Od starej ruiny do oazy nowoczesności!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od starej ruiny do oazy nowoczesności!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Rustykalne domy od Casa do Páteo Rustykalny
Loading admin actions …

Nie ma wątpliwości co do tego, że czasami zamiast tworzenia budynku od podstaw, lepiej jest przeprowadzić generalny remont, który potrafi tchnąć nowe życie do starego obiektu. Takie działanie pozwala zachować jego historię, przy jednoczesnym dostosowaniu go do obecnych standardów.

Dziś specjalnie dla Was przygotowaliśmy projekt naszych architektów, którzy podjęli się wyzwania przeprowadzenia totalnej metamorfozy zapuszczonej ruiny w prawdziwą oazę nowoczesności. Dołożyli oni wszelkich starań, by przestrzeń ta emanowała na nowo ogromnym blaskiem.

Transformacja starej ruiny nie była łatwym zadaniem, jednak nasi eksperci wykorzystując bagaż doświadczeń oraz swoją niemałą kreatywność stworzyli prawdziwe cudo, które dzisiaj sami będziecie mogli dokładnie zwiedzić.

Jesteście gotowi na wycieczkę po tym oryginalnym domu? Jeżeli tak, to zaczynamy!

Fasada przed

Cały budynek jest bardzo wiekowy i dlatego nasi specjaliści musieli się porządnie zastanowić, w jaki sposób przeprowadzić jego metamorfozę. Na tym zdjęciu możecie przyjrzeć się temu, jak wcześniej prezentowała się fasada tego obiektu. Nie zachęca ona zbytnio do tego, by zapoznać się z jego  wnętrzem. Niestety to nie ona stanowiła główny problem naszych fachowców.

Fasada po

Po interwencji naszych ekspertów fasada zyskała nową świeżość, jednocześnie zachowując swoje główne cechy. Kluczem do przemiany tej części domu było wprowadzenie odpowiedniego oświetlenia oraz przede wszystkim całkowita przemiana wejścia. Wstawiono nowe drzwi, które teraz nie odstraszają gości i sprawiają, że można szybko trafić do wnętrza obiektu. Koniecznym było również wymienienie wszystkich okien. Wcześniejsze z powodu swojego wieku nie były już szczelne, a co więcej na pewno nie wpływały pozytywnie na estetykę fasady. Teraz okna dodają całości pięknego wyglądu.

Przed: zaniedbany dziedziniec

Dziedziniec był miejsce z niesamowitym potencjałem. Niestety wraz z biegiem lat nikt o niego nie dbał, dlatego przeobraził się w miejsce w wyjątkowo złym stanie. Nasi specjaliści zmuszeni byli stawić czoła temu wyzwaniu, które niektórym z pewnością wydawałoby się niewykonalne.

Jesteście ciekawi efektu końcowego?

Po: nowoczesny dziedziniec!

Po gruntownych pracach cała przestrzeń zmieniła się nie do poznania! Wcześniej cały dziedziniec wyglądał na opuszczony i bezduszny, a teraz emanuje niesamowitym blaskiem i świeżością. Obecnie nie ma wątpliwości co do tego, że każdy domownik może tutaj w pełni wypocząć w gronie rodziny i przyjaciół. Nasi architekci spisali się na piątkę z plusem! 

Przeszłość spotyka przyszłość

Znajdujemy się właśnie we wnętrzu tego nietuzinkowego domu. Jest to przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość wzajemnie się ze sobą przeplatają. Wiekowe ściany z kamienia zostały uzupełnione o nowoczesne elementy takie jak przeszklenia, czy też piękne drewniane podłogi.

Wszystkie materiały, które zostały wybrane do stworzenia tego niezwykłego wnętrza harmonijnie ze sobą korespondują, przez co cały obiekt jest bardzo spójny. Zobaczmy, co kryją w sobie dalsze pomieszczenia zaprojektowane przez naszych profesjonalistów.

Wspaniałe widoki

Warto podkreślić, że wprowadzone przez naszych architektów przeszklenia sprawiają, że całe wnętrze domu jest bardzo jasne. Promienie słoneczne mogą bez skrępowania wpadać do środka tego oryginalnego budynku, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się naprawdę świeżą przestrzenią. Niezaprzeczalnym atutem tego rozwiązania jest również to, że gwarantuje ono przepiękny widok. Siedząc w wygodnym fotelu, popijając ulubioną herbatę, czy też wino oraz patrząc na cały dziedziniec można naprawdę się odprężyć.

Kolorowe dodatki

W tym domu zdecydowano się wprowadzić stonowane odcienie jako dominujące. Każde pomieszczenie posiada część ścian pokrytych białą, bądź delikatnie kremową farbą, które świetnie uzupełnia drewniana podłoga oraz sufit. Całą kompozycję tej niewielkiej sypialni nasi eksperci zdecydowali się delikatnie przełamać umieszczając parę kolorowych dodatków. Poduszki w zielonym odcieniu to genialny pomysł, który wprowadza nieco energii do całej przestrzeni!

Tworząc własną aranżację domu koniecznie pamiętajcie o tym, że czasami warto dodać do niej odrobinę koloru. Wybierzcie Waszą ulubioną barwę i wprowadźcie ją do swoich wnętrz w formie drobnych dodatków, a efekt końcowy na pewno Was nie rozczaruje.

Nastrojowa przestrzeń

Przestrzeń w całym domu jest bardzo nastrojowa. Wpływają na to wszystkie wykorzystane materiały oraz zastosowanie miękkiego światła, które w tym wypadku roztaczają dwie piękne lampki nocne. W takim miejscu można w pełni wypocząć po ciężkim dniu w pracy i naładować swoje baterie na nowy dzień. Nasi specjaliści świetnie wykonali swoją pracę, przez co obecnie cały dom jest wręcz nie do poznania. Efekt ich prac naprawdę zachwyca, ponieważ łączy w sobie świetny styl z funkcjonalnością, czego zdecydowanie brakowało temu domu przed metamorfozą.

Pokój dziecięcy

Nasi eksperci pomyśleli nawet o aranżacji specjalnego pokoju dziecięcego, w którym milusińscy mogą się zrelaksować. Specjalnie została wprowadzona tutaj pościel w zielonym kolorze oraz finezyjne poduchy w kształcie gwiazdek, które sprawiają, że to miejsce emanuje przytulnym klimatem. 

Łazienka

To już ostatnie zdjęcie tego nietuzinkowego domu. Tak prezentuje się jego łazienka. W tym miejscu dominuje naturalny szyk i elegancja. Architekci pomysłowo wykorzystali dawne ukształtowanie tego pomieszczenia i tym sposobem udało się im stworzyć bardzo pomysłową półkę na ręczniki oraz kosmetyki. Życie w tak fantastycznie zaaranżowanym domu to z pewnością dla wielu spełnienie marzeń.

Szukacie innych przykładów pięknych domów? Sprawdźcie koniecznie:

homify 360°: dom nad stawem w Grojcu

Co myślicie o tym oryginalnym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu