Projekty,  Taras zaprojektowane przez meier architekten

Za minimalistyczną fasadą ukrywa się prawdziwy raj

A.D. A.D.
Loading admin actions …

Uwielbiamy Was zaskakiwać i pokazywać Wam projekty, które kryją w sobie coś ekscytującego i niespodziewanego. Właśnie dziś jest ten dzień: znaleźliśmy dla Was coś naprawdę ekstra! Jest to piękny dom, o enigmatycznej nazwie Obiekt 336, zaprojektowany ze szwajcarską precyzją przez architektówMEIER ARCHITEKTEN

Kiedy będziecie spoglądać na niego z zewnątrz, zastanowicie się czy to przypadkiem nie jest bunkier… ? Jest to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, gdy widać budynek i jego fasadę. Jakże błędne spostrzeżenie! W środku ukryty jest prawdziwy raj dla miłośników nowoczesności. Chodźcie z nami! 

Czy to bunkier… ?

Fasada wprawia nas w osłupienie. Ten dwupoziomowy dom dysponuje szarą fasadą opatrzoną w czyste linie i wąskie okna. Pierwsze wrażenie jest bardzo mylące zastanawiamy się bowiem czy to jest jakiś bunkier… ? A może budynek użyteczności publicznej… ? Jedyny ciepły akcent stanowi kulista roślina w donicy. Bez obaw, dalej już będzie tylko lepiej! 

Otwarta przestrzeń z cudownym krajobrazem

Co za niespodzianka! Jeśli lubicie malownicze widoki i świeże powietrze to znaleźliście się właśnie w raju. Do tego pięknie zaaranżowana przestrzeń rodzinna, opatrzona w doskonały design i dbałość o najmniejszy detal. Widok elewacji z tej strony jest zdecydowanie bardziej zachęcający. 

Zewnętrzna jadalnia

Brak okien od strony frontowej jest zrekompensowany z nawiązką: ogromne przeszklenia sprawiają, że dom łączy się płynnie z ogrodem i zieloną panoramą wokoło. Wspaniałe miejsce do spożywania posiłków w gronie rodzinnym i do spotkań towarzyskich. Nowoczesny stół, który jest centralnym punktem tej zewnętrznej jadalni jest zabezpieczony poprzez dach, dlatego ten obszar doskonale spełnia swoją funkcję, bez względu na warunki atmosferyczne. 

Płynne przejście z zewnątrz do wewnątrz

Charakterystyczną cechą współczesnej architektury jest bliski kontakt z naturą, który jest zapewniony przez płynność przejścia: zarówno środek jak i balkon, taras czy ogród płynnie łączą się ze sobą. Przyjrzymy się tym ogromnym oknom, dzięki nim wnętrze skąpane jest w promieniach słońca i panuje w nim odprężająca atmosfera. Z lewej strony widać intrygującą panoramę miasta w oddali…  

Kontrast i harmonia

Jesteśmy zafascynowani kontrastami pomiędzy pięknym ogrodem i eleganckim wyglądem elewacji. Nowoczesność spotyka się z naturą i jest w tym wręcz doskonała harmonia. Podcienie zapewniają miłą ulgę w trakcie upałów, a cudowny maleńki staw odpowiada za mikroklimat ogrodu. 

Miejsce stworzone do spotkań

To pomieszczenia to raj dla osób, które kochają spotkania z przyjaciółmi. Oprócz długiego stołu znajdziemy tutaj parapety przemienione w siedziska, z  których roztaczają się przemiłe widoki. Narożne okno wygląda wręcz zjawiskowo. Inspiracją do powstania tego pomieszczenia był azjatycki minimalizm. 

Salon otwarty na taras

Widok z wnętrza tej kanapy jest chyba nie do pobicia. Ściana jest całkowicie przeszklona więc optycznie nie stanowi żadnej bariery, dodatkowo jest przesuwna i można ją w dowolnej chwili otworzyć. Nowoczesny salon jest bardzo przytulny i urządzony w doskonałym guście. Niepodważalnie, jego najważniejszym punktem jest widok zza okna. 

Biała kuchnia

Ta kuchnia doskonale wpisuje się w obraz całego domu: minimalistyczne meble, nowoczesne udogodnienia oraz doskonała kolorystyka oparta na bieli i brązie naturalnego drewna. Duża ilość szafek to ogromny atut, wszystko co zbędne jest schowane i nie zajmuje miejsca na blacie. I oczywiście duże okna, ze wspaniałym, zielonym widokiem. Zakochaliśmy się w tej kuchni! 

Czytelnia

Mieszkańcy są zapalonymi czytelnikami. Z takim hobby oczywiście koniecznością jest ogromny regał i miejsce utworzone specjalnie do czytania. W tej nowoczesnej czytelni, jedną z  zalet jest to, że po chwili z książką, można łatwo ukoić wzrok, kierując go za okno. A w dodatku, tak jak w przypadku salonu, szklana ściana jest przesuwna i można ją w dowolnej chwili otworzyć… Cudo! 

Łazienka

Zmęczenie, po powrocie do domu z pracy nie jest straszne właścicielom tej wspaniałej rezydencji. W stonowanej łazience mogą całkowicie powrócić do siebie, a relaksująca wizyta w łazience stanowi miły początek wieczoru. To wszystko dzięki nastrojowemu oświetleniu, palecie beżów i brązów oraz eleganckim wykończeniom. 

Przeczytajcie także: 11 pomysłów na nowoczesną i elegancką łazienkę

Widokowa sypialnia

Widok za oknem zastępuje budzik, a wraz z porannymi promieniami słońca szybko ulatuje senność. Sypialnia jest wręcz zjawiskowa, jej największym atutem jest narożne okno, i cała aranżacja jest stworzona tak, by to podkreślić. W razie konieczności, znajdują się na nim lekkie zasłony, które można zasłonić… tylko po co… ?

Jak Wam się podoba salon? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu