Projekty,  Domy zaprojektowane przez 七澄建築有限公司

Zostawiasz znajomym dom na czas urlopu? Tych rzeczy nie możesz zapomnieć im przekazać!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nareszcie nadchodzi czas upragnionego urlopu, wyjeżdżamy na łono natury i zupełnie odcinamy się od cywilizacji lub też w biegu, zachłannie zwiedzamy kolejne atrakcje turystyczne. Niestety, wielu osobom wypoczynek psuje troska o to, co pozostawili za sobą. Martwią się o dom, mieszkanie, o psa lub kota i nie mogą w pełni cieszyć się wakacjami. Jak temu zapobiec? 

Większość z nas wyjeżdżając na urlop, zostawia klucze znajomym lub rodzinie i prosi ich o podlewanie kwiatków. Inni proszą ich o wprowadzenie się oraz zajęcie się zwierzętami. Na jakąkolwiek konfigurację się zdecydujemy, warto mieć na miejscu zaufaną osobę z kluczami, która chociażby będzie mogła zadzwonić po hydraulika, kiedy w najgorszym możliwym momencie okaże się, że pękła rura i zalewamy sąsiada. 

Osoba ta musi wiedzieć, co robić, aby nie walczyć ze sobą, czy dzwonić do nas czy nie w razie jakichkolwiek wątpliwości. Aby nie zakłócała nam wypoczynku i czuła się swobodniej w naszym gniazdku nie zapomnijmy przekazać jej przed wyjazdem garści najważniejszych informacji. Jakich? Przygotowaliśmy już za Was listę!

Zostaw kartkę ze wszystkimi informacjami

Zanim zaczniemy myśleć, o czym musimy powiedzieć znajomym, którzy przejmą pieczę nad naszym domem, koniecznie znajdźmy kartkę i długopis. Wyraźnym pismem zapiszmy całą listę, a następnie zostawmy ją w widocznym miejscu. Lodówka nada się do tego świetnie!

Gdzie jest zawór wody, jak zakręcić gaz…

Projekty,   zaprojektowane przez Cape Town Plumbers
Cape Town Plumbers

New Plumbing Installations

Cape Town Plumbers

Odcięcie wody lub gazu może okazać się koniecznością w przypadku awarii. W takich sytuacjach trzeba działać szybko, a wiemy dobrze, że na wakacjach nie zawsze będziemy pod telefonem. Dlatego pokażmy znajomym lub rodzinie gdzie dokładnie znajdują się zawory oraz napiszmy o jej lokalizacji na wspomnianej wcześniej kartce.

Korki wysiadają tylko wtedy, kiedy nas nie ma

Inteligentny dom - system zarządzania instalacjami: styl , w kategorii Korytarz, przedpokój zaprojektowany przez Inteligentny Budynek Polska
Inteligentny Budynek Polska

Inteligentny dom – system zarządzania instalacjami

Inteligentny Budynek Polska

Wydaje się Wam, że Wasze mieszkanie jest bezawaryjne, że elektronika zawsze działa tak, jak trzeba? Rzeczy martwe lubią robić nam na złość, kiedy jest to najmniej wskazane. Poinstruujmy znajomych nie tylko, gdzie znajdują się korki, ale również jak działa klimatyzacja w salonie czy jak zresetować telewizję satelitarną.

Daty wywozu śmieci… i gdzie w ogóle je wyrzucać

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Garten-Q GmbH
Garten-Q GmbH

Garten[Q]Trash :: Müllbox mit Abfalltrennung

Garten-Q GmbH

Zostawiając dom w cudzych rękach łatwo jest zapomnieć o oczywistościach, o czynnościach, które sami wykonujemy tak machinalnie, że nawet nie pomyślimy o przekazaniu informacji o nich. Na przykład: gdzie wyrzuca się śmieci? Do zsypu, do kontenera, czy mamy osobne pojemniki na recykling (mamy nadzieję, że tak!)… wbrew pozorom sporo trzeba będzie znajomym opowiedzieć. Nie zapomnijmy także o datach wywozu śmieci. 

Szczegółowe instrukcje dotyczące podlewania

OGRÓD RÓŻANY: styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez MAGIA OGRODU
MAGIA OGRODU

OGRÓD RÓŻANY

MAGIA OGRODU

Nie ma chyba nic bardziej przykrego niż powrót do zmizerniałego domu i ogrodu. Najbardziej widoczna zmiana może zajść na naszych dotychczas pięknych, kwiecistych rabatach. Zostawmy znajomym szczegółowe instrukcje ile razy podlewać oraz jaką ilością wody, nie pozostawiajmy naszych roślin na łaskę ich wyczucia – nie każdy przecież musi znać się na ogrodnictwie.

Dokładny opis porcji jedzenia dla zwierzaka

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez deVOL Kitchens
deVOL Kitchens

The SW12 Kitchen by deVOL

deVOL Kitchens

Na koniec porada, która przyda się tylko właścicielom zwierzaków. Zostawmy znajomym lub rodzinie dokładny opis porcji jedzenia dla naszego psa czy kota. Najlepiej będzie, gdy w ich obecności po prostu nakarmimy naszego pupila. Zostawmy też zapas jedzenia, który powinien wystarczyć na okres naszej nieobecności. Jeśli nie mamy czworonoga, a np. rybki, wtedy oczywiście nasze instrukcje będą musiały być dużo bardziej szczegółowe, przewidujące ewentualną wymianę wody.

Chcecie na co dzień tworzyć dobrą atmosferę dla Waszych pupili? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Najciekawsze pomysły na dom przyjazny zwierzętom!

A Wy? Martwicie się o dom pod Waszą nieobecność?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu