Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify

Czego oczekują wszyscy goście (ale nie odważą się poprosić)

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Niewiele jest większych zalet niż umiejętność przyjmowania gości w domu. Niezależnie od tego, czy to lunch, kolacja, krótsza wizyta czy też dłuższy pobyt, dzielenie się domem z ukochanymi osobami zawsze powinno być przyjemnym przeżyciem wypełniającym życie radością i uśmiechem. Zakwaterowanie gości wymaga jednak przygotowania, żeby dom był naprawdę przytulny, czysty i gotowy na przyjęcie gości. Nie wystarczy, że architekci i projektanci stworzą piękne mieszkanie, my również powinniśmy włożyć trochę pracy z naszej strony. Od kuchni po sypialnię, przez łazienkę – przytulny dom to taki, o który dbamy, i w którym czujemy się zadbani. Dajmi więc naszym gościom poczuć, że są mile widziani.

​1. Pościel w idealnym porządku

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

Jeśli przygotowujemy się do przyjęcia gości na kilka dni, musimy upewnić się, że całe mieszkanie jest w najlepszym porządku. O ile każde pomieszczenie wymaga uwagi i dokładnego sprzątania, to właśnie sypialnia może mieć największe znaczenie. Poszukujemy przede wszystkim przyjaznej atmosfery i nieskazitelnej pościeli. Czysta, świeża pościel, poduszki i narzuty o starannie dobranych kolorach sprawią, że goście poczują się dopieszczeni.

​2. Stół przygotowany z troską

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez homify

Obiady i kolacje powinny być ważnymi wydarzeniami: przy stole dzielimy z przyjaciółmi i rodziną bardzo dużo czasu. Szczególną uwagę powinniśmy więc zwrócić na naczynia, szklanki, sztućce i obrusy, ponieważ starannie przygotowany stół jest wyznacznikiem gościnności.

​3. Gotowanie ze smakiem

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Schmidt Palmers Green
Schmidt Palmers Green

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS

Schmidt Palmers Green

Jednak oprócz starannie przygotowanego stołu, niesamowicie ważne jest przygotowanie smacznego i sprytnego menu, które może zaspokoić gusta każdego z gości. Trochę wysiłku, a nasze kolacje mogą być wspominane przez lata! W przygotowaniu pysznych posiłków na pewno pomoże nam dobrze zorganizowana kuchnia. Zaprośmy więc do domu projektanta kuchni i zapewnijmy sobie możliwie najlepsze warunki do pracy.

​4. Odprężające i relaksujące otoczenie

Goszczenie rodziny i przyjaciół oznacza gotowość do spędzania z nimi dużej ilości czasu. Szczęśliwi posiadacze tarasów mogą z nich skorzystać i stworzyć cudowną atmosferę dla wieczornych rozmów. Tarasy skrywają ogromny potencjał, szczególnie, że nie każdy ma możliwość posiadania tak pięknego miejsca.

​5. Przemiła atmosfera

Projekty,  Salon zaprojektowane przez OTTOTTO
OTTOTTO

Sala de estar

OTTOTTO

Atmosfera w domu powinna pomóc gościom poczuć się komfortowo. Pastelowe, jasne kolory, piękny dywan, przytulne fotele i sofy i starannie dobrana muzyka w tle będą sprzyjały rozmowom, godzinom spędzonym nad planszówkami, wspólnym kolacjom i wszelkim innym rozrywkom.

​6. Dobra organizacja domu

Nie zapomnijmy wysprzątać dom i zadbać o najmniejsze szczegóły, jak na przykład dostępność dodatkowych poduszek lub kocy. Poduszki powinny być starannie poukładane, zasłony wyprasowane, a dywany starannie rozmieszczone. Podobnie z regałami i półkami, na których nie może znaleźć się żaden pyłek kurzu, a elementy dekoracyjne nie powinny dominować atmosfery. Tak małe rzeczy, a tak bardzo pokażą, że dbamy o naszych gości.

​7. Świat się kręci poza kuchnią!

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify

Przygotowując kolację dla przyjaciół i rodziny, często popełniamy błąd spędzania prawie całego wieczoru w kuchni. Pamiętajmy, że nasi goście przychodzą głównie dla naszego towarzystwa, a nie dla kolacji. Dobre planowanie to podstawa.

​8. Łazienka to podstawa

Być może wydaje się oczywistym, ale warto przypomnieć, że łazienka powinna być czysta i uporządkowana. Nie zapomnijmy o dodatkowych ręcznikach dla gości! Poza tym, zadbajmy o to, żeby łazienka była zamykana na klucz. Mimo, że wielu z nas brak zamka nie przeszkadza we własnym domu, to niewątpliwie jest to ogromne faux pax w oczach gości. Zapewne sami nie czujecie się komfortowo w łazience bez zamka w cudzym domu…

A skoro już mowa o łazience, warto zastanowić się nad panującym w niej stylem aranżacji. W odpowiednim wyborze pomoże Wam Katalog: Nietypowa łazienka – aranżacje, które zaskakują!

O czym zazwyczaj zapominacie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu