Dom, w którym można swobodnie oddychać! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom, w którym można swobodnie oddychać!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejskie domy od De Zwarte Hond Wiejski
Loading admin actions …

Na homify chcemy pokazywać Wam jak najbardziej różnorodne realizacje, nie tylko dlatego, żeby trafić w Wasze różnorodne gusta. Często warto poznać budynek wzniesiony w stylu, o którym sami byśmy nie pomyśleli, bo być może nagle trafi nas strzała Amora! Mamy wrażenie, że tak właśnie może stać się dzisiaj, przy okazji prezentacji ciekawego domu z malowniczej holenderskiej wsi. Mamy bowiem pewność, że jeśli spytalibyśmy Was o Wasz wymarzony dom na wsi, to uzyskalibyśmy najróżniejsze odpowiedzi, lecz nikt nie opisałby takiego domu, jak ten autorstwa studia architektury De Zwarte Hond. A jednak przy bliższym poznaniu z pewnością dla wielu okaże się on doskonały! 

Zaintrygowani? Czas wybrać się na spacer…

Fasada od ogrodu

Rozpoczynamy naszą wizytę pod fasadą od strony ogrodu. Jasna cegła prezentuje się niezwykle efektownie, jej walory podkreśla kontrast z ciemnym dachem. Już teraz widzimy, że nie będziemy mieć do czynienia ze zwykłym budynkiem, ale bryle przyjrzymy się dopiero za moment. Na razie zwróćmy uwagę na ciekawe zadaszenie tarasu będące jednocześnie balkonem podtrzymywanym na smukłych filarach. Prosta i elegancja będą rzucać się w oczy na każdym kroku!

Szeroka bryła

Cofamy się o kilka kroków, by zgodnie z obietnicą przyjrzeć się dokładniej bryle budynku. Zaskakuje nas ona swoją szerokością! Pod dwuspadowym dachem kryje się budynek, w którym życie toczy się na parterze. Dom w takim układzie może zainteresować osoby chcących uniknąć wyzwań związanych w pokonywaniem schodów w podeszłym wieku, jednak nie przekonuje ich koncepcja bungalowu. Dzięki zaskakującej formie, pomieszczenia są tutaj doskonale doświetlone dzięki przeszkleniom z obu stron. Najciekawsze jest jednak oryginalne otwarcie fasady…

Otwarta perspektywa

Nasi architekci zdecydowali się otworzyć fasadę przejściem, które zapewnia wspaniały widok na ogromną działkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu można bezpośrednio od ulicy przejść na taras, co jest szczególnie przydatne, jeśli lubimy urządzać przyjęcia na świeżym powietrzu. Ściany nietypowego tunelu wyłożono drewnem, dzięki czemu nawet tutaj jest przytulnie! Panoramiczne okno odpowiada kuchni, którą poznamy już za chwilę…

Zachwycający pokój dzienny

Nasz spacer po wnętrzach rozpoczniemy jednak od spektakularnego pokoju dziennego. Wszystko nam się tutaj podoba! Przede wszystkim: sufit o podwójnej wysokości nad strefą salonu oraz piętro otwarte ogromnym przeszkleniem, w którym umiejscowiono doniczkę z oryginalną rośliną. Ciekawa jest fototapeta przedstawiająca las przy ścianie odpowiadającej jadalni, mieszkańcy są niezwykle przywiązani do natury! Połączenie bieli i brązu drewna parkietu tworzy wnętrze pełne świeżości.

Praktyczna kuchnia

Przechodzimy do kuchni, której okna są nam już znane! Oczywiście umiejscowiono ją za jadalnią, co ułatwia komunikację. Także tutaj drewno spotyka biel, jednak szarość także staje się ważnym partnerem w rozmowie za sprawą ciemnego blatu. Minimalistyczne meble doskonale wykorzystują powierzoną im przestrzeń. Przygotowywanie posiłków w tak świetnie doświetlonej kuchni musi być prawdziwą przyjemnością!

Łazienka w szarościach

Jedynym prywatnym pomieszczeniem, które dane nam będzie dzisiaj poznać jest łazienka. Jest ona jednak tak ciekawa, że w zupełności nam to wystarczy! Przestrzeń kąpieli została tutaj wydzielona szklaną taflą. Składają się na nią prysznic bez brodzika umiejscowiony bezpośrednio obok wanny. Na przeciw niego zawieszono ogromne lustro, w którym odbija się zieleń traw ogrodu. To właśnie widok na działkę tworzy dekorację pomieszczenia wyłożonego szarą płytką.

Fasada od ulicy

Zachodzi słońce lecz nie możemy pożegnać się na dobre z tym oryginalnym budynkiem zanim nie poznamy jego fasady od ulicy! Przypomina ona bardzo fasadę od ogrodu poprzez wprowadzenie białego zadaszenia nad wejściem głównym. Wielki podjazd buduje jednak tutaj atmosferę pewnej monumentalności.

Jeśli lubicie nowoczesność w wiejskiej scenerii, to z pewnością zainteresuje Was ekstrawagancki projekt z tego Katalogu Inspiracji: Nowoczesny dom na wsi.

Mielibyście ochotę tutaj zamieszkać?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu