Projekty,   zaprojektowane przez Hot Tub Barn

Małe, ale świetne! 6 niewielkich basenów

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kto powiedział, że koniecznie potrzeba dużej działki, mnóstwo przestrzeni i grubego portfela, aby zrealizować marzenie o posiadaniu basenu? Nawet kilka metrów wolnego miejsca i ograniczony budżet wystarczą, by sprawić sobie mini basen… nawet w domu! Dziś przedstawiamy Wam sześć różnorodnych basenów, które mimo, że niewielkich rozmiarów, mają naprawdę wiele do zaoferowania. Sprawią, że nawet najmniejszy ogród zyska możliwość odświeżenia się w upalny dzień i na pewno poprawi nam humor. Ruszajcie z nami i zanurzcie się w cudowny świat maleńkich basenów.

1. Luksusowy

Nic nie stoi na przeszkodzie, by nawet niewielki basen był luksusowy, jak pokazuje ten przykład. Woda znajduje się na niewielkim podwyższeniu, które może służyć jako taras. Na brzegu wystawiono leżaki wręcz zachęcające do opalania, warto tu też wypić aperitif przed obiadem, leniwie mocząc nogi w chłodnej wodzie. A gdy zrobi się ciemno, spektakularne oświetlenie zapewni wspaniałą atmosferę. W dodatku kolor można dopasować do nastroju! System ogrzewania sprawia, że przez cały rok będziemy się cieszyć przyjemną temperaturą wody. Cudownie!

2. Elastyczny

Mobilne baseny są doskonałym rozwiązaniem dla tych z nas, którzy mają ograniczony budżet, a chcieliby skorzystać z chłodnej wody w upalnych miesiącach. Taka składana konstrukcja jest łatwa do kupienia, nie kosztuje wiele, bez problemu złożymy ją sami, a w gorące dni schłodzi się tu cała rodzina. Nasza rada: przez rozłożeniem basenu sprawdź podłoże. Upewnij się, że nie ma na nim żadnych elementów, które mogłyby go zniszczyć, a także ochroń trawnik.

3. Całoroczny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez design@garten - Alfred Hart
design@garten – Alfred Hart

@wat – Minipool, Sauna-Tauchbecken für den Garten

design@garten - Alfred Hart

Nasi eksperci od urządzania ogrodów wyszukali mały basen ogrodowy, które może być użytkowany przez cały rok. W lecie zapewnia przyjemne schłodzenie, natomiast w chłodniejszych miesiącach służy jako sauna. Gdy zapada ciemność, oświetlenie LED podkreśla wodę i ogród pięknymi, nastrojowymi refleksami. Jeśli myślicie, że woda jest tu bardzo płytka, jesteście w błędzie! Głębokość 1,35 metra jest wręcz idealna do gry w piłkę lub leniwego gimnastykowania się.

4. Dla wszystkich

Kolejny z mini basenów zlokalizowany jest w południowej Kalifornii, na pustyni Mojave i oferuje wszystkich przechodniom możliwość ochłodzenia się i zmycia z siebie kurzu pustyni oraz trudów podróży. Autorem tego niezwykłego projektu jest Alfredo Barsuglia, który wzniósł te minimalistyczne dzieło we współpracy z Centrum Sztuki i Architektury MAK. Szczególną cechą całego przedsięwzięcia jest pomysł, że każdy kto znajdzie ukryty na pustyni basen, zostaje zaproszony do skorzystania z niego. Musimy przyznać, że to niesamowite miejsce i projekt artystyczny, który gra przeciwieństwami i zmusza do myślenia.

5. Sportowy

Projekty,  Basen zaprojektowane przez Hot Tub Barn
Hot Tub Barn

Riptide Nautilus Super Pro Swim Spa

Hot Tub Barn

Kolejny pomysł jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają wiele wolnego miejsca, by spełnić marzenie o basenie w swoim domu. Jak widać, tutaj nie musimy ograniczać się do spokojnego chlapania się, ale jak najbardziej poważnie trenować i ćwiczyć pływanie. Zaawansowany system poboru prądu zapewnia optymalne warunki do treningu.

6. Relaksujący

Ostatnią z propozycji jest mały basen na taras, który co prawda nie służy do pływania, ale ma niezwykle relaksujący wpływ na jego użytkowników. Wyposażony został w osiem różnych dysz do masażu, które zlokalizowano poniżej oraz powyżej poziomu wody i w mig pozbędą się zmęczenia oraz napięcia mięśni. To basen idealny do swobodnej rozmowy w ciepłej wodzie w gronie przyjaciół lub członków rodziny.

Mały basen na balkonie albo w domu? To nie problem! Zajrzyj do artykułu o 13 fantastycznych basenach, które możesz mieć w domu.

W którym z basenów najbardziej chciałbyś się zanurzyć?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu