Co zrobić ze starą stodołą? | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Co zrobić ze starą stodołą?

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Sítio da Lezíria Nowoczesne ściany i podłogi od Atelier Data Lda Nowoczesny
Loading admin actions …

Obecne projekty domów potrafią przybrać najróżniejsze formy. Dzieje się tak w przypadku tworzenia obiektów od podstaw, jak i przeprowadzania generalnych metamorfoz istniejących już budynków. Każdy z tych wariantów wymaga niemałych umiejętności od architektów oraz pewnego stopnia kreatywności. 

Dzisiaj będziecie mogli zobaczyć, jak nasi profesjonaliści dokonali transformacji starej stodoły w piękny, nowoczesny dom. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ budynek był w opłakanym stanie. Specjaliści postanowili zachować jego pierwotną formę, jednak dodać do wiekowych murów nieco świeżości, wykorzystując nowoczesne rozwiązania. Efekt końcowy ich pracy jest naprawdę fenomenalny. Przekonajcie się o tym sami!

Przed: totalny chaos

Sítio da Lezíria Nowoczesne ściany i podłogi od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Przed przeprowadzeniem gruntownych prac, w całej stodole panował totalny chaos. Farba odchodziła ze ścian drzwi były nieszczelne, nie wspominając o kurzu, brudzie i pleśni, która na dobre się tutaj zadomowiła. Nasi eksperci zdecydowali się tchnąć nowe życie w ten obiekt, zachowując między innymi drewnianą konstrukcję sufitu stodoły.

Po: przestrzeń pełna blasku

Sítio da Lezíria Nowoczesne domy od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Stara stodoła został całkowicie odrestaurowana i obecnie emanuje niesamowitym blaskiem! Po zapuszczonym obiekcie nie ma już śladu, a w jego miejsce powstał prawdziwie nowoczesny dom!

Architekci przeprowadzili prawdziwą metamorfozę tego miejsca. Zdecydowali się wymienić dach na nowy, w stu procentach szczelny, a co więcej umieścili dużą liczbę przeszkleń, które zapewniają to, że całe wnętrze tego budynku jest bardzo jasne. Biała elewacja to prawdziwy strzał w dziesiątkę, który dodatkowo sprawia, że ta bryła wygląda bardzo estetycznie i zdecydowanie rzuca się w oczy. Teraz ten dom jest teraz oazą dobrego stylu i spełnieniem marzeń właścicieli.

Malownicza okolica

Sítio da Lezíria Nowoczesne domy od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Nasi architekci dołożyli wszelkich starań do tego, by mieszkanie w tym nowym domu było dla domowników prawdziwą przyjemnością. Warto podkreślić, że ten obiekt zlokalizowany jest w malowniczej okolicy, która niewątpliwie jest tutaj ogromnym atutem. W takim miejscu nie mogła dłużej stać okropna, stara stodoła, ponieważ zdecydowanie zaburzała estetykę całej przestrzeni. Teraz nowy budynek wraz z otaczającą go zielenią tworzy naprawdę harmonijną kompozycję.

Niesamowite wnętrze

Sítio da Lezíria Nowoczesna kuchnia od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Jednym z głównych założeń tego projektu było stworzenie zupełnie nowego i świeżego domu, przy zachowaniu struktury starego budynku.

Wewnętrzna konstrukcja sufitu została utrzymana i dodatkowo została pokryta białą farbą, która dominuje w całym wnętrzu tego domu. Wybór tej barwy jest nieprzypadkowy. To właśnie ten kolor gwarantuje to, że cały dom emanuje świeżością, a co więcej jest bardzo jasny i tym samym przyjazny dla mieszkańców. Jeżeli jesteście na etapie wybierania kolorów do swojego domu – koniecznie zastanówcie się nad propozycją naszych specjalistów. Efekt końcowy na pewno Was nie zawiedzie.

Jadalnia oraz kuchnia

Sítio da Lezíria Nowoczesna jadalnia od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Wybór materiałów priorytet trwałości i kosztów / korzyści, bez naruszenia istoty starej stodole i jego wiejskiej atmosferze. Podłoga, bardziej wygląd przemysłowe, nabyte cement, z wyjątkiem kuchni, który zdobył płytki hydrauliczne podłogi z geometrycznymi wzorami i żywymi kolorami.

Kuchnia i jadalnia są zintegrowane i tworzą jedno środowisko. Punktem kulminacyjnym jest przewaga białych powierzchni i brak zbędnych przedmiotów, podkreślające prostotę i czystą atmosferę w środowisku wewnętrznym.

Salon

Sítio da Lezíria Nowoczesny salon od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Znajdujemy się właśnie w salonie. Do tego miejsca można się dostać przechodząc przez piękne drzwi w naturalnym, drewnianym odcieniu. Ich wygląd przypomina typowe drzwi do stajni, co podkreśla pierwotny charakter tego obiektu. W salonie obowiązkowo znalazła się duża, wygodna sofa, którą świetnie przyozdabiają błękitne, dekoracyjne poduszki. Nasi profesjonaliści doskonale wiedzą o tym, że wprowadzenie do wnętrza odrobiny koloru potrafi zdziałać prawdziwe cuda.

Sypialnia

Sítio da Lezíria Nowoczesna sypialnia od Atelier Data Lda Nowoczesny
Atelier Data Lda

Sítio da Lezíria

Atelier Data Lda

Teraz możecie dokładnie przyjrzeć się sypialni, która znalazła się w tym pięknym domu. Jest to bardzo minimalistyczne wnętrze, w którym główną rolę odgrywają meble o bardzo prostej formie. Nie ma wątpliwości co do tego, że dodają one całej aranżacji oryginalnego charakteru. Warto podkreślić, że to miejsce emanuje niemałym urokiem. Udało się go zbudować przy pomocy baldachimu z półprzezroczystą zasłoną. Ten element zdecydowanie wprowadza tutaj romantyczny nastrój.

Szukacie innych przykładów niesamowitych domów? Sprawdźcie koniecznie:

homify 360°: dom marzeń z nieziemskim widokiem

Jak Wam się podoba ten nietuzinkowy dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu