Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Fraher Architects Ltd

8 aranżacyjnych wpadek w kuchni!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Zaprojektowanie doskonałej kuchni to niezwykle wymagające zadanie! Łatwo tutaj o popełnienie nawet drobnego błędu, który w dużej mierze wpływa na komfort użytkowania całej przestrzeni. Kuchnia jest swoistym sercem każdego rodzinnego gniazdka, z tego względu warto uważnie zaplanować jej układ. Dzisiaj razem z naszymi profesjonalistami przygotowaliśmy dla Was przykłady ośmiu najczęstszych wpadek. Mamy nadzieję, że po dzisiejszej lekturze będziecie w stanie ich uniknąć i cieszyć się świetnie urządzoną strefą. Jesteście gotowi? Jeżeli tak – zapraszamy do oglądania!

1. Za dużo otwartych półek

Decydując się w dużej mierze na otwarte półki można popełnić ogromny błąd. Wynika to z faktu, że często w takich miejscach uwielbiamy stawiać wiele różnych dodatków, które niekoniecznie są niezbędne w tej przestrzeni. Co więcej na takich półkach w trybie ekspresowym zbiera się kurz, przez co cała strefa traci na swojej sterylności.

2. Ogrom sali nierdzewnej

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Valcucine
Valcucine

Meccanica Kitchen steel frame

Valcucine

Stal nierdzewna jest wspaniałym materiałem do wykorzystania w kuchni, ponieważ jest łatwa do czyszczenia , ale masowo, może tworzyć bardzo zimną i bezosobową estetykę. Sposobem obejścia tego problemu jest kontrastowanie chłodu ze stali nierdzewnej z cieplejszym materiałem lub kolorem. Naturalne drewno doskonale się do tego nada!

3. Niefunkcjonalny układ

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez PTC Kitchens
PTC Kitchens

Contemporary design with plenty of light

PTC Kitchens

Nie ma nic gorszego niż szuflady i szafki, które zostały źle zaplanowane tak, że ich uchwyty zderzają się, gdy próbujesz coś otworzyć. Uniknij tego ogromnego problemu na bieżąco konsultując projekt z architektem. Przemyśl, czy aby na pewno wszystkie uchwyty są niezbędne. Może da się je zastąpić innym rozwiązaniem?

4. Za mało gniazdek

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez deVOL Kitchens
deVOL Kitchens

The Arts and Crafts Kent Kitchen by deVOL

deVOL Kitchens

W trosce o elegancką i stylową kuchnię można łatwo pominąć gniazda elektryczne, ponieważ nie zawsze są to najpiękniejsze dodatki. Mimo tego są naprawdę ważne! Koniecznie pamiętajcie o ich odpowiednim zabezpieczeniu. Warto również zrobić o jedno gniazdko więcej w strefie kuchni. Na pewno Wam się przyda podczas gotowania.

5. Ekspozycja kosza na śmieci

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez NAKED Kitchens
NAKED Kitchens

Classic Kitchen Design

NAKED Kitchens

Wszyscy zdają się zapominać o kontenerze śmieci, podczas projektowania swojej oazy do pichcenia różnych potraw. Nic jednak nie wygląda gorzej niż kosz stojący na zewnątrz w rogu kuchni! Zaprojektujcie całą przestrzeń w taki sposób, by nie robić z niego wystawy.

6. Za mało światła

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Fraher Architects Ltd
Fraher Architects Ltd

View across the kitchen

Fraher Architects Ltd

Jeżeli chodzi o oświetlenie kuchni to tutaj możecie zapomnieć o minimalistycznej zasadzie – mniej znaczy więcej. Umieśćcie w tej przestrzeni lampy z żarówkami takiej mocy, która pozwoli Wam komfortowo przygotować kolację dla najbliższych.

7. Brak wentylacji

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez deVOL Kitchens
deVOL Kitchens

The Leicestershire Kitchen in the Woods by deVOL

deVOL Kitchens

Jeżeli nie chcecie, aby Wasza kuchnia padła ofiarą nieświeżego zapachu musicie koniecznie pomyśleć o odpowiedniej wentylacji. W niektórych przypadkach może wystarczyć duże okno. My jednak radzimy Wam zainstalować również specjalny okap. Tak też zrobili nasi fachowcy.

8. Nudna przestrzeń

Często bywa tak, że starania związane ze stworzeniem aranżacji kuchni w ponadczasowym i eleganckim stylu, tak naprawdę sprawiają, że efektem końcowym jest nudna przestrzeń z bezpieczną, mdłą estetyką. Odważcie się nieco poeksperymentować podczas urządzania swojej kuchni, a efekt końcowy może Was naprawdę pozytywnie zaskoczyć! 

Szukacie innych pomysłowych projektów domów? Sprawdźcie koniecznie: 

14 praktycznych sztuczek, by utrzymać łazienkę w czystości

Zdarzyły Wam się jakieś wpadki podczas aranżacji swojej kuchni?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu