Hiszpańskie marzenie: Luksusowa rezdencja w wiekowej winnicy | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Hiszpańskie marzenie: Luksusowa rezdencja w wiekowej winnicy

Aśka Warchał Aśka Warchał
House on vineyards Rustykalne domy od Raul Garcia Studio Rustykalny
Loading admin actions …

Kiedy wiekowe budynki zyskują nowe życie, pozostaje się tylko cieszyć. Zamiast popadania w ruinę stają się gniazdkami dostosowanymi do potrzeb współczesnych domowników. Czasem jednak można poczuć w nich ukłucie nostalgii za minionymi czasami. W przypadku projektu, który pokażemy Wam dzisiaj, postawiono na dawne piękno i przywrócono blask przeszłości, tworząc jednocześnie funkcjonalny projekt, wpisujący się w nowoczesne gusta. Zaintrygowani? Wybierzcie się z nami w podróż do słonecznej Hiszpanii…

Czeka tam na nas budynek ukryty na terenie wiekowej winnicy budynek przekształcony przez architektów z Raúl García Studio. Będzie na co popatrzeć!

Tradycyjny hiszpański budynek

House on vineyards Rustykalne domy od Raul Garcia Studio Rustykalny
Raul Garcia Studio

House on vineyards

Raul Garcia Studio

Ta rezydencja pośrodku winnicy ma ponad sto lat. Jeśli kiedyś włóczyliście się po bezdrożach hiszpańskiego Południa, to z pewnością będzie wyglądał znajomo. Biała elewacja, dachówka ceramiczna w naturalnym kolorze gliny, małe okna, które pomagają zachować przyjemną temperaturę we wnętrzu, osłonięte dekoracyjnymi kratami z kutego żelaza.

Imponujące korytarze

House on vineyards Rustykalny korytarz, przedpokój i schody od Raul Garcia Studio Rustykalny
Raul Garcia Studio

House on vineyards

Raul Garcia Studio

Jeśli korytarze w budynku przyprawiają o zawrót głowy, to od pozostałych pomieszczeń można wiele wymagać! Tutaj ciągi komunikacyjne przedstawiają się imponująco. Odrestaurowana, stara podłoga drewniana wpada w szarość, co pięknie łączy się z szarością dekoracyjnego kamienia na ścianie. Z kolei drzwi w intensywnym brązie mają dekorację kasetonową, która nawiązuje do epoki hiszpańskiego Renesansu.

Szacunek do przyszłości i wzrok w kierunku przyszłości

House on vineyards Rustykalna jadalnia od Raul Garcia Studio Rustykalny
Raul Garcia Studio

House on vineyards

Raul Garcia Studio

Jednym z najciekawszych pomieszczeń, jakie tu znajdziemy jest powyższa kuchnia. Ciemne drewno silnie kontrastuje z bielą ścian i sufitu. Zachowano stary słup podtrzymujący sklepienie i nadano mu nową funkcję – pomaga wydzielić część jadalni od nowoczesnej kuchni. Szklany stół, krzesła, podwieszany sufit z oświetleniem LED – współczesne elementy wystroju doskonale pasują do wnętrza pachnącego tradycją.

Nowoczesny akcent

House on vineyards Rustykalny korytarz, przedpokój i schody od Raul Garcia Studio Rustykalny
Raul Garcia Studio

House on vineyards

Raul Garcia Studio

Znane nam już drzwi przechodzą modyfikacje. W miejsce kasetonów pojawiają się przeszklenia, co pozwala na przepływ światła, przy jednoczesnym wyciszeniu zamkniętych przestrzeni kolejnych pięter naszego budynku. Na schodach zaobserwujemy również inny ciekawy akcent: nowoczesną balustradę ze sznurków.

Efektowna sypialnia główna

House on vineyards Rustykalna sypialnia od Raul Garcia Studio Rustykalny
Raul Garcia Studio

House on vineyards

Raul Garcia Studio

Oto doskonałe miejsce do wypoczynku dla kochających historię. Można poczuć tutaj ducha hiszpańskiego Renesansu. Do charakterystycznych drzwi i okiennic dołączają odsłonięte belki stropowe oraz malowane na czarno, eleganckie drewniane meble. Poczucia luksusu przydaje kryształowy żyrandol nad łóżkiem, jednak to nie on gra tutaj pierwsze skrzypce. Najbardziej charakterystyczną dekoracją jest oryginalny gobelin, imitujący starodawny regał na książki.

Łazienka z wanną

House on vineyards Rustykalna łazienka od Raul Garcia Studio Rustykalny
Raul Garcia Studio

House on vineyards

Raul Garcia Studio

Na koniec pozostawiliśmy wizytę w tej wspaniałej łazience. Eleganckie drzwi, znane nam już z pozostałych pomieszczeń, wraz z tożsamymi okiennicami tworzą dialog z nowoczesnymi elementami wystroju. Betonowe płytki na podłodze z subtelnym wzorem, imitujące drewno płytki zabudowanej wanny z hydromasażem… a do tego wszystkiego rustykalne umywalki. Efekt? Zaskakująco harmonijny.

Wanna czy prysznic… Też nie możecie się zdecydować? Kliknijcie tutaj, a wszystko stanie się jasne: Wanna i prysznic? 7 rzeczy, które należy rozważyć przed decyzją!

Co najbardziej się Wam tutaj spodobało?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu