7 rzeczy, które musisz wyrzucić JUŻ TERAZ!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 rzeczy, które musisz wyrzucić JUŻ TERAZ!

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Minimalistyczna sypialnia od homify Minimalistyczny
Loading admin actions …

Estetyczny, zadbany dom jest wizytówką każdego z nas. Pragniemy, aby nasze mieszkanie wyróżniało się wyjątkowym stylem, było uporządkowane oraz komfortowe w użytkowaniu. W końcu w domu spędzamy znaczną część naszego wolnego czasu, dlatego przestrzeń ta powinna być zadbana i zachęcać do wspólnego relaksu czy rodzinnego spożywania posiłków. Poza aspektem estetycznym, warto wziąć pod uwagę warunki zdrowotne. Mieszkanie, w którym panuje bałagan, chaos sprzyja rozwojowi bakterii oraz przeróżnych chorób, które są przyczyną naszych problemów ze zdrowiem. W dzisiejszym artykule postaramy Wam się podpowiedzieć jakich rzeczy powinniście się pozbyć z Waszego mieszkania, pochować bądź wyrzucić, aby stworzyć miejsce estetyczne, przytulne oraz godnie się prezentujące. 

Najważniejszą kwestią, która powinna nas mobilizować do utrzymywania porządku powinno być nasze zdrowie. Zostało naukowo udowodnione, że mieszkanie, w którym panują fatalne warunki, jest słaby dostęp do światła naturalnego oraz dużo zbędnych przedmiotów, które zbierają kurz, niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie oraz powodują rozwój złych bakterii. Przestrzeń szara, zakurzona, nieuporządkowana jest bardziej przytłaczająca, dołująca, dlatego często osoby cierpiące na depresję, żyją w podobnych warunkach. Większości z nas wydaje się, że utrzymanie porządku jest czymś prostym co nie wymaga od nas zbyt dużego zaangażowania. Niestety nic bardziej mylnego. Każdy kolejny dzień niesie za sobą szereg prac domowych, obowiązków, które możemy wykonać od razu bądź przełożyć je na inny termin. Jednak pamiętajmy, że przekładając z dnia na dzień nasze powinności, z każdym kolejnym dniem zbiera ich się coraz więcej. Warto dodatkowo poświęcić kilka minut na to, aby uporządkować po sobie stanowisko pracy, zrobić porządek w lodówce czy w naszej garderobie. Gwarantujemy Wam, że znacznie lepiej poczujecie się, jeśli z samego rana traficie do czystej, zadbanej kuchni, aniżeli miejsca brudnego, które jest zawalone stertą brudnych naczyń. 

Aby stworzyć miejsce przytulne, ciepłe, domowe musicie pamiętać by nie trzymać zbędnych mebli, sprzętów czy dodatków, których w ogóle nie wykorzystujecie, ponieważ tylko zajmują cenną przestrzeń. W mieszkaniach w bloku każdy centymetr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota, dlatego pozbądźcie się zbędnych bibelotów, a tym samym zorganizujecie miejsce na nowoczesną komodę czy piękne, zdobione lustro. 

Pozbądź się starych butów i ubrań

Minimalistyczna sypialnia od homify Minimalistyczny

Myślę, że ten problem dotyczy zdecydowanej większości. Kto nie posiada w swojej szafie zbędnej pary butów, której od kilku lat nie mieliście na nogach lub starej pary jeansów, w które nawet nie wchodzicie, ale w dalszym ciągu je trzymacie z sentymentu? Każda szafa, a szczególnie ta kobieca jest przepełniona ubraniami, dodatkami, butami, których już nie użytkujemy tak często. Warto co sezon, w celu zrobienia miejsca w szafie, robić porządki i segregować ubrania na te, w których często chodzimy, na te dobre gatunkowo, które posłużą nam przez dobre paręnaście lat oraz te, których od kilku miesięcy nie tknęliśmy i zajmują tylko miejsce na półce. Dzięki temu nasza garderoba bądź szafa staną się luźniejsze, bardziej zorganizowane i co najważniejsze bardziej przejrzyste.

Wyrzuć stare szczoteczki do zębów

Stare, zużyte szczoteczki do zębów, opakowanie po paście, szczotki do włosów itp. to przedmioty, których powinniście się pozbyć z łazienki. Jeżeli pragniecie utrzymać tę przestrzeń w ładzie i sprawić, że będzie się ona prezentowała schludnie, estetycznie to warto pochować wszystkie zbędne przedmioty, które na co dzień szpecą naszą łazienkę. Właśnie dlatego w tej przestrzeni powinniśmy aranżować dużo szafek, komód, które będą w stanie pomieścić wszystko to co chcemy ukryć. Stare szczoteczki, gąbki, myjki itp. wyrzućmy do śmieci i cieszmy się przytulną, czystą łazienką, w której bez problemu zrelaksujemy się po ciężkim dniu pracy. 

Zmywak do naczyń

kuchnia Wiejska kuchnia od CUBICPROJEKT Wiejski

Kuchnia to miejsce, w którym przede wszystkim liczy się ergonomia oraz dopasowanie sprzętów do indywidualnych potrzeb. Każdy z nas ma inne wymogi i zapotrzebowania, jednym wystarczy kuchenka gazowa z dwoma palnikami, natomiast drudzy będą potrzebowali dwa razy więcej miejsca do gotowania. Musimy pamiętać, aby wszystkie sprzęty, przyrządy kuchenne były pochowane, ponieważ nic tak nie tworzy bałaganu jak nieład na blatach. Pozbądźmy się narzędzi, których nie używamy, podarujmy je znajomym czy rodzinie. Tym samym zyskamy więcej miejsca do przechowywania, a w kuchnia zapanuje porządek. Wnętrze widoczne powyżej zaprojektowane zostało przez Cubicprojekt i jest niezwykle prostą, aczkolwiek przytulną aranżacją nowoczesnej kuchni w rustykalnym stylu. 

Pozbądź się rzeczy, które szpecą wnętrze

W każdym mieszkaniu znajdują się przedmioty, których nie powinniśmy wystawiać na widok publiczny, ponieważ ani nie zdobią przestrzeni, ani nie prezentują się wyjątkowo by stanowić ozdobę wnętrza. Takich przedmiotów jest wiele, np. stary, wytarty fotel albo bezużyteczna komoda, w której trzymamy przetwory. Niestety przestrzeń każdego z nas posiada tego typu zbędne elementy, których w nowym roku powinniśmy się pozbyć, szczególnie jeśli zależy nam na ogólnym ładzie i utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Zaprezentowany kącik powyżej w najlepszy sposób obrazuje to jak łatwo można popsuć nawet tak magiczne i urocze miejsce jak przestrzeń dzienną z kominkiem wolnostojącym. Stojące obok wiadra, szczotki, rękawice czy innego typu szpetne przedmioty prezentują się wyjątkowo obskurnie. 

Wyrzuć stare gazety, magazyny

The Downes, Instow | North Devon Wiejski salon od Perfect Stays Wiejski
Perfect Stays

The Downes, Instow | North Devon

Perfect Stays

Przestrzeń dzienna jest najbardziej reprezentatywną częścią naszego mieszkania. Powinna być schludna, jasna i niezagracona zbędnymi bibelotami. W tym miejscu przyjmujemy gości, spędzamy wspólnie czas z rodziną czy relaksujemy się na wygodnej kanapie przed telewizorem. Zadbajmy o to, aby pozbyć się wszystkich rzeczy, które mogą określać naszą przestrzeń jako niechlujną, bez ładu i składu. Wszelkiego rodzaju magazyny, gazety powinny posiadać odpowiednie miejsce na półce lub w naszej szufladzie. Odpowiednio wyeksponowane mogą prezentować się niezwykle ciekawie, jednak poupychane w każdym kącie mieszkania, wprowadzają do niego bałagan i chaos. 

Stare baterie i żarówki

Utylizacja zużytych baterii oraz żarówek powinna odbywać się zgodnie z ogólnymi zasadami recyklingu. Baterie posiadają metale ciężkie, które są niezwykle niebezpieczne dla naszego organizmu. Mogą wywoływać choroby nerek oraz dysfunkcję różnych układów m.in. pokarmowego oraz nerwowego. Z tego powodu należy zadbać o odpowiednią utylizację tego odpadu oraz wyeliminowanie go ze środowiska. Zgodnie z ustawą z 2011 roku producenci baterii są zobowiązani do utworzenia systemu zbiórki tych odpadów. Naszym zadaniem powinno być odszukanie takich zbiorników w okolicy i utylizowanie baterii czy żarówek w tych miejscach, dla naszego dobra oraz naszych dzieci. 

Przeterminowane jedzenie, kosmetyki i leki

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

Przeterminowane jedzenie czy leki nikomu już się nie przydadzą. Zwłaszcza leki, które po utraceniu swojej daty ważności tracą swoje właściwości lecznicze i stają się bezwartościowe dla nas. Inaczej jest w przypadku jedzenia, niektóre produkty posiadają umowną datę ważności, jednak jej koniec wcale nie oznacza, że produkt jest już niezdatny do wykorzystania. Pamiętajmy, aby w miarę często robić porządki w naszych domowych apteczkach oraz spiżarniach. Szanujmy jedzenie i leki, ponieważ nie wszyscy mają to szczęście i posiadają nadmiar tych produktów.  

Jakie Wy macie sposoby na utrzymanie porządku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu