Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Studio M Arquitetura

10 sposobów na to, by Wasz dom lśnił czystością!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W obecnych czasach tempo życia jest naprawdę szybkie. Często chcielibyśmy w jakiś magiczny sposób wydłużyć dobę, by móc w pełni poddać się wszystkim aktywnościami na które mamy ochotę. Wśród różnych opcji spędzania wolnego czasu nie można zapomnieć o swoim domu! Odkładanie sprzątania na potem na pewno nie wpłynie pozytywnie na jego wygląd i tym samym Wasze samopoczucie. Dzisiaj z naszymi ekspertami przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak sprawić by nasze rodzinne gniazdko lśniło czystością. Zobaczcie sami!

1. Systematyczność

Najprostszym sposobem na posiadanie lśniącego domu jest systematyczność. Wyznaczcie jeden dzień w tygodniu oraz konkretny przedział godzin, który poświęcicie na sprzątanie. Nie odkładajcie niczego na później, ponieważ zanim się spostrzeżecie kurzu nagromadzi się tak dużo, że wszyscy mieszkańcy będą kichać. 

2. Minimum przedmiotów

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez NİL DEKOR
NİL DEKOR

MODERN MUTFAKLAR

NİL DEKOR

Blat roboczy w kuchni powinien przede wszystkim pomagać nam szybko przygotować posiłek dla całej rodziny. Może to być trudne, jeżeli znajduje się na nim wiele nie do końca potrzebnych przedmiotów. Schowajcie wszystkie patery, czy też ozdoby do szafek, a będziecie mogli nie tylko sprawnie ugotować dane danie, ale i błyskawicznie posprzątać cały blat.

3. Funkcjonalna szafa

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Trestrastos
Trestrastos

Vestidor con zona de costura.

Trestrastos

Męczy Was widok porozrzucanych ubrań po różnych kątach domu? Jeżeli tak, z pewnością z pomocą przychodzi funkcjonalna szafa. Zwróćcie uwagę na model z powyższego projektu. To prawdziwy strzał w dziesiątkę!

4. Podpiszcie pudełka

Z pewnością większość z Was znalazła się kiedyś w sytuacji, w której nie mogliście odnaleźć w domu części garderoby, czy też innego przedmiotu, który był Wam niezbędny. Możecie uniknąć takich stresujących sytuacji, jeżeli zdecydujecie się podpisać pudełka do których chowacie rzeczy. Nie będziecie wtedy musieli otwierać każdego z osobna.

5. Zaangażujcie rodzinę

Pamiętajcie, że sprzątanie nie musi być niewolniczą pracą jednej osoby. Zaangażujcie każdego domownika do pomocy, a sami się przekonacie, że ta czynność może wszystkim przynieść dużo frajdy i przede wszystkim skróci czas sprzątania. Zorganizujcie zawody w segregacji prania, czy też myciu okien. Niech sprzątanie stanie się dla Was dobrą zabawą!

6. Odpowiednie środki

Zaopatrzcie się odpowiednio wcześniej w specjalne środki służące do czyszczenia konkretnych powierzchni. Dzięki temu nie będziecie mieli wymówek, że danych płynów nie ma w szafce i nie możecie sprzątać. Uwaga! Koniecznie pamiętajcie o odpowiednim zastosowaniu danych środków! Płyn do czyszczenia armatury niekoniecznie może nadać się do wytarcia kamiennego blatu.

7. Świeżość

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Marylebone

LEIVARS

Jeżeli chcecie, by Wasz dom zyskał na świeżości pamiętajcie o regularnym wietrzeniu poszczególnych pomieszczeń. Dzięki temu całe wnętrze Waszych czterech ścian z pewnością dostanie prawdziwego zastrzyku pozytywnej energii.

8. Miejsce na buty

Projekty,  Korytarz, hol i schody zaprojektowane przez ООО 'Сфера'
ООО <q>Сфера</q>

Пример использования модулей для прихожей

ООО "Сфера"

Jeżeli jesteście szczęśliwymi posiadaczami gromadki dzieci, doskonale wiecie, że pod drzwiami wejściowymi czasami może nazbierać się pokaźna kolekcja butów. Z tego względu warto jest wprowadzić do przestrzeni korytarza specjalną szafkę, która pozwoli Wam utrzymać porządek w tej strefie. Możecie też zainspirować się pomysłem naszych fachowców i zainwestować w wiklinowe kosze.

9. Kontrolujcie datę ważności produktów

Nie wystarczy posegregować produkty spożywcze i upchnąć je do szafek, by móc cieszyć się schludną kuchnią. Koniecznie pamiętajcie o sprawdzaniu dat ważności makaronów, czy też jogurtów. Dołóżcie również wszelkich starań, by produkty przechowywane były w odpowiednich warunkach. Dzięki temu unikniecie wizyty nieproszonych gości, którymi są mole spożywcze.

10. Jasne meble

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Ligneous Designs
Ligneous Designs

Marble Vanity Unit

Ligneous Designs

Ci z Was, którzy dopiero są na etapie urządzania swojego wymarzonego domu powinni wiedzieć, że bród o wiele bardziej widoczny jest na ciemnych meblach, niż na jasnych. Z tego względu dobrze przemyślcie zakup poszczególnych szafek i stołów, ponieważ może okazać się, że mimo sprzątania i tak następnego dnia dostrzeżecie już małą warstwę kurzu.

Szukacie innych inspiracji związanych z aranżacją domu? Sprawdźcie koniecznie:

Wyjątkowe cztery ściany z drewna!

Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na dom lśniący czystością?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu