Projekty,   zaprojektowane przez homify

Sprytne triki, dzięki którym sprzątanie stanie się łatwiejsze

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Powiedzmy sobie wprost, kto lubi sprzątać? Oczywiście każdy chciałby mieszkać w ładnym i czystym domu, ale wycieranie, odkurzanie, ścieranie i polerowanie zajmuje mnóstwo czasu! Szczególnie pracujące osoby wiedzą, o czym mówimy. Po ciężkim dniu ostatnią rzeczą, o jakiej marzymy, jest zabranie się za porządkowanie przestrzeni. Na szczęście istnieją specjalne porady, dzięki którym sprzątanie pójdzie nam szybciej i łatwiej! Pamiętajcie, że najgorsze co można zrobić to pozwolić, by brud gromadził się przez wiele dni i odkładać porządki, jak tylko się da. W ten sposób nie dość, że cały czas myślicie o tym przykrym obowiązku to jeszcze sprzątania jest coraz więcej i więcej. Czy nie lepiej jest poświęcić kwadrans codziennie niż mieć zmarnowaną całą sobotę? 

Istnieją również niezwykle szybkie sposoby pozbycia się brudu, jak na przykład oczyszczanie przy pomocy tlenu, podłogi natomiast będą lśnić dzięki wodzie z odrobiną octu. Nawet nie musicie sięgać po liczne środku czystości, bo równie dobrze możecie znaleźć je w lodówce! W dzisiejszym artykule zebraliśmy kilka praktycznych porad, które zdecydowanie ułatwią Wam sprzątanie. Zaciekawieni? Oto one!

1. Na trudno dostępne miejsca pomoże szczoteczka do zębów

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Czyszczenie fug lub innych trudno dostępnych miejsc jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie panuje wilgoć i szybko może pojawić się pleśń. Tu potrzebujemy praktycznych rozwiązań, a jednym z nich jest użycie… starej szczoteczki do zębów. Świetnie domywa wszelkie szczeliny i kąty, a zanurzona w detergencie sprawi, że fugi z powrotem staną się białe. Warto co jakiś czas użyć środka przeciw pleśni, by mieć pewność, że jej zalążki trzymają się z dala od naszej łazienki.

2. Czyste płytki dzięki rękawicom i ściereczce

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Jeśli chodzi o utrzymanie czystości, najtrudniejszym pomieszczeniem w całym domu jest zdecydowanie łazienka. Woda i para wodna powodują wilgoć, a do tego ciepła temperatura sprawia, że szybko pojawiają się plamy i zacieki. By zaoszczędzić sobie mozolnego czyszczenia, najlepiej po każdym prysznicu szybko przetrzeć jego wnętrze. W ten sposób pozbywamy się wody, która za jakiś czas stworzy nieestetyczne smugi. Wystarczy włożyć rękawicę i wytrzeć płytki oraz ściany kabiny ściereczką. Gotowe!

3. Pozbądź się pleśni

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez homify

Pleśń to groźny przeciwnik. Lubi pojawiać się na suficie lub ścianach i nie tylko zagraża naszemu zdrowiu, ale też uszkadza powierzchnię. Koniecznie trzeba się jej pozbyć jak najszybciej, najlepiej gdy tylko ją zauważysz. Zaopatrz się w specjalne środki przeciwko pleśni i pocieraj zainfekowane miejsca nasączoną nimi ściereczką. Pamiętaj o rękawicach ochronnych! Możesz użyć również gąbki lub szczotki, jeśli pleśń nie chce zejść przy pomocy ściereczki. Kilka chwil i gotowe!

4. Zamiast chemii

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez homify

Różnorodne środki czyszczące zdecydowanie pomagają w sprzątaniu. Jeśli jednak wolisz unikać chemii, spróbuj rozwiązać kwestię sprzątania przy użyciu bardziej naturalnych metod. Środki chemiczne mogą również szkodzić, jeśli zabierasz się do czyszczenia delikatnych materiałów lub powierzchni o oryginalnej teksturze. Świetnie sprawdzi się woda z cytryną, chwilę podgrzana w mikrofalówce, a podłogi staną się piękne dzięki wodzie z odrobiną octu. Naturalne sprzątanie jest również tańsze i przyjazne dla środowiska.

5. Idealne dostosowane narzędzia

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Na pewno posiadasz środki czyszczące dopasowane do różnych powierzchni i potrzeb, ale co z odpowiednimi narzędziami? Ścierki, gąbki, szczotki, mopy i inne przedmioty pomogą Ci w utrzymaniu czystości i zaoszczędzą pracy. Pamiętaj, by znaleźć specjalne miejsce do przechowywania wszystkich tych narzędzi oraz detergentów i zawsze odkładać je na miejsce. Nie zapomnij, by trzymać je z dala od dzieci! Stworzenie takiego praktycznego zestawu do sprzątania różnych powierzchni i materiałów zajmuje niewiele czasu, a oszczędza późniejszego szukania i zastanawiania się, czym najlepiej umyć wannę

6. Kłopotliwe miejsca

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Jak widzicie na zdjęciu, istnieją przedmioty, których dokładne umycie jest prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście w sklepach dostępne są specjalnie dostosowane narzędzia, jak na przykład ta dwustronna gąbka. Świetnie nada się do czyszczenia ogrodzeń, kaloryferów lub mebli wyposażonych w szczebelki. Warto wyszukiwać podobne niekonwencjonalne rozwiązania, a brud i kurz będzie nam niestraszny!

Dom jak nowy w mniej niż godzinę? To możliwe! Zobaczcie sami.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu