Projekty,  zaprojektowane przez Paper Moon

12 wnętrzarskich trików, które trzeba znać

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każda profesja ma swoje swoje tajemnice, do których wtajemniczenie jest nieodłącznym elementem budowania doświadczenia zawodowego. Hydraulikowi z dużym stażem czasem wystarczy, to, co ma pod ręką, aby ekspresowo zatamować wyciek, a taksówkarz będzie w stanie przewidzieć ruch w każdym punkcie w mieście bez patrzenia na nawigację. Podobnie rzecz się ma z projektantami wnętrz, również oni mają swoje asy w rękawie. 

Dzisiaj zdradzą nam kilka z nich…

1. Kolorowe rolety rzymskie

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez NEAT PLEAT
NEAT PLEAT

ROMAN BLIND

NEAT PLEAT

W małych pomieszczeniach czy wąskich korytarzach ciężkie zasłony mogą się nie sprawdzić. Rolety rzymskie są dużo lżejsze wizualnie, a mogą pomóc nam wprowadzić kolor do pomieszczenia, na przykład do utrzymanej w bieli i szarościach łazienki.

2. Koce są nie do przecenienia

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez The Cotswold Company
The Cotswold Company

Evelena Emerald Green Throw

The Cotswold Company

Miękkie tekstylia, narzuty czy koce niedbale rzucone na łóżko lub kanapę w salonie zawsze sprawią, że aranżacja stanie się bardziej przyjazna. W pomieszczeniu nagle zacznie panować atmosfera domowego ciepła.

3. Wybierz zasłony z przeszyciem tunelowym

Projekty, Okna i drzwi zaprojektowane przez Clayton Munroe
Clayton Munroe

Window Furniture & Tie Backs

Clayton Munroe

Skoro już wybieramy piękne zasłony do naszego wnętrza, to dlaczego efekt miałyby nam zepsuć kółeczka i żabki? Alternatywą będzie przeszycie tunelowe, dzięki któremu tkanina zakryje drążek karnisza i będzie prezentować się wspaniale.

4. Poduszek nigdy dość

Projekty, Salon zaprojektowane przez Tamasyn Gambell
Tamasyn Gambell

Tamasyn Gambell X Forest London Collaboration

Tamasyn Gambell

Dekoracyjne poduchy działają podobnie jak koce i narzuty. Zmiękczą każdą aranżację. Ich dodatkowa zaleta? Możemy je wymieniać w zależności od sezonu czy nawet naszego nastroju. Minimalistyczne, geometryczne wzory będą dawały zupełnie inny efekt niż klasyczne, kwiatowe poszewki. Nasze wnętrze może zmienić się nie do poznania tylko dzięki wymianie poduszek.

5. Mieszanka stylów jest dozwolona

Projekty, Salon zaprojektowane przez Gullaksen Architects
Gullaksen Architects

Living Room and Music room

Gullaksen Architects

Czasami nam się wydaje, że musimy trzymać się określonego stylu, aby nasze wnętrze wyglądało dobrze. Wszystko jednak zależy od naszego gustu i upodobań! Nie ograniczajmy się sztucznie, tylko pokochajmy eklektyzm.

6. Niech ustawienie mebli zachęca do rozmowy

Projekty, Salon zaprojektowane przez The Bazeley Partnership
The Bazeley Partnership

Sundown, Widemouth Bay, Cornwall

The Bazeley Partnership

Ustawiając nasze meble, musimy cały czas wyobrażać sobie, jak będziemy funkcjonować w przestrzeni, którą właśnie kreujemy. Nasze fotele i kanapy nie powinny tylko stanowić wygodnego oparcia podczas oglądania telewizji, ale także stworzyć miejsce spotkań dla rodziny i jej gości.

7. Nie zapominajmy o obrusach

Tkaniny, tkaniny i jeszcze raz tkaniny! Piękny obrus przyda kuchni czaru, a dodatkowo ochroni drewno blatu przed zabrudzeniami. Może mamy jakieś obrusy robione na szydełku przez nasze prababcie? Takie dekoracje z historią zawsze prezentują się świetnie.

8. Rośliny w każdym pokoju

Projekty, Balkon, weranda i taras zaprojektowane przez tera-italy
tera-italy

Tera One Collection Nine White

tera-italy

Im ich więcej, tym lepiej! Rośliny filtrują powietrze, a ich zieleń działa kojąco na nerwy. Poza tym… dają nam niebywałą okazję do wprowadzenia do wnętrza doniczek, a ich potencjał dekoracyjny też jest nie do przecenienia.

9. Pozbądź się irytujących przedmiotów

Coś Was nieustannie wkurza? Czas się tego pozbyć! Może to być stara lampa, zakurzony gramofon, który kiedyś się Wam podobał, ale teraz tylko zajmuje miejsce… Przedmioty z czasem mogą się nam znudzić i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Trzeba tylko umieć powiedzieć im do widzenia.

10. Lustra powiększą każde pomieszczenie

Projekty, Spa zaprojektowane przez Aitken Turnbull Architects
Aitken Turnbull Architects

Fletcher's Cottage Bathroom

Aitken Turnbull Architects

Ogromne lustro, małe lustro, lustro prostokątne, okrągłe, trójkątne… Jesteśmy pewni, że znajdziecie w Waszym domu takie pomieszczenie, które przydałoby się powiększyć. Lustra zawsze świetnie się sprawdzą, a dekoracyjne ramy przydadzą wnętrzu smaku.

11. Nie bójmy się koloru

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Lee Evans Partnership
Lee Evans Partnership

Bossington House, Adisham Kent

Lee Evans Partnership

Pozytywne, żywe kolory będą codziennie wypełniać nas pozytywną energią! Jasne zielenie, żółty, a nawet i różowy sprawią, że nasze aranżacje staną się radosne, a nastrój ten udzieli się także naszym gościom. Efekt gwarantowany!

12. Tekstura zamiast szaleństw z kolorem

Projekty, Ściany i podłogi zaprojektowane przez Paper Moon
Paper Moon

Stone Wall Mural ref 8-727

Paper Moon

Nie chcecie eksperymentować z kolorem i marzy się Wam stonowana paleta? Postawmy w takim razie na teksturę, która urozmaici nasze wnętrze. Co powiecie na taką kamienną ścianę? W połączeniu z drewnianą podłogą oraz meblami prezentuje się świetnie.

Doradziliśmy Wam, jakich trików może użyć podczas urządzania Waszego domu lub mieszkania. Teraz czas zdradzić Wam, czego NIE robić: 9 błędów, przez które Twój dom wydaje się… brzydki.

Która porada najbardziej się Wam przydała?
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu