Salon po metamorfozie: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Mhomestudio

Małe zmiany, ogromna metamorfoza!

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym przypadku nie będzie spektakularnego “od rudery do królewskiej komnaty”, jak to często bywa w naszych zestawieniach “Przed i Po”, bo też stan wyjściowy był daleki od złego! Jednak nowy dom postawiony nieopodal Puszczy Kampinoskiej, wydawał się jego mieszkańcom pusty i cóż… niedokończony. Nie potrzebna była całkowita metamorfoza, ale raczej uzupełnienie i ożywienie wnętrza. 

Nie możemy się więc dziwić, że z takim zadaniem zwrócono się do ekspertów w dziedzinie Home Stagingu! Zmianom, na które przeznaczono 30 tysięcy złotych, poddano salon wraz z przedpokojem, główną sypialnię, oraz łazienki, a objęły one całkowitą rewolucję w oświetleniu, delikatne zmiany w kolorystyce niektórych ścian, oraz dobór dodatków i akcesoriów.

W naszych oczach, osiągnięto cudowne efekty. Co tu dużo mówić: magia Home Stagingu! Oceńcie sami…

Przed: Salon

Salon przed: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Salon przed

Mhomestudio

Często powtarzamy, że uwielbiamy różnego typu kontrasty. Jednak w tym przypadku, kontrast polegał na bardzo zatłoczonej części stricte salonowej i całkowitej pustce tuż za nią. Jak widać, wokół miejsca, z którego zrobiono zdjęcie mamy całkowicie niewykorzystaną przestrzeń… a szkoda. Takich kontrastów zdecydowanie nie lubimy! Poza tym, ustawienie mebli sygnalizuje bardzo zamkniętą przestrzeń. 

Kolejną rzeczą, na którą zwrócono uwagę jest brak elementów rozweselających lub urozmaicających wystrój. Wszystko jest zrobione pod, tak zwane, jedno kopyto…

Po: Salon

Salon po metamorfozie: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Salon po metamorfozie

Mhomestudio

To już zupełnie inna historia! Samo ustawienie mebli i zastąpienie masywnego regału delikatną komódką robi swoje. Ogromną metamorfozę przeszło oświetlenie salonu: zainstalowano nowe żyrandole i dodano oświetlenie boczne, a do tego ustawiono stylowe lampy. W miejscu gdzie niegdyś stał masywny regał, dziś jest miejsce na radosny obraz i dekoracje ustawione na komodzie. 

Patrząc na wprost, na pewno zauważyliście zmianę tła dla telewizora. Na tej jednej ścianie pojawiła się tapeta dodająca przestrzeni wielowymiarowości. Tak mała zmiana, a tak ogromna różnica w wyglądzie pomieszczenia! Dodatkowo, w strefie wypoczynkowej pojawił się przyjemny dywan. Dopiero teraz mamy salon, w którym każdy chętnie spędza popołudnia.

Przed: Korytarz

Salon przed, strefa wejściowa: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Salon przed, strefa wejściowa

Mhomestudio

Stonowany. Takim słowem można określić przyjemny korytarz, który nie wzbudza żadnych emocji. Biel i drewno to zawsze dobre połączenie, ale w tym przypadku brakuje jakiegoś bardziej odważnego elementu przykuwającego uwagę.

Po: Korytarz

Salon po metamorfozie, strefa wejściowa: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Salon po metamorfozie, strefa wejściowa

Mhomestudio

Ten korytarz na pewno nie jest stonowany! Bardzo elegancki i szykowny został stworzony na bazie pięknej tapety (tej samej, którą użyto w salonie) i srebrzystych dodatków. Zamiast delikatnego, białego żyrandola, pojawił się o wiele bardziej odważny, czarno-srebrny. 

Nasi eksperci od Home Stagingu doskonale poradzili sobie z wyzwaniem odmiany wizerunku przedpokoju przy niewielkim budżecie.

Przed: Sypialnia

Sypialnia przed: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Sypialnia przed

Mhomestudio

Główna sypialnia przed metamorfozą była dość pusta, choć w pełni funkcjonalna. Bardzo jasny pokój był wyposażony w meble z ciemnego drewna, co daje ciekawy kontrast. Szkoda tylko, że ciemnego koloru jest aż tak dużo…

Po: Sypialnia

Sypialnia po metamorfozie: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Sypialnia po metamorfozie

Mhomestudio

Jak widać, niby nie zmieniło się wiele, bo dodano jedynie lampki nocne dające nastrojowe światło, kilka poduszek i wymieniono narzutę. Na bocznej ścianie pojawił się bardzo przyjemny element florystyczny w postaci jasnego obrazu i wazonu z jasnymi kwiatami. Nasi specjaliści z polskiego biura MHOMESTUDIO po raz kolejny udowodnili, że niewielkie zmiany mogą zdecydowanie poprawić wygląd domu.

Przed: Łazienka

Łazienka przed: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Łazienka przed

Mhomestudio

Tej łazience właściwie nic nie brakuje. Nie możemy narzekać na jednolitość kolorów, mało estetyczne wykończenia, ani niefunkcjonalne rozmieszczenie wyposażenia. To jednak nie oznacza, że łazienka nie może wyglądać jeszcze lepiej! Zobaczmy co zaproponowali nasi specjaliści…

Po: Łazienka

Łazienka po metamorfozie: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Łazienka po metamorfozie

Mhomestudio

Po metamorfozie łazienka stała się glamour. Na pierwszy rzut oka, widzimy jak dużo zmienia wymiana ręczników na czarne! Delikatne kinkiety nad lustrem wymieniono na dużo większe i bardziej eleganckie lampy ścienne. Postawiono również na moc dodatków. Fioletowa orchidea ustawiona pod oknem wprowadza trochę koloru i dużo energii, a organizer stojący przy umywalce pozwala uporządkować najpotrzebniejsze kosmetyki.

Moodboard, czyli kolaż pomysłów

Moodboard: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Mhomestudio
Mhomestudio

Moodboard

Mhomestudio

Na sam koniec postanowiliśmy podzielić się z Wami również kolażem pomysłów stworzonym przy planowaniu zmian w salonie. Najważniejsze i najbardziej wyróżniające się elementy dekoracyjne wybrano zawczasu co pozwala ocenić jak bardzo do siebie pasują. 

Próbowaliście kiedyś stworzyć własny moodboard i zestawić zdjęcia różnych elementów dekoracyjnych z różnych sklepów? Może się to okazać świetną zabawą, ale również bardzo praktycznym sposobem na wybór odpowiednich dodatków!

Jak widać na przykładzie tego projektu, Home Staging to nie tylko sposób na szybką poprawę wyglądu nieruchomości przed sprzedażą. Jeśli jednak ten temat interesuje Was bardziej, to zapraszamy do artykułu: Jak tanio przygotować stare mieszkanie na sprzedaż?

Metamorfoza którego z pomieszczeń zrobiła na Was największe wrażenie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu