Minimalistyczny dom marzeń!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Minimalistyczny dom marzeń!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od meier architekten zürich Nowoczesny
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam projekt studia architektury z Zurychu. Swoje dzieło profesjonaliści z Architekten Meier nazwali Objekt 254. Wobec jego elegancji i prostoty nie można przejść obojętnie! Kuchnia marzeń, rajska łazienka, wysmakowany wystrój salonu, skąd rozpościera się wspaniały widok…   Czego chcieć więcej? Ten wspaniały efekt został osiągnięty dzięki połączeniu wyrafinowanego desginu oraz wykorzystaniu materiałów wysokiej jakości. Dla architektów najważniejsze jest spełnienie oczekiwań klienta, stworzenie idealnie dopasowanych do jego potrzeb warunków mieszkaniowych.

A czy wspomnieliśmy już, że ten dom jednorodzinny został wzniesiony w stylu minimalistycznym, który ma tak wielu zwolenników wśród czytelników homify? Czeka na nas dzisiaj prosta, geometryczna bryła, białe wnętrza i ogromne przeszklenia! 

Czas wybrać się do Szwajcarii…

Zacieranie granic

Czas poznać ten taras, na którym rosną drzewa! Jest on częściowo zadaszony, dzięki czemu można cieszyć się z przebywania na świeżym powietrzu niezależnie od aktualnych warunków pogodowych. Podłoże z drewnianych desek jeszcze bardziej przybliża nas tutaj do natury. O tak przestronnym tarasie marzy chyba wielu z nas! My jednak nie możemy wyjść z wrażenia nad umieszczeniem drzew na piętrze, zwłaszcza, że czerwone liście jednego z nich wspaniale kontrastują z bielą fasady.

Natura i geometria

Przed nami dyskretny projekt, który jednak nie ma nic wspólnego z banalnością! Nie mamy do czynienia ze zwykłym prostopadłościanem, ta bryła zaskakuje pomysłowością rozwiązań. Ściśle geometryczny projekt został urozmaicony poprzez ścisłe połączenie go z naturą. Drzewa rosną tutaj nie tylko wokół domu, ale także na tarasie! Ze śnieżną bielą fasad kontrastują czarne ramy okien oraz słupów podtrzymujących konstrukcję. Wielkie przeszklenia zapowiadają fantastycznie doświetlone wnętrza…

Salon z widokiem

Przez taras przechodzimy do wnętrza, gdzie czeka na nas salon, jadalnia oraz kuchnia. Umiejscowienie tych pomieszczeń na piętrze zostało umotywowane chęcią zapewnienia wspaniałych widoków, w miejscach, w których domownicy spędzają najwięcej czasu. My jesteśmy zachwyceni! Ciemny, wygodny narożnik kontrastuje z jasnymi ścianami, a o zapewnienie ciepła i przytulności dba drewniany parkiet. Na uwagę zasługuje ciekawa półka-wnęka, w której znalazło się miejsce na nowoczesny kominek.

Jadalnia skąpana w świetle

Strefa publiczna tego domu zajmuje jedną przestrzeń otwartą na planie prostokąta. Takie racjonalne rozwiązanie, bez udziwnień i niespodzianek, jest typowe dla budynków w stylu minimalistycznym. Zapewnia dobrą komunikację i harmonijne przenikanie się różnych przestrzeni. W ten sposób z salonu przechodzimy prosto do jadalni, wyróżnionej miękkim, beżowym dywanem. Drewniany stół postawiono w linii ogromnego przeszklenia, co daje wspaniały efekt! To doskonałe miejsce na spotkania rodzinne czy towarzyskie.

Przestronna kuchnia

Kuchnia zaprojektowana jest na planie litery L dopełnionej masywną wyspą. Jest tutaj wszystko co potrzebne, by zapewnić jej maksymalną funkcjonalność: dużo miejsca do przechowywania, do przygotowywania posiłków, a nawet strefa śniadaniowa, która pomieści trzy osoby. Białe ściany oraz fronty mebli urozmaicone są poprzez wprowadzenie ziemistych blatów, lśniącej stali oraz oczywiście drewna. Choć jadalnia nas zachwyciła, nie zdziwiłoby nas wcale, gdyby to kuchnia okazała się sercem domu! 

Macie białą kuchnię lecz czegoś Wam w niej brakuje? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Jak ożywić białą kuchnię? 7 pomysłów

Łazienka pełna elegancji

Przed nami łazienka-marzenie! Jest tutaj niesamowicie przestronnie, co musi wzbudzić jęk zachwytu tych z nas, którzy borykają się małymi łazienkami… Znalazło się tutaj miejsce na ogromną wannę oraz kabinę prysznicową bez brodzika, oddzieloną od reszty pomieszczenia jedynie szklaną taflą. A ile tu luster! Neutralne kolory wprowadzają atmosferę relaksu, a ciemne płytki podłogi oraz zabudowy wanny sprawiają, że mamy uczucie kroczenia po naturalnym kamieniu. Efekt ten podkreśla wprowadzenie roślin i elementów z drewna. Nic tylko wypoczywać…

Wiedzieliście, że styl minimalistyczny może być aż tak przytulny?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu