Projekty,   zaprojektowane przez homify

Podziemne hygge – czyli mieszkanie dla szczęśliwych

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Hygge to duńska filozofia, która sławi się tym, że ma klucz do szczęścia. Jednym z jej elementów jest przytulne, ciepłe otoczenie, nasza własna przestrzeń, w której przy blasku świec można się skulić pod grubym kocem i z ulubioną książką. Dom jest jedną z najważniejszych dla Duńczyków przestrzeni. Zwłaszcza taki, który położony jest w naturalnej okolicy.

Wszystko to – i dużo więcej- oferuje lokum, które pokażemy Wam w tym Katalogu Inspiracji. Domek, który wygląda niczym żywcem wyjęty z Hobbitonu, oferuje przytulne, wygodne i ekologiczne warunki mieszkaniowe. Zajrzyjcie z nami do środka!

Domek dla Hobbitów

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Z zewnątrz dom wygląda niczym z baśni – a dokładniej niczym kopia domku dla Hobbitów z 'Władcy Pierścieni’. Jego architekci z pewnością na tej powieści się wzorowali. Spójrzcie tylko na okrągłe, zielone drzwi, kamienną fasadę i drewniany, łukowaty dach. Przed domem pasuje swojski, artystyczny nieład i trzeba przyznać, że całość nie mogłaby prezentować się bardziej przytulnie.

Ekologiczny i ekonomiczny

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Taki dom jest zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny. Ekologiczny, bo wykonany z naturalnych materiałów, które zapewniają zdrowe warunki mieszkaniowe, nie szkodząc przy okazji środowisku. Ekonomiczny ze względu na swoją lokalizację – umieszczony niejako w głębi wzgórza, został od góry przykryty warstwą ziemi. To zapewnia doskonałą izolację wnętrz, przez co utrzymuje się w nich optymalna temperatura, a właściciele mogą zaoszczędzić na ogrzewaniu (albo klimatyzacji).

Urocze wnętrze

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Wnętrze wykończono naturalnymi materiałami, spośród których wyróżnia się kamień. To właśnie nim wyłożono podłogę oraz obłożony gzyms kominkowy. Na ścianie dostrzec można boazerię z drewna, która dba o przytulny klimat. Na wyposażenie składają się elementy o charakterze zamkowym – krzesła o pluszowych obiciach czy średniowieczny żyrandol. Całość emanuje jednak ciepłem i urokiem.

Klimatyczna sypialnia

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Sypialnia urządzona została w podobnym stylu, co salon. Króluje w niej masywne drewniane łóżko przykryte miękką, puchatą pościelą. Ciepła paleta barw oraz blask sączący się z żyrandoli dbają o niepowtarzalny klimat w tym wnętrzu. Fantastycznie w całość aranżacji wpisuje się duże, okrągłe okno.

Widok z okna

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Już sam widok z okna zapewni nieustające szczęście. Wyobrażacie sobie budzić się do takiego pejzażu każdego ranka? Dom hygge to kolejny dowód na to, że mniej znaczy więcej - nie trzeba mieć dużego, luksusowego urządzonego domu, aby mieszkać stylowo i wygodnie.

Moglibyście tu mieszkać?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu