym z prostych pomysłów na modernizację bungalowu jest pozbycie się starych, brzydkich dywanów, dla których nie ma miejsca w nowoczesnych wnętrzach. Oczywiście, jeśli nie lubisz pustych desek podłogowych lub płytek, nie zmuszamy Cię do nich. Pamiętaj, że istnieje wiele opcji na przyjemne dywany lub wykładziny, które świetnie pasują do współczesnej aranżacji wnętrz. Jeśli jednak planujesz sprzedaż domku letniskowego, to właśnie drewniane podłogi mogą być uznane za jego cenny element!

4. Nowoczesne ogrzewanie

To oczywiste, że nowoczesne ogrzewanie jest koniecznością i niezbędnym elementem renowacji bungalowu. A już najlepiej, gdy zdecydujesz się zainstalować ogrzewanie ekologiczne! Niestety nie każdy ma możliwości, by wzbogacić swój dom kolektorami słonecznymi, skupmy się więc na grzejnikach. Stare modele, pamiętające jeszcze lata 70. nadają się tylko do ukrycia, a najlepiej wymiany. Obecnie istnieje przecież tak bogaty wachlarz nowoczesnych wzorów, które świetnie zintegrują się z resztą współczesnego wystroju. Mała rzecz, a jaka różnica!

5. Z drugiej strony

Projekty,  Ogród zimowy zaprojektowane przez ROCOCO
ROCOCO

Modern Kitchen / Lounge Extension

ROCOCO

Tył domu, o którym często zapominamy, może stanowić dodatkową, cenną przestrzeń. Stworzenie tam drugiego salonu lub ogrodowej kuchni na pewno przyniesie nam wiele radości. Duże, oszklone drzwi są doskonałym sposobem na wpuszczenie do środka naturalnego światła, a także tworzy płynne połączenie między przestrzenią wewnątrz i na zewnątrz.

Jak Wam się podobają nasze wskazówki na przeprojektowanie bungalowu? Jeśli lubicie domki parterowe, koniecznie sprawdźcie 11 minimalistycznych bungalowów dla miłośników spokojnego życia.

Która ze wskazówek wydaje się Wam najbardziej przydatna?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu