Najgorętsze trendy w projektowaniu kuchni w 2016! | homify

Najgorętsze trendy w projektowaniu kuchni w 2016!

Alicja Olko Alicja Olko
homify Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Trendy w projektowaniu kuchni zmieniają się z roku na rok. Projektanci prześcigają się we wprowadzaniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, które mają na celu nie tylko ułatwienie korzystania z tego pomieszczenia, ale także uczynienie go bardziej przyjemnym pod względem estetycznym. Na rynku pojawiają się meble funkcjonalne, wykonane z nietypowych materiałów, a projektanci i dekoratorzy wykańczają kuchnię na zaskakujące sposoby.

Jeżeli w roku 2016 planujecie remont swojej kuchni, bądź też właśnie jesteście na etapie jej planowania, koniecznie zapoznajcie się z tymi gorącymi trendami w jej designie!

1. Wielofunkcyjne, modułowe meble

Wielofunkcyjne meble kuchenne to jeden z najbardziej praktycznych trendów, który zdominuje design tego pomieszczenia w 2016 roku! Nie tylko pozwalają one na wygodniejsze korzystanie z kuchni, ale przyczyniają się także do oszczędności jakże cennej przestrzeni. Jeszcze bardziej funkcjonalne są meble modułowe, które można dowolnie modelować, w zależności od wielkości i układu pomieszczenia. Odnosi się to zwłaszcza do wysp kuchennych, pełniących rolę swoistego serca każdej kuchni. Nowoczesne wyspy to nie tylko powierzchnia robocza, ale także miejsce do przechowywania, obszar, na którym umieszcza się palnik, a także najczęściej miejsce to siedzenia.

2. Minimalistyczny design

Proste meble, neutralne kolory, brak uchwytów czy gałek do otwierania szafek- w 2016 roku w kuchni króluje trend „im mniej, tym więcej”! Gładkie fronty mebli kuchennych odznaczają się elegancją i szykiem, a stonowana kolorystyka wprowadza harmonię i spokój do tego pomieszczenia. W minimalistycznych kuchniach stawia się na funkcjonalność i wygodę użytkowania, a nie przerost formy nad treścią.

3. Najnowsze technologie

Jedną z najnowszych technologii, która zawojuje kuchnie w nadchodzących latach, jest montowanie okapów w blatach. Okapy blatowe są doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie wysoką estetykę i dużą dozę funkcjonalności. Wysuwają się one z głębi blatów- w zależności od modelu albo na stałe, albo na czas wchłaniania oparów. Dostępne są także modele, których silnik zewnętrzny zamontowany jest poza kuchnią- w osobnym pomieszczeniu lub też na poddaszu.

4. Tradycyjne materiały ozdobione neonowymi dodatkami

Stonowana kolorystyka i naturalne materiały ozdobi w 2016 roku kolorowy twist- jasne, niemalże neonowe barwy staną w kontraście do bieli, szarości i beżu. Kolorystyczne przeciwieństwa będą się przyciągać. Warto pamiętać jednak, aby wyraziste barwy stanowiły dopełnienie aranżacji, a nie ją przytłaczały. Wprowadzamy je w formie dodatków, ozdób, dekoracji czy tekstyliów.

5. Cienkie blaty z odpornych materiałów

Cienkie blaty wyglądają niezwykle elegancko i stylowo. Doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie w nowoczesnych kuchniach, zwłaszcza, gdy wykonano je z materiałów odpornych na zalanie, wgniecenia i wysoką temperaturę. Współcześnie liczą się także właściwości antybakteryjne blatów, co wprowadza naszą kuchnię na najwyższy poziom pod względem higieny.

6. Lustrzane zdobienia

W 2016 w designie kuchni zagości trend glamour- pomieszczeniu temu nadamy bardziej wyrafinowany charakter, ozdabiając go materiałami, takimi jak szło czy metal. Szklane powierzchnie odpowiadają za imponującą grę świateł we wnętrzach, nadają im także lekkości i jasności. Szkło znajdzie swoje zastosowanie nie tylko jako materiał na fronty szafek kuchennych, ale także przy wykańczaniu ściany nad blatem czy po prostu w formie eleganckiej dekoracji.

6 sposobów na lepiej zorganizowany dom!
Arrow navigation 3b3136b1
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu