Projekty,   zaprojektowane przez homify

Spełniony sen Arielki: Dom Muszla do wynajęcia na wakacje życia

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli Waszą ulubioną bajką Disney'a była zawsze Mała Syrenka i spędzaliście godziny wyobrażając sobie cuda podwodnych królestw, to w projekcie z dzisiejszego Katalogu Inspiracji zakochacie się od pierwszego wejrzenia. Jego nazwa, Dom Muszla, od razu zdradza nietypowy kształt… Jakby niezwykła bryła nie starczyła, aby Was przekonać do wybrania się z nami w podróż, to dodajmy do niej zapierającą dech w piersiach lokalizację na meksykańskiej Isla Mujeres w pobliżu sławnego Cancun oraz niezwykłą rodzinną historię budowy.

Zaciekawieni? Zapraszamy Was na wakacje życia!

Historia Domu Muszli

Projekty,   zaprojektowane przez homify

W 1994 roku meksykański architekt Eduardo Ocampo przybył na Isla Mujeres i zbudował dla siebie dom. Wkrótce po tym zapragnął sprowadzać do siebie częściej swojego brata, znanego malarza Octavio Ocampo. Dla niego właśnie powstał Dom Muszla, jako gniazdko będące w stanie zaintrygować tak kreatywną osobę. Właściwie składają się na niego dwa budynki naśladujące naturalne kształty dwóch typów muszli. Muszli, które łatwo znaleźć podczas spacerów na pobliskich plażach. Przed nimi znajduje się prywatny basen, jeśli akurat nie mamy ochoty wybrać się na spacer. Połączenie lazuru wody i nieba z bielą elewacji daje fantastyczny efekt.

Miejska legenda

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Historia opowiadana przez miejscowych jest nieco inna. Lokalna legenda głosi, że kiedy rybacy z pobliskiej Isla Holbox przechwalali się połowami największych ryb na świecie, rybacy z Isla Mujeres opowiedzieli, jak to u nich odnalazły się największe na świecie muszle. Sami zjedli małże, a muszle sprzedali przyjezdnym, którzy teraz w niej mieszkają…

Komnaty dla syrenich księżniczek

Projekty,   zaprojektowane przez homify

W obydwu członach budynku znajdziemy sypialnię główną z fantastycznym łożem typu king size w kształcie muszli. Organiczne formy napotykamy tutaj na każdym kroku i chociaż występują kąty proste, to jest ich niewiele. Wnętrza utrzymano w bielach przechodzących w kremowy oraz bez, co pomaga się zrelaksować. 

Sypialnia z widokiem

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Największa zaleta tych fantastycznych sypialni? Pokusimy się o stwierdzenie, że to wcale nie łoża o wyjątkowym kształcie, ale widoki na Morze Karaibskie. W tej fantastycznej lokalizacji można obcować jeden na jeden z naturą. Znajdujemy się na północy Isla Mujeres, gdzie dostęp do poszczególnych domów odbywa się tylko elektrycznymi samochodami. Panuje spokój, który w pełni pozwala cieszyć się otaczającą przyrodą.

Wakacje życia na wyciągnięcie ręki!

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Na koniec mamy dla Was naprawdę dobrą wiadomość: tę architektoniczną perełkę można wynająć na… Airbnb. Za niebagatelną lecz też niespecjalnie wygórowaną cenę 237£ za noc do podziału na cztery osoby, bowiem tyle gości może zatrzymać się w Domu Muszli. Wewnątrz nie czekają na nas luksusy lecz absolutnie unikatowa atmosfera. Za miedzą wciąż mieszka Raquel Ocampo, żona architekta, wraz z córką, które chętnie opowiadają historię tego niezwykłego miejsca. 

Tylko uwaga! W tym domu poczujecie się jak celebryci – każdy przechodzień będzie chciał zrobić sobie tutaj zdjęcie…

A może kolejny urlop zamiast w ciepłych krajach chcecie spędzić już na swoim? Wtedy koniecznie zajrzyjcie tutaj: 3 domki letniskowe, których zapragniesz na wakacje (+ plany).

Chcielibyście spędzić tutaj urlop?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu