Projekty,   zaprojektowane przez Tim Versteegh Architect

Domy przed i po: 5 ekstremalnych metamorfoz

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Budowa od podstaw czy kompletna renowacja? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje wielu właścicieli starych nieruchomości. Czynniki, które mają wpływ na decyzję, to honorarium architekta, kalkulacja, czy budowa nowego domu jest faktycznie niezbędna i czy nie taniej i łatwiej byłoby po prostu wyremontować stary dom. Jeżeli przestrzeń mieszkaniowa nie nadaje się do życia, wiadomo, że nadszedł czas na kompleksowy remont lub rozbudowę.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam pięć przykładów renowacji, porównując zdjęcia sprzed i po remoncie.

1. Przed: sztampowy dom z lat 60-tych

Klasyczny wykwit lat 60-tych – typowa brył o dwuspadowym dachu, biała fasada, regularnie rozmieszczone okna, dwie kondygnacje. Dla czteroosobowej rodziny przestrzeń mieszkaniowa w tym domu była niewystarczająca. Rozwiązanie: przebudowa, która opłaca się zarówno pod względem finansowym, jak i z uwagi na aspekty praktyczne.

Po: stary, ale jak nowy

Tak wygląda dom po remoncie! Za sprawą wielkopowierzchniowych przeszkleń dom otwiera się na otoczenie, prezentując się przy tym niezwykle nowocześnie. Nadbudowa część o ciemnej fasadzie wyróżnia dom na tle innych, gwarantując dodatków przestrzeń mieszkaniową. Dzięki temu piwnicę można było przeznaczyć na prywatny kryty basen.

Dom jest też energooszczędny – do jego budowy wykorzystano ekologiczne materiały, a energia czerpana jest z natury za pomocą paneli słonecznych i pomp wodnych.

2. Przed: doskonały punkt wyjścia

Tym, co najciekawsze w tym domu, jest dostęp do ogrodu poprzez liczne otwory po tej stronie budynku. Działka, na której dom się znajduje, gwarantuje doskonałe warunki mieszkaniowe dla rodziny z dziećmi. Budynek należało jednak odnowić i przystosować do wymagań nowych właścicieli.

Po: magiczna fasada

Po interwencji ekspertów dom jest nie do poznania! Nowoczesna, kubistyczna bryła idealnie wpisuje się w działkę budowlaną. Warto zwrócić uwagę nie tylko na odmienioną fasadę, ale także na nowy płaski dach. Przestrzeń mieszkalna na parterze została powiększona, a wielkoformatowe przeszklenia otwierają wnętrza n otoczenie zewnętrzne. Taras od strony południowej wyłożono płytkami z naturalnego kamienia, które składają się na piękną mozaikę.

Design fasady przyciąga wzrok. Fascynująca gra kolorów i kształtów nadaje jej niepowtarzalny charakter.

3. Przed: stare budynki gospodarcze

Stare gospodarstwo rolne odznaczało się czarem i urokiem, płynącym z niepowtarzalnego charakteru jego ceglanej fasady i mansardowego dachu. Dom miał duży potencjał, aby przemienić się w nowoczesne lokum marzeń.

Po: nowoczesny dom na wsi

Zachowano styl i charakter bryły, ale odremontowano jej strukturę, przystępując ją do nowoczesnych wymagań mieszkaniowych. W małej dobudówce po lewej stronie stworzono pokój gościnny z prysznicem. Budynek po prawej stronie do główna siedziba właściciela. W środku znajduje się komfortowe, w pełni wyposażone wnętrze.

4. Przed: zaniedbana fasada

Charakter fasady mówi sam za siebie – nudne brązy i beże nadają jej sztampowy, oklepany charakter. Niemodny jest także sam balkon, okna przesłonięte okropnymi żaluzjami oraz drzwi. Razi także zaniedbany ogród.

Po: nowoczesna odmiana

Świeżość jasnego błękitu w połączeniu z bielą nadaje fasadzie nowoczesnego charakteru. Nad balkonem zdecydowano się na nadbudowę, dzięki której zwiększono powierzchnię mieszkaniową we wnętrzu. Nowe okna i drzwi doskonale wpisują się we współczesny charakter budynku. Dom został przeistoczony w lokum energooszczędne, które oszczędza 70% wykorzystywanej wcześniej energii.

5. Przed: za mało miejsca

Projekty,   zaprojektowane przez GRIESS-OSTEN ARCHITEKTUR
GRIESS-OSTEN ARCHITEKTUR

Gartenansicht vor dem Umbau

GRIESS-OSTEN ARCHITEKTUR

Właściciele tego domu zaczęli narzekać na brak przestrzeni mieszkaniowej. Rozbudowa była zatem konieczna. Wraz z nią zdecydowano się na przeprowadzenie remontu fasady, którą postanowiono unowocześnić.

Po: oryginalna przebudowa

Od małego, sztampowego domku do oryginalnego, pełnego charyzmy budynku. Czerwona dobudówka przyćmiła stary budynek, którego część widzimy na zdjęciu po prawej stronie. Ciekawy jest nie tylko kolor fasady, ale także niekonwencjonalne rozmieszczenie okien i drzwi oraz elementy drewniane.

Która przemiana zrobiła na Was największe wrażenie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu