Kuchnia z wyspą - 12 przepięknych przykadów! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kuchnia z wyspą – 12 przepięknych przykadów!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Our Kitchens Nowoczesna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Nowoczesny
Loading admin actions …

Mieszkanie z dużą kuchnią to marzenie zapalonego hobbysty gotowania. Zaś funkcjonalność i wygoda kuchni w jej użytkowaniu to bardzo ważna kwestia dla każdego z nas. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, z jaką logistyką wiąże się rozplanowywanie urządzeń w jej wnętrzu. Otóż są pewne zasady którymi powinniśmy się kierować. Przy rozpoczynaniu gotowania podświadomie wykonujemy czynności w pewien sposób. Wyciągamy z lodówki, odstawiamy na blat, myjemy, kroimy, wrzucamy na patelnię. Mniej więcej w takiej kolejności powinniśmy ustawić urządzenia kuchenne. To rozwiązanie na kuchnię w jednym ciągu ściany, która jeśli jest rozległa może stworzyć nam  przy gotowaniu długi spacer „w tę i we w tę”. Natomiast by skrócić sobie tę drogę i wykorzystać miejsce pośrodku kuchni, możemy wybudować wyspę kuchenną. W tym artykule przedstawimy piękne kuchnie z wyspą i wypunktujemy jej przydatne zastosowania.

Jeśli chcecie zobaczyć najlepsze kuchnie poprzedniego roku odsyłamy Was do Katalogu Inspiracji Top 10 w 2014 – wyjątkowe kuchnie.

Zapraszamy!

Kuchnia z wyspą i… biblioteczką

Shaker kitchen by Harvey Jones Klasyczna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Klasyczny
Harvey Jones Kitchens

Shaker kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Kuchnia z wyspą to dużo więcej ciekawych rozwiązań dla naszego wnętrza. Pod blatem wyspy możemy zaaranżować półki, na przykład na… książki. Domowa, tematyczna biblioteczka to ozdoba nie tylko salonu. Na tym przykładzie blat wyspy razem ze zlewem pełni funkcję mycia, przygotowywania i krojenia produktów spożywczych. Pod spodem obok biblioteczki przewidziano miejsce dla zamkniętej szafki; chłodziarki – winiarki. Wystrój wyspy utrzymany jest w odcieniach szarości i złamanej bieli lśniącego blatu. To klasyczna kuchnia z wyspą najwyżej klasy.

Kuchnia z wyspą i… wieloma szufladami

Następny przykład zagospodarowania wyspy kuchennej. Przestrzeń pod blatem może być idealnym miejscem do przechowywania. Na tym przykładzie cała wyspa zabudowana jest szufladami. Z jednej strony znalazł się tez drążek do odwieszania ścierek kuchennych. Wyspa ta również posiada zlew ze srebrnym kranem. Swoim klasycznym wyglądem raczej przypomina masywny, ozdobny mebel na środku pokoju niż wyposażenie kuchni.

Kuchnia z wyspą i… miejscem do siedzenia

Projekt wnętrza domu w Łodzi 160mkw. Nowoczesna kuchnia od Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz Nowoczesny
Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz

Projekt wnętrza domu w Łodzi 160mkw.

Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz

Przykład aranżacji tej wyspy zaprojektowanej przez Piotr Stolarek Projektowanie Wnętrz łączy w sobie dwie funkcje: gotowania i stołu kuchennego. Kuchnia z wyspą ze zręcznie ukrytą płytą indukcyjną na jej blacie rozszerza się, by stworzyć miejsce do siedzenia i spożywania posiłków. Szafki pod wyspą sięgają tylko połowy jej szerokości, aby zostawić miejsce do wsunięcia krzeseł po drugiej stronie. Nad nią znajduje się srebrny, żeliwny okap w kształcie tuby. Nowoczesne połączenie drewna z połyskliwą czernią. Jak Wam się podoba kuchnia z wyspą w tej stylistyce?

Kuchnia z wyspą i… oddzielnym pomieszczeniem

Linear kitchen by Harvey Jones Nowoczesna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Nowoczesny
Harvey Jones Kitchens

Linear kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Oto przykład tego jak wyspa w kuchni może dzielić pomieszczenie salonu z aneksem kuchennym na dwie strefy. W tym przypadku wyspa kuchenna jest długa i… jednostronna. Nie można z niej korzystać ze wszystkich stron, ale za to jeden jej bok daje „oparcie” dla kanapy. Tak ładnie i zdecydowanie zostały zaakcentowane dwie przestrzenie: kuchenna i salonowa. Na blacie znalazły się także palniki kuchenki gazowej.

Kuchnia z wyspą i… dodatkowym blatem

To przykład wyspy, która jest centralnym punktem całego pomieszczenia, razem z oświetlającą ją lampą. Wyspa powiększa powierzchnię roboczą kuchni. Urządzenia takie jak zlewozmywak, kuchenka zostały zainstalowane przy ścianie. Blat wyspy jest także stołem kuchennym, sądząc po hokerach, które stoją pod nim. Cała kuchnia utrzymana jest w bielach i transparentnych dodatkach dzięki czemu nie wydaje się być zagracona.

Kuchnia z wyspą i… dwupoziomowym blatem

Painted Shaker kitchen by Harvey Jones Nowoczesna kuchnia od Harvey Jones Kitchens Nowoczesny
Harvey Jones Kitchens

Painted Shaker kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Oto kuchnia z wyspą w stylu klasycznym. Wyspa obudowana jest boazerią z zamkniętymi półkami, pod spodem znalazła się wbudowana lodówka z napojami. Wyspa jest duża i co najciekawsze dwupoziomowa. Jeden bok blatu, od strony zlewozmywaka znajdującego się pod oknem, wyposażony jest w palniki gazowe. To strefa gotowania. Zaś naprzeciwko znajduje się odseparowany wyższy blat pełniący funkcję ozdobną bądź roboczą.

Przy projektowaniu kuchni lub łazienki warto wcześniej zastanowić się nad wysokością blatów po to, by były dostosowane do naszych szczególnych potrzeb. Zdarza się, że niektóre partie blatów w kuchni są bardziej zróżnicowane wysokościowo, aby mogły z nich, na przykład korzystać dzieci.

Kuchnia z wyspą i… stołem

SZARA EMINENCJA Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
homify

SZARA EMINENCJA

homify

Bardzo kreatywny i oryginalny projekt wyspy wykonany przez Impast. Blat wyspy stoi na czterech nogach więc udaje stół, pod którym znajduje się biała szafka przeznaczona do przechowywania. Na blacie zamontowana jest także płyta indukcyjna, a na jej krawędzi zaoszczędzono miejsce do siedzenia dla dwóch osób. To wyspa, której wysokość dostosowana jest do wygodnej pracy bez schylania się. Materiał i kolor blatu pasuje do okapu oraz mebli. Wszystko stanowi spójną całość.

Kuchnia z wyspą i… ukrytymi otworami

Oak Worktops Minimalistyczna kuchnia od Norfolk Oak Minimalistyczny
Norfolk Oak

Oak Worktops

Norfolk Oak

Oto ciekawy pomysł ukrycia zlewu znajdującego się na wyspie kuchennej. Gruby blat jakby nakrywa zlew przez co widoczny jest na nim tylko otwór z kranem, a drugi służy do szybkiego i wygodnego wyrzucania odpadków do ukrytego kosza pod spodem. Pod blatem znajdują się lodówki i zmywarka, dzięki czemu zabudowa kuchni na głównej ścianie składa się tylko z estetycznych frontów półek i szuflad.

Kuchnia z wyspą z… innej bajki

Kuchnia z wyspą, a raczej półwyspem! Zabudowany, wystający blat połączony jest z szafkami kuchennymi pod ścianą. Tym samym rozdziela pomieszczenie na strefy i daje więcej miejsca do pracy i przechowywania. Na co chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę to to, że wyspa zaprojektowana jest w zupełnie innym stylu niż reszta szafek. Połączenie drewna z gładkim, matowym fioletem w tym przypadku jednak zaskakująco dobrze się broni i jest wyróżniającym się akcentem kolorystycznym. Wspólną cechą tej aranżacji są proste, kanciaste, geometryczne bryły, z których powstała cała zabudowa.

Kuchnia z wyspą i… zasłonką

Mieszkanie w kamienicy Skandynawska kuchnia od Mint&Brisk Skandynawski
Mint&Brisk

Mieszkanie w kamienicy

Mint&Brisk

Przedstawiamy mądry i oszczędny pomysł na zakrycie wnętrza wyspy. W tej niewielkiej kuchni wyspa z płytą indukcyjną udekorowana jest materiałową zasłonką. To nie tylko dobry dekor dla naszego wnętrza, który możemy bezproblemowo i często zmieniać, ale praktyczny i tani sposób na fronty półek z rzeczami, których nie chcemy eksponować.

Kuchnia z wyspą prostopadłą

Aranżacje płytek cementowych w kuchni Śródziemnomorska kuchnia od Kolory Maroka Śródziemnomorski
Kolory Maroka

Aranżacje płytek cementowych w kuchni

Kolory Maroka

Kuchnia z wyspą projektu Kolory Maroka trochę odbiega od standardowych. W tym przypadku wyspa ustawiona jest nie równolegle do zabudowy kuchennej pod ścianą, a odwrócona prostopadle do niej. Zlewozmywak wychodzi frontem do drzwi wejściowych do kuchni.  Drewniana, wyższa zabudowa blatu z wysokimi stołkami przylega do niej tak, że siedzący przy nim domownicy mają pogląd na cała kuchnię. Ciekawym elementem wykorzystującym powierzchnię boków wyspy i blatu są haczyki na ściereczki i gazetnik.

Kuchnia z wyspą i… barkiem

Oto elegancka kuchnia z wyspą z przyległym do niej blatem. Jeśli się dobrze przyjrzymy blat ten „wisi” nad krzesłami. Jest jedynie elementem wystającym ze środka konstrukcji wyspy. Umocowany jest na standardowej wysokości, odpowiadającej zwykłym krzesłom kuchennym. W tym wypadku jest to jednak wersja niestandardowa i luksusowa. Taka wyspa może pełnić też rolę barku do rozlewania alkoholi.

Co sądzicie o kuchni z wyspą na środku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu