Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Atelier Rémy Giffon

Mieszkanie o zapierającej dech w piersi dekoracji

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji podzielimy się z Wami ilustracjami wnętrza pięknego francuskiego mieszkania zaaranżowanego przez atelier Rémy Giffon. Co zwróciło naszą uwagę, to przede wszystkim zapierająca dech w piersi atmosfera uzyskana przez cudowne elementy aranżacyjne. Jak zobaczycie na zdjęciach, mowa o wystroju w stylu nowoczesnym, któremu nie brakuje elegancji i dużej ilości światła. 

Jeśli podoba Wam się ten typ aranżacji wnętrz, nie krępujcie się i zaczerpnijcie inspiracji by wprowadzić podobną atmosferę we własnych mieszkaniach! Jeśli jednak potrzebujecie pomocy, zawsze możecie skonsultować się ze specjalistami.

Przyjrzyjmy się temu mieszkaniu z bliska…

​Niczym oaza

Zaczynamy od najwyższego piętra… Tak, to mieszkanie ma dwa piętra. Na górze mamy poddasze, które zostało wykorzystane na sypialnię i ogromną garderobę. Przestrzeń jest niezwykle ciekawa ze względu na nachylenia sufitów, ale również dobór kolorystyki i materiałów. Drewno przynosi komfort i przytulność, biel pozwala otworzyć przestrzeń i powiększyć ją wizualnie, a reszta dekoracji sprawia, że każdy czuje się tu jak w domu.

Garderoba została wydzielona za pomocą półprzezroczystego materiału o brązowej barwie. Oprócz funkcji oddzielającej, spełnia on również funkcję estetyczną. Chyba wszyscy zgodzimy się, że wprowadza on powiew romantyzmu do pomieszczenia.

​Bardzo nowoczesna łazienka

Wciąż na tym samym piętrze znajdziemy łazienkę z nowoczesnym prysznicem. Projektanci wnętrz zdecydowali się na bardzo prostą aranżację wyróżniającą się głównie zróżnicowaniem materiałów. Jak widać, mamy ciekawe faktury na ścianach i podłodze. Dodatkowo, zdecydowano się na podwieszane sufity. Efekt jest jednak bardzo harmonijny i pełen osobowości.

Inspirując się tym zestawieniem pamiętajmy, że możemy wykorzystać zupełnie inne zestawienia kolorystyczne lub inne materiały.

​Kuchnia z pochyłym sufitem i nowoczesnymi liniami

Jak już mogliśmy się przekonać, to mieszkanie charakteryzuje się niesamowitym projektem wnętrza i nie znajdujemy tu niczego, co by nas zawiodło.

Kuchnia, jako jedno z najważniejszych i najczęściej używanych przestrzeni w domu, również musiała być urządzona w wyjątkowy sposób. Drewno i biel wciąż manifestują się jako temat przewodni. Matowe szkło pokrywa pas ściany za zlewem i blatem roboczym. Po pierwsze, jest to bardzo fajny efekt estetyczny, zupełnie jakby ten pas ściany został wypełniony wodą morską. Po drugie, a może i najważniejsze, szkło spełnia tu funkcję praktyczną. Przecież o wiele łatwiej zetrzeć szybę niż wyczyścić ścianę! Z drugiej strony, kwiaty i oświetlenie sprawiają, że cała przestrzeń jest bardzo przytulna.

​Strefa salonowa i wspaniały podział przestrzeni

Z tej perspektywy mamy panoramiczny widok na przestrzeń wspólną, obejmującą salon i jadalnię. Dzięki sporemu metrażowi, proces organizacji i dekoracji salonu i jadalni nie okazał się dużym wyzwaniem.

Mamy tu pewnego rodzaju kombinację stylów klasycznego i nowoczesnego, szczególnie widoczną w meblach. Zwróćmy uwagę na całkowicie klasyczną brązową szafkę z drewna w tle i nowoczesny stół z krzesłami. Zestawienie niespodziewane i nietuzinkowe, lecz efekt nie mógłby być lepszy

Warto też wspomnieć o dostępie naturalnego światła umożliwionym przez duże okna.

​Schody jako wisienka na torcie

Skoro już wiemy, że mieszkanie zostało zorganizowane na dwóch piętrach, musimy Wam pokazać co je łączy! Zdecydowano się na schody o dość prostym designie, o kolorystyce przeważającej w całym mieszkaniu, czyli biel i drewno.

​Mały hol – wielkie możliwości

Hol służy nie tylko za przestrzeń wejściową, ale również wyjściową, więc tutaj kończymy naszą wycieczkę. Jak widać, projektanci zadbali o to, by pierwsze i ostatnie wrażenie było wspaniałe. Nie brakuje tu dobrego gustu, stylu i dbałości o szczegóły.

Najciekawszym elementem wyposażenia korytarza jest komoda, na której ustawiono podłużne lustro. Praktyczne rozwiązanie, pozwalające na ostatnie poprawki w wyglądzie już przy drzwiach.

Nie ma wątpliwości, że ta aranżacja zasługuje na wszelkie pochwały, lecz jeśli nie spełnia Waszych wymogów, może znajdziecie więcej inspiracji w Katalogu: Pierwsze wrażenie – 6 pomysłów na piękny i modny przedpokój

Które pomieszczenie najbardziej zaparło Wam dech w piersi?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu