Wymarzony dom jednorodzinny!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wymarzony dom jednorodzinny!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Nazwa projektu studia architektury Hauptvogel & Schütt Planungsgruppe to Jednorodzinny dom z podwójnym garażem – przyznacie, że mówi ona sama za siebie! Jednak jest to budynek o wiele ciekawszy niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze ciekawa jest jego skala, spokojnie pomieściłaby się tutaj wielodzietna rodzina. Interesuje nas także, jak nasi architekci zadbali o środowisko przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu mieszkańców. 

Dom ten z pewnością spodoba się miłośnikom stylu nowoczesnego. Jest prosty, nie udaje czegoś, czym nie jest. Nie tutaj mowy o budowaniu scenografii lecz o niemieckim zamiłowaniu do praktyczności.

Czy spełniłby potrzeby Waszej rodziny? Przenieśmy się do Badenii-Wirtembergii i przekonajmy się!

Stabilne gniazdko

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Podwójny garaż od razu rzuca się w oczy! Takie rozwiązanie to spore ułatwienie, obecnie dwa samochody w gospodarstwie już nikogo nie dziwią. Lśniące białe ściany zostały urozmaicone drewnianymi panelami. Okna od strony ulicy chronią prywatność mieszkańców. Ciekawe jest zwłaszcza panoramiczne okno narożne, odciążające wizualnie konstrukcję. Dom jest interesujący nie tylko wizualnie, zaprojektowano go tak, aby był jak najbardziej energooszczędny.

Szkieletowa konstrukcja z drewna

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przechodzimy od drugiej strony, aby poznać z bliska lewą boczną fasadę. Aby wydrapać się na wzniesienie wcale nie musimy wchodzić do środka, wystarczy wejść zaprojektowanymi obok schodkami. Jeśli chodzi o poszanowanie środowiska to nasi architekci zdecydowali się na stworzenie szkieletowej konstrukcji z drewna, co znacznie skróciło czas budowy oraz ograniczyło odpady praktycznie do minimum. O tym jak wspaniałym drewno jest izolatorem chyba wszyscy doskonale już wiedzą! Przed nami pierwszy z okazałych tarasów. 

Życie w harmonii z naturą

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Przechodzimy dalej w głąb i łatwo nam jest ocenić, że rodzina preferuje czysty design. Bryła jest jasno określona, jak już wspomnieliśmy wcześniej – nie musi niczego udawać! Biel ścian kontrastuje z czernią dachu. Francuskie balkony wykonane są naturalnie z chromowanej stali i doskonale podkreślają nowoczesny charakter konstrukcji. Wspaniale wykorzystano przestrzeń obok domu, nie ma to jak wypoczynek na własnym tarasie!

Kuchnia na miarę współczesności

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

W takiej kuchni gotowanie dla licznych członków rodziny staje się przyjemnością! Ma ona kształt litery U, dzięki czemu jest tutaj bardzo dużo miejsca do przygotowywania posiłków na pięknych drewnianych blatach. Brąz drewna w połączeniu z bielą zawsze dobrze się sprawdzi. W  panuje przytulna atmosfera, możemy sobie wyobrazić kilka osób gotujących wspólnie – w końcu kuchnia jest sercem domu!
 

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Opuszczamy używając w tym celu ciekawych schodów. Drewniane stopnie zostały zamocowane na metalowych policzkach. Dzięki ażurowej konstrukcji światło z górnej kondygnacji przechodzi na dół. Pozwala to także na lepsze rozprowadzenie ciepła płynącego z kominka. Balustrada z chromowanej stali podkreśla nowoczesność projektu. Oczywiście nie mogło tutaj zabraknąć białych ścian, stanowiących idealne tło dla interesujących schodów.

Łazienka pod drewnianym dachem

Nowoczesna łazienka od homify Nowoczesny

Chociaż ten dom został wzniesiony i urządzony w stylu nowoczesnym, to jego wnętrzom nie można odmówić domowego ciepła. Ciekawym pomieszczeniem jest łazienka na poddaszu, gdzie zdecydowano się na pozostawienie odsłoniętych belek stropowych. Drewniany sufit nad wanną sprawia, że możemy wyobrazić tutaj sobie zapach lasu. A jeśli chodzi o akcent współczesny, to podświetlenie podstawy wanny taśmą LED nie pozwala nam zapomnieć, w którym roku się znajdujemy!

Też marzycie o wyjątkowej wannie? Ten Katalog Inspiracji pomoże przy wyborze: 7 niesamowitych wanien i dlaczego je wybrać!

Lubicie nowoczesną prostotę?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu