Projekty, Salon zaprojektowane przez LEIVARS

Brytyjski dom marzeń

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Elegancja i subtelny przepych klasycznych, angielskich wnętrz skradła już niejedno serce. Mamy przeczucie, że po lekturze tego artykułu, miłośników wyspiarskiego stylu może tylko przybyć. Przeniesiemy się do Wimbledonu, gdzie czeka na nas szeregowy dom z cegły. Za projekt odpowiadają architekci wnętrz z prestiżowego studia Leivars, zatem trudno się dziwić, że czekające na nas aranżacje przyprawiają o szybsze bicie serca. 

Tym, co Anglicy potrafią bezbłędnie, jest wprowadzenie koloru do wyrafinowanych wnętrz. Jeśli szukaliście inspiracji w tym temacie, to nie mogliście trafić lepiej!

Luksusowa prostota

Projekty, Salon zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Dom szeregowy niejedną ma twarz! W tym przypadku patrzymy na naprawdę sporych rozmiarów budynek o czterech poziomach. Na tym zdjęciu możemy przyjrzeć się dobrze najniższemu z nich. Ogromne przeszklenie jest śladem niedawnej przebudowy, przydaje wiekowej konstrukcji współczesny charakter. We wnętrzu widzimy kolejno strefę wypoczynku, reprezentacyjną jadalnię oraz kuchnię. To od tej ostatniej strefy rozpoczniemy nasze zwiedzanie…

Duża kuchnia wokół wyspy

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Na kuchnię przeznaczono naprawdę ogromną przestrzeń, właścicielom można tylko pozazdrościć! Ma ona układ zbliżony do litery O, której bok stanowi barek wielkiej wyspy, komunikujący się już ze strefą jadalni. Wyspa jest miejscem na spożycie szybkiego śniadania, blatem na przygotowywanie posiłków, meblem do przechowywania. Gra w tej przestrzeni pierwsze skrzypce. W kuchni dominuje biel, z którą łączą się szarości oraz stal, a to wszystko oswajane jest nienachalnym brązem drewna podłogi i metalowych stołków.

Niespodzianka za lodówką

Projekty, Przestrzenie biurowe i magazynowe zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Odwracamy się i kierujemy w stronę ściany, na której zaprojektowano rozmieszczenie sprzętu AGD. W jej kącie znajdziemy… sekretne drzwi prowadzące do domowego biura! Trudno o lepsze miejsce do schowania się od zgiełku rodzinnej codzienności i skupienie się na pracy. Ale to jeszcze wcale nie koniec niespodzianek…

Czas na relaks… w samotności

Projekty, Salon zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Za skórzanym krzesłem biurowym czeka wspaniała leżanka w stylu klasycznym, z granatowym obiciem. W gabinecie dobrze jest mieć miejsce na chwilę odpoczynku od komputera czy dokumentów i co jakiś czas robić sobie przerwy. Jednak widok głębi pomieszczenie sugeruje, że relaksuje się tutaj nie tylko w czasie pracy… . Zanim jednak przejdziemy dalej doceńmy jeszcze eklektyczne połączenie klasycznego mebla, dywaniku ze zwierzęcej skóry oraz biało-czarnej tapety z reprodukcją komiksu.

Sekretne zapasy

Projekty, Salon zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Nareszcie możemy zajrzeć do tej fascynującej piwniczki na wino. Jest ona mała, jednak wypakowana po brzegi! Pomyślano nie tylko o funkcjonalnym przechowywaniu, ale także o zachęcającym sposobie ekspozycji. Szklane drzwi pomagają zachować odpowiednią temperaturę.

Też marzy Wam się własna piwniczka, ale nie macie na nią wiele miejsca? Niecodzienny kształt może być rozwiązaniem, którego szukacie: Trendy: spiralne piwnice na wino.

Salon jak z bajki

Projekty, Salon zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Prawie całą powierzchnię pierwszego piętra zajmuje niezwykle reprezentacyjny pokój dzienny. Dzięki oknom z dwóch stron, od ulicy i od ogrodu, jest tutaj zawsze jasno. Stonowane lecz różnorodne kolory tworzą tutaj wyjątkowy klimat. Lazur, fiolet, zieleń… Tę ostatnią możecie zobaczyć na naszym zdjęciu w tle, na obiciu dużej kanapy. Przestrzeń podzielono na dwie części. Jedna jest miejscem spotkania, a druga zakątkiem na lekturę i wypoczynek w samotności.

Basen czy złudzenie?

Projekty, Taras zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Kolejna zaleta pokoju dziennego? Można z niego wyjść prosto na taras! Po różnorodności kolorów przyszła pora na ich ograniczenie do szarości drewnianego podłoża i wiklinowych mebli, brązu glinianych doniczek oraz ożywczej zieleni roślin. Na środku tarasu czeka… nie basen lecz świetlik! Podłużne przeszklenie pozwala doświetlić jadalnię, o której wspominaliśmy na początku.

Sypialnia główna pełna lekkości

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Wychodzimy jeszcze wyżej, by zajrzeć do sypialni głównej. Czeka tam na nas ogromne łoże o niezwykłej ramie z rzeźbionego drewna i wikliny, pomalowanych na biało. Białe są także klasyczne stoliki nocne. Pastelowa, wpadająca w szarość mięta ścian zostaje przerwana wzorzystą tapetą na murze odpowiadającym wezgłowiu łóżka. Najsilniejszym akcentem kolorystycznym są jednak ogniście czerwone abażury lamp.

Sypialnia z łazienką

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Wimbledon

LEIVARS

Myśleliście, że to już koniec niespodzianek? Otóż nie! Odwracamy się w lewo, gdzie sypialnia otwiera się na strefę wypoczynku z ceglanym kominkiem oraz… łazienką. Fantastyczna wolnostojąca wanna została ustawiona pod wąskimi oknami. Można się tu kąpać w promieniach naturalnego światła.

Które z pomieszczeń najbardziej Was zaciekawiło?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu