Spełnione marzenie o lofcie! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Spełnione marzenie o lofcie!

Aśka Warchał Aśka Warchał
The loft od Frédéric TABARY Eklektyczny
Loading admin actions …

Artykuły z rodzaju przed i po lubimy dla Was przygotowywać szczególnie. Architekci oraz architekci wnętrz co rusz nas zaskakują spektakularnymi metamorfozami! Lubimy nie tylko ten aspekt niespodzianki lecz także to, że nasi profesjonaliści na każdym kroku udowadniają, iż żadna przestrzeń nie jest beznadziejna, trzeba tylko umieć dostrzec jej potencjał. Mamy nadzieję, że Was również inspiruje to do zmian, ponieważ przestrzeń, w której żyjemy ma na nas przecież tak ogromny wpływ. 

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was loft stworzony na miejscu starej szopy we francuskiej miejscowości Chaviny. Odpowiada za niego studio Frédéric TABARY & Jean-Charles LE LAY. Duet działający wspólnie już od 15 lat postanowił spełnić wielkomiejskie ambicje właścicieli. 

Czy mu się to udało? Oceńcie sami!

Przed: Beznadziejna sytuacja

Patrząc na powyższe zdjęcie trudno nam uwierzyć, że ktoś na poważnie zaczął zastanawiać się nad zamieszkaniem tutaj! Nie mówimy o starej szopie z potencjałem na rustykalną perełkę, ale o konstrukcji ze ścianami i dachem z blachy. Na pewno nie czujemy się tutaj stabilnie! O panującym wszędzie bałaganie nie będziemy nawet wspominać. Czy dostrzeżecie stary komin starszej, niższej budowli? Mamy ochotę jak najszybciej stąd wyjść!

W trakcie: Pożegnanie z blachą

Facade in construction od Frédéric TABARY Eklektyczny Drewno O efekcie drewna
Frédéric TABARY

Facade in construction

Frédéric TABARY

Ściany i dach ze starej blachy należało bezwzględnie wymienić. Powyższe zdjęcie prezentuje już zaawansowany stan prac, kiedy wszystkie elementy z blachy zostały już wymienione. Obserwujemy powstawanie nowych ścian z płyt gipsowych oraz płyt OSB. Po starym budynku została tylko konstrukcja nośna. Teraz czas spełnić marzenia właścicieli, rozpoczynając od charakterystycznego, okrągłego okna…

Po: Wielkomiejskie gniazdko z ogrobiną rustykalnego uroku

Tak budynek prezentuje się po zakończeniu prac, trudno uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu była to rozpadająca się stodoła! Poziom parteru został obłożony dużymi deskami litego drewna, lakierowanymi na ciemno. Ściany piętra, a zatem właściwa przestrzeń loftu, zostały pokryte imitacją cegły. Kontrastuje z nią ciemny dach oraz metalowe lampy, które przypominają uliczne latarnie. Efekt końcowy to wielkomiejska rezydencja na rustykalnej podstawie!

Miejsce do życia

Ściany budynku rozkładają się niczym wachlarz wokół wewnętrznego dziedzińca, zamkniętego od drugiej strony sąsiednim domem. Jeden z modułów piętra został wysunięty i tworzy teraz zadaszenie tarasu – miejsca wypoczynku lub spożywania posiłku z rodziną i przyjaciółmi. Konstrukcja została oparta na drewnianym słupie, wykonanym z pnia drzewa, który zachował swój nieregularny charakter. Jest to oczywiście cytat z historii budynku! Zanim ruszymy dalej nie możemy nie zwrócić uwagi na ogromne okna o różnych kształtach…

Wypoczynek blisko natury

Internal garden downtown od Frédéric TABARY Eklektyczny Drewno O efekcie drewna
Frédéric TABARY

Internal garden downtown

Frédéric TABARY

Zanim przejdziemy na górę, podejrzyjmy jeszcze, jak żyje się na parterze. To tutaj znalazły swoje miejsce pomieszczenia prywatne. Ze względu na usytuowanie budynku, tylko w ten sposób można było zapewnić ochronę intymności mieszkańców. Do tego mogą oni wychodzić bezpośrednio na zielony trawnik i cieszyć się ogrodem już o poranku. Wspomniane już deski dekorujące ten poziom przybliżają ich do natury jeszcze bardziej. Chociaż oczywiście istnieje komunikacja wewnętrzna, postanowiono zachować wiekowe, metalowe schody.

Niczym w marynarskiej kajucie!

Inside the loft od Frédéric TABARY Eklektyczny Drewno O efekcie drewna
Frédéric TABARY

Inside the loft

Frédéric TABARY

Decydujemy się wspiąć na górę właśnie schodami. Doprowadzają nas one do ogromnego przeszklenia, które wspaniale doświetla otwartą przestrzeń. Pomaga mu w tym znane nam już dobrze okrągłe okno. Relaksując się na postawionym pod nim narożniku można poczuć się jak na statku! Nie możemy nie zwrócić uwagi na podwieszony nowoczesny kominek, który oddziela strefę salonu od jadalni. Duży drewniany stół pomieści tutaj wszystkich członków rodziny.

Ogromna kuchnia, ogromne przeszklenia

Kitchen with windows od Frédéric TABARY Eklektyczny Matal
Frédéric TABARY

Kitchen with windows

Frédéric TABARY

Po salonie i jadalni przyszedł czas poznać kuchnię. Jest ona niezwykle przestronna! Ma ciekawy kształt litery L dopełnionej wyspą raz strefą śniadaniową. Każda z linii wyznaczanych przez tę literę jest dodatkowo zaznaczony przeszkleniem – jedno jest oknem, drugie współtworzy ściankę działową. Jeśli chodzi o aranżację to postawiono na paletę szarości oraz styl eklektyczny. I tak właśnie powstał wielkomiejski loft na rustykalnej podstawie!

Jesteście na etapie urządzanie kuchni? Ten Katalog Inspiracji może okazać się niezwykle pomocny: Jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Co sądzicie o tej metamorfozie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu