APARTAMENT GARNIZON W GDAŃSKU: styl , w kategorii Garderoba zaprojektowany przez Sikora Wnetrza

Na przekór małemu metrażowi! 7 trików na praktyczne przechowywanie ubrań

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Przechowywanie ubrań, kiedy na nic nie mamy miejsca, może być prawdziwym koszmarem. Przeładowana szafa, szuflady, nic nie na miejscu i zawsze poza zasięgiem naszego wzroku. Co zrobić? Oczywiście można posłuchać modnych rad o ograniczeniu ubrań do tylko kilku niezbędnych zestawów, ale jeśli nie macie na to ochoty, nasi architekci wnętrz dziś przyjdą Wam z pomocą i opowiedzą, jak oni ułatwiają życie właścicielom małych mieszkań.

Musimy jednak Was ostrzec! Po lekturze tego artykułu małe mieszkanie nie będzie już mogło posłużyć Wam jako wymówka dla wywalających się z szafy ubrań… Jesteście gotowi podjąć to ryzyko?

1. Wieszaki na torebki

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Tim Wood Limited
Tim Wood Limited

Walk in Closet with storage for Shoes and Handbags designed and made by Tim Wood

Tim Wood Limited

Która z nas nie zna spadających z gałki na szafie kolekcji torebek… tej, cóż, możemy tylko pozazdrościć! Jeśli też macie słabość do torebek, a na ich przechowywanie nie ma wiele miejsca, to kilka rzędów wieszaków powinno załatwić sprawę. Możemy zwrócić się do stolarza lub znaleźć coś w salonie meblowym w sekcji ’Przedpokój’.

2. Obniżane drążki

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Trestrastos
Trestrastos

Vestidor con zona de costura.

Trestrastos

Sposobem na wykorzystanie miejsca w małym mieszkaniu są meble na wymiar, doskonale dopasowane do dostępnej przestrzeni. Tylko co po nam wysoka szafa, z której korzystanie nie będzie praktyczne? Zastanówmy się nad zaistlowaniem obniżanego drążka i od razu podwoi nam się ilość ubrań znajdujących się pod ręką.

3. Ściana na biżuterię

Jednym z najbardziej frustrujących problemów związanych z przechowywaniem na małym metrażu jest niszczenie się ciasno zgniecionych ubrań bądź akcesoriów. Elementy naszych efektownych kreacji muszą mieć miejsce na złapanie oddechu! Dlatego dla biżuterii proponujemy Wam jej ekspozycje na… ścianie! Najlepiej przy lustrze, byśmy mogły od razu sprawdzić czy dany naszyjnik pasuje do wybranego przez nas outfitu.

4. Szuflada z krawatami

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez DESIGNWERK Christl
DESIGNWERK Christl

Schubladenschrank mit Krawatten Vitrine – beidseitig ausziehbar

DESIGNWERK Christl

Nie tylko panie zmagają się ze wspomnianym wcześniej problemem. Dla panów kłopotliwe może okazać się przechowywanie chociażby kolekcji krawatów. Może w czasach studenckich można było mieć je zawiązane, powieszone wszystkie na jednym wieszaku i gotowe do ubrania, jednak teraz znajdźmy dla nich praktyczne przegródki do szuflady.

5. Wysuwane wieszaki

A co powiecie na takie wysuwane drążki z wieszakami? Będą idealne na przechowywanie spodni, które nareszcie przestaną się nadmiernie miąć. Wszystko będzie na widoku, dzięki czemu nie zapomnimy o parze zakopanej gdzieś na dnie półki. Na takich wieszakach można również powiesić ręczniki, pościel oraz grube swetry.

6. Wymiana ubrań w zależności od pory roku

Ten sposób powinien znać każdy właściciel małej szafy. Najwyższą półkę niech zajmują pudła lub kosze z odzieżą na inną porę roku niż obecnie. Latem przecież nie nosimy ciężkich, wełnianych swetrów, a zimą nieczęsto zdarza się okazja na ubranie szortów. Owszem, będzie to wymagać od nas przesortowania naszych ubrań cztery razy do roku lecz w dłuższej perspektywie zaoszczędzimy czas na dokopywanie się do ubrań adekwatnych do pogody za oknem.

7. Otwarta garderoba zamiast dużej szafy

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez TEKNIA ESTUDIO
TEKNIA ESTUDIO

Organiza tu ropa con un vestidor

TEKNIA ESTUDIO

Małe mieszkanie, małemu nie równe! Może układ Waszej sypialni pozwala na stworzenie w niej mini garderoby, pomimo ograniczonego metrażu? Duża szafa zajmuje miejsce i jest ciężka wizualnie. Schowana za ścianką działową garderoba pozwoli przestrzeni sypialni nieco odetchnąć, a nam ułatwi codzienne wybory stylizacyjne. 

Zaintrygowani? Koniecznie kliknijcie tutaj i rozpocznijcie poszukiwania rozwiązania idealnego dla Was: Mała garderoba i gdzie znaleźć na nią miejsce.

Czy któreś z zaproponowanych rozwiązań sprawdziłoby się u Was?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu