Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jak stworzyć mały, ale naprawdę piękny ogród?

press profile homify press profile homify
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Paul Marie Creation
Loading admin actions …

Obecne ceny gruntów są tak wysokie, że najczęściej pozwalają na zakup jedynie niewielkiej działki. Jednak nawet, jeżeli nasza posesja nie jest zbyt duża, warto pomyśleć o nadaniu jej odrobiny zieleni. Nawet mały ogród może stać się naszą zieloną oazą.

Nowy ogród powinien być dobrze zaplanowany. Ta zasada dotyczy wszystkich zieleńców, jednak wyjątkowo ważna jest w przypadku tych bardzo małych.  Prostota i gra różnymi kolorami oraz fakturami może okazać się kluczem do sukcesu. W celu utworzenia optycznej głębi należy wybrać ciemniejsze rośliny w tylnej części ogrodu, natomiast z przodu posadzić jasne kwiaty, które nadają przestrzenności.

Inną sztuczką doskonałą sztuczką jest również podział ogrodu na kilka części. Do tego zabiegu mogą posłużyć małe żywopłoty, porośnięte bluszczem ogrodzenia lub też po prostu drewniane i metalowe kraty. Za takie specjalne bariery optyczne mogą posłużyć też krzewy lub wysokie trawy.

Jesteście ciekawi pozostałych rad przygotowanych przez naszych ekspertów od projektowania krajobrazu? Zapraszamy na kilka pomysłów zobrazowanych pięknymi zdjęciami.

Czy lubicie dbać o swój ogród?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu