Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Polygon arch&des

6 genialnych pomysłów, jak ukryć pralkę w swojej łazience

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W przeciwieństwie do lodówek i kuchenek, które obecnie są dostępne w wielu kolorach, wzorach i pięknie wpasują się do kuchni w naprawdę różnych stylach, pralki niewiele zmieniły się wizualnie w ciągu ostatnich 20 lat. Nie wyróżniają się ciekawą formą i pięknem, więc są ukrywane w pomieszczeniach gospodarczych lub w piwnicy. Nie wszyscy mają taką możliwość, więc pralka najczęściej kończy w łazience, nawet jeśli nie do końca tam pasuje. By zadbać o wygląd łazienki, możemy oczywiście postarać się ukryć to urządzenie, jednak warto wiedzieć o kilku zasadach.

Na początku, sprawdź, czy pralka nie wygada naprawy lub nawet wymiany. Stare, nie do końca działające urządzenie może nie przeżyć przenoszenia lub obudowy! Wszelkie pojemniki lub szafki muszą być idealnie wymierzone oraz oferować możliwość bezproblemowego otwarcia. Oczywiście brzmi to jak banały, ale lepiej jest o tym przypomnieć, zamiast siłować się potem podczas wkładania lub wyciągania prania. Teraz możemy już przejść do 6 propozycji na ukrycie pralki w łazience, które dla Was wybraliśmy.

1. Z przesuwanymi drzwiami

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Burkhard Heß Interiordesign
Burkhard Heß Interiordesign

Bad mit Stauraum, hinter den Falttüren verschwindet die Waschmaschine und sonstiges

Burkhard Heß Interiordesign

Dobrym pomysłem jest wydzielenie dla pralki specjalnej niszy. Nie wystaje wtedy i nie zawadza, a także nie zajmuje cennej przestrzeni. Jeśli niekoniecznie chcemy ją zawsze widzieć, warto też zamontować specjalną ramę, w którą następnie wstawimy drzwi. Dzięki takiemu rozwiązaniu odsłaniamy pralkę tylko w razie potrzeby, a na co dzień jest ona sprytnie ukryta.

2. Wbudowana

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Polygon arch&des
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Kolejną z propozycji jest zabudowanie urządzenia tak, by w niewidoczny sposób została zintegrowana z istniejącym już systemem szaf. Sprawia to, że pralka mniej rzuca się w oczy, a całość wygląda bardziej jednolicie. Ważne jest jednak to, by posiadać odpowiednio dużo wolnej przestrzeni, gdyż obok urządzenia muszą zmieścić się także szafki. Ten pomysł sprawdzi się u kogoś, kto dopiero planuje zakup lub wymianę pralki, nie wszystkie bowiem modele będą pasować do reszty mebli. Wtedy musimy się uciekać do innych sztuczek…

3. Za zasłonami

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez cristina velani
cristina velani

plan de travail salle de bain

cristina velani

Bardzo prostą i oszczędną alternatywą jest ukrycie pralki za zasłonami. W takim wypadku wystarczy wstawić ją w już istniejącą niszę lub w kąt. W przypadku niszy kurtynę mocujemy przy pomocy karnisza i gotowe! To rozwiązanie nie jest może najpiękniejsze, ale za to małym nakładem sił i niewielkim kosztem sprawiamy, że pralka znika z pola widzenia. Ozdobna zasłona wnosi także element dekoracyjny oraz akcent kolorystyczny.

4. Niestandardowe szafki

W związku z umiejscowieniem rur i ujęć wody, położenie pralki jest w wielu łazienkach z góry ustalone. Wówczas nie mamy wielkiego wyboru, urządzenie musi być umieszczone właśnie tam, bez względu na wygląd. Na szczęście istnieje sposób, który znamy już z rozwiązań kuchennych. Od razu pieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu, bo obudowując pralkę szafką jednocześnie ukrywamy ją oraz zapewniamy sobie dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Alternatywą może być też ścianka działowa, która oddzieli pralkę od reszty łazienki. Możemy nawet znaleźć specjalne szafki na to urządzenie, wyposażone w miejsca na kosze na pranie, proszki i inne przydatne przedmioty. Pralka w łazience może być praktyczna i piękna!

5. Oszczędność miejsca

Jeśli posiadasz małe mieszkanie, które bardzo łatwo przeładować, potrzebujesz mniejszego urządzenia. W wielu domach z uwagi na brak miejsca, pralka stoi daleko od ujęcia wody, co nie jest zbyt dobrym ani wygodnym rozwiązaniem. Postaw na mniejszy rozmiar i dokładnie pomierz łazienkę przed zakupem! Takie pralki mają zazwyczaj około 40 do 50 centymetrów, podczas gdy tradycyjny wymiar to około 60 centymetrów szerokości.

Wadą tego typu urządzeń jest to, że bęben jest w stanie pomieścić o wiele mniej prania. Wydajność do około 3 – 4 kilogramy, przy 6 do 7 kilogramów przy dużych gabarytach. Również ich cena nie różni się zazwyczaj od tradycyjnych pralek. Warto jednak rozważyć ten pomysł, gdy mieszkasz sam i nie potrzebujesz częstego prania. Małą pralkę łatwiej jest ukryć za drzwiami lub stworzyć dla niej specjalny kącik.

6. Pionowe szafki

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Waschtisch und Schrank für Waschmaschine

homify

Ukrycie pralki może być problematyczne, zwłaszcza w małych łazienkach. Ostatnią z naszych propozycji jest wykorzystanie obszarów pionowych. Wysokie półki oferują dużo miejsca, a w dodatku jesteśmy w stanie schować do jednej z nich… całą pralkę! Upewnij się zawczasu, czy konstrukcja jest w stanie udźwignąć urządzenie oraz nie montuj jej zbyt wysoko. Chyba nie chcesz mieć problemów przy wkładaniu i wyjmowaniu prania, prawda? Tak ukryta pralka to bardzo oryginalne rozwiązanie, które zadziwi każdego!

A co powiesz na urządzenie mini pralni? Oto 13 pomysłów na pralnię, która z łatwością urządzisz w każdym domu.

Kto z Was chciałby ukryć pralkę?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu