Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Co zamiast trawnika? Oszczędź wodę i oszczędź sobie zmartwień!

Aśka Warchał Aśka Warchał
WROCŁAW - JACKOWSKIEGO: styl , w kategorii  zaprojektowany przez CHLOROFIL
Loading admin actions …

W to lato fala upałów wszystkim dała się we znaki. Odczuły ją także nasze ogródki, z których wiele wygląda teraz nieco mniej reprezentacyjnie niż te trzy miesiące temu. Chociaż podlewaliśmy i podlewaliśmy, nasz trawnik nie zachwyca już żywą zielenią. Dzisiejszy artykuł nie będzie receptą na to, jak tę zieleń przywrócić, ale podsunie Wam pomysły, czym ją… zastąpić. Przyznajcie sami, czy nie macie już dość podlewania, nierównomiernie rosnącej trawy, czy trawnik rzeczywiście jest Wam do szczęścia potrzebny? 

Czas najwyższy zacząć oszczędzać na wodzie oraz przestać spędzać tyle czasu na pielęgnację ogrodu… Brzmi atrakcyjnie? Rozważcie alternatywy dla trawnika zaproponowane przez naszych architektów krajobrazu.

Płyta chodnikowa i żwir

Równo przystrzyżone trawniki kojarzą się z ogrodami o ściśle geometrycznych kształtach. Jeśli zależy nam na prostych liniach i kątach, to możemy zdecydować się na wysypanie części trawnika żwirem i położenie na nim kwadratowych płyt chodnikowych. Porządek będzie panował, a my nie będziemy musieli stale go doglądać.

Drobny żwir – idealny do ogrodów Zen

WROCŁAW - BROSSA: styl , w kategorii  zaprojektowany przez CHLOROFIL
CHLOROFIL

WROCŁAW – BROSSA

CHLOROFIL

Marzy Wam się ogród Zen, ale niekoniecznie czujecie wprowadzenie do niego piasku? Drobny żwir świetnie nada się do grabienia i rysowania wzorów na ziemi. Będzie relaksująco oraz bez zabrudzeń.

Kora drzewna

Kochacie naturalność? To wcale nie oznacza, że dla trawnika nie ma alternatywy. Pokryjcie podłoże korą drzewną, a całą Waszą energię włóżcie w pielęgnacje przemyślanie wybranych kwiatów i krzewów. Kora jest tanim materiałem, a prezentuje się świetnie.

Kora… kamienna

W tym fantastycznym nowoczesnym ogrodzie pod Krakowem wykorzystano gnejsową korę kamienną. Drobno pokruszony piaskowiec świetnie nadaje się zwłaszcza pod rośliny okrywowe, które dopiero zaczną rozrastać się po naszym ogrodzie.

Miks materiałów

WROCŁAW - BROSSA: styl , w kategorii  zaprojektowany przez CHLOROFIL
CHLOROFIL

WROCŁAW – BROSSA

CHLOROFIL

Najpierw nie dowierzaliście, że piękny ogród bez trawnika jest możliwy, a teraz nie możecie się zdecydować, który materiał na podłoże wybrać? Po co wybierać, skoro można mieć je wszystkie! Trzeba tylko zatrudnić kreatywnego profesjonalistę, a tych na homify nie brakuje.

Bez trawy też może być zielono i ciekawie

Projekty,  Basen zaprojektowane przez HPONCE ARQUITECTOS
HPONCE ARQUITECTOS

Patio – B+H45

HPONCE ARQUITECTOS

W projekcie tego luksusowego ogródka nie ma ani źdźbła trawy, a i tak prezentuje się fenomenalnie. Otoczaki, wytworne donice, oraz drewniana zabudowa w zupełności wystarczyły. Czyż nie lepiej wodę przeznaczyć do małego basenu niż na nieustanne podlewanie trawnika?

Łąka

Na koniec nasz faworyt: łąka zamiast trawnika. Obecnie coraz bardziej popularne na dużych działkach. Łąka wymaga koszenia raz do roku. Porastające ją rośliny są wytrzymałe, doskonale dostosowane do trudnych warunków. Wystarczy tylko zakupić specjalną mieszankę nasion i gotowe!

Wiecie, co w tej łące jest najlepsze? Otóż znajduje się ona na dachu krakowskiego biurowca. Koniecznie kliknijcie na stronę Piotr Wolański APK Dachy Zielone, a jeśli wciąż Wam mało takich realizacji, to zapraszamy do lektury: Domy kryte… łąką!

Też macie już dość pielęgnacji trawnika?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu