Reinkarnacja warsztatu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Reinkarnacja warsztatu!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom, który chcemy pokazać Wam dzisiaj, kiedyś pełnił funkcje magazynu i warsztatu. Teraz to prawdziwie nowoczesna, luksusowa rezydencja! Wszystko za sprawą studia Degelo Architekten BSA SIA AG. Budynek już z zewnątrz wygląda imponująco, ale poczekajcie aż wejdziemy do środka, gdzie czekają na nas multifiunkcjonalne otwarte przestrzenie i dużo, dużo drewna…

Fasada od ogrodu

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Dom jest położony pomiędzy klombami a małymi poletkami, idealnie wpasowuje się w ten wiejski krajobraz. Dzieje się to za sprawą przede wszystkim jego struktury stodoły, użyciu drewna, ale także metalu. Blacha jest często wykorzystywana w budynkach gospodarczych lecz niewielu architektów odważa się ją cytować w swoich konstrukcjach poza miastem. Chociaż wspomniane nawiązania są dla projektu bardzo istotne, to jednak jego ostateczny kształt to nowoczesność w najlepszym wydaniu.

Interesuje Was, co polscy profesjonaliści potrafią zrobić ze starym, drewnianym magazynem? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Luksusowe wnętrze starego magazynu.

Fasada od ulicy

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Od strony ulicy naszą uwagę przyciągają od razu ogromne otwory okienne. Szkło oblepiono specjalną folią, dlatego po zapadnięciu zmroku i zapaleniu światła wewnątrz zdaje się, że same świecą na żółto. Z tej perspektywy widać wyraźnie położenie działki na zboczu. Wysoki żywopłot osłania najniższe piętro, zapewniając mieszkańcom prywatność. Będzie to miało istotne znaczenie przy rozkładzie pomieszczeń, o czym zaraz się przekonamy…

Zaskakujący dach

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Nowy dach zaskakuje formą i materiałem. Jednak ciekawy jest nie tylko pod względem estetycznym. Pełni on funkcję stabilizującą cały budnek, odpowiednio rozprowadzając ciężar, tak, że we wnętrzu można było całkowicie zrezygonować z filarów. Popatrzcie na to studio na górze, czy nie wygląda niesamowicie? Niedługo dowiemy się, jak wygląda jego wnętrze…

Pokój dzienny

Nowoczesny salon od homify Nowoczesny

Salon to przestrzeń otwarta, która powala z nóg. Jasne, sosnowe drewno jest bez wątpienia głównym bohaterem tego wnętrza, nadając mu skandynawski charakter, chociaż znajdujemy się w środku Szwajcarii. Konstrucję dwuspadowego dachu widać tutaj wyraźnie. Podłogi wyłożono płytkami imitującymi drewno, ponieważ konstruowanie z niego podłoża już nie jest dozwolone. 

Sypialnia

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Chociaż materiały użyte na podłogi, ściany i sufit są te same, znajdziemy także tutaj ogromne przeszklenie, to jednak w sypialnie panuje relaksujący, intymny nastrój. Można stąd już od rana przyglądać się uprawom. Wprowadzenie zieleni do wnętrza sprawia, że granica pomiędzy nim a ogrodem staje się bardzo płynna.

Studio

Nowoczesne domowe biuro i gabinet od homify Nowoczesny

Na samej górze znajduje się studio, które podziwialiśmy już na zewnątrz. Teraz przekraczamy próg tej oryginalnej przestrzeni i co widzimy? Oczywiście ogromne przeszklenie, zajmujące całą ścianę! Białe zasłony mogą zapewnić prywatność, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Pod nim klasyczne biurko projektu architekta Egon'a Eiermann'a. We wnętrzu panuje atmosfera spokoju, idealna do skupienia się przy pracy. Z kolei ściana z przypiętymi rysunkami stymuluje kreatywność. Rośliny i przyjemny dywan przydają poczucia przytulności. 

Na koniec wspomnijmy tylko, że ten dom wygrał takie nagrod jak Best Architects 2009 oraz Auszeichnung guter Bauten Solothurn 2010. My nie mamy wątpliwości dlaczego!

Mielibyście ochotę zamieszkać w tak odmienionej stodole?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu