Noworoczne postanowienia w Twoim domu!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Noworoczne postanowienia w Twoim domu!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od LOT Duvar Kağıdı ve Kumaş Industrialny
Loading admin actions …

Nowy Rok niesie ze sobą nadzieję na zmiany, więc każdy z nam ma jakieś noworoczne postanowienia, które mają nam przybliżyć cel. Często jest to zdrowsza dieta, karnet na siłownie, czy po prostu obiecujemy sobie więcej czasu dla siebie zamiast dla pracy. Jakie zmiany możemy wprowadzić do swojego otoczenia? Jak możemy zmienić dom, aby żyło nam się w nim lepiej? Przedstawiamy kilka pomysłów, które są fantastycznym sposobem na energetyczne rozpoczęcie Nowego Roku. Wszystkie pomysły można zrealizować samodzielnie! 

Coraz popularniejsze staje się własnoręczne wykonywanie dekoracji, mebli, akcesoriów domowych, metoda DIY, czyli Do It Yourself, może dotyczyć również zmian wprowadzanych w życiu. Jak możemy w ciekawy sposób zmienić otaczającą nas rzeczywistość?

Zasadzenie drzewa

Drzewa to nasi prawdziwi przyjaciele! Jeśli chcemy upiększyć nasz krajobraz, a jednocześnie dodać coś dobrego od siebie do ekosystemu, to zasadzenie drzewa w ogrodzie jest świetnym pomysłem. Możemy to zrobić samodzielnie lub z całą rodziną, radość z tego i życiową naukę wyciągną przede wszystkim dzieci. Jeśli sadzimy drzewo wraz z dzieckiem, które jest jeszcze malutkie, to będzie ono mogło obserwować, jak drzewo rośnie razem z nim. Po kilkunastu latach pozostanie wspaniałe wspomnienie małej sadzonki, która stała się wysoką i majestatyczną olchą lub jabłonką z soczystymi owocami. Sadzonkę możemy przygotować już niebawem, ponieważ najlepszym okresem na sadzenie drzew jest przełom marca i kwietnia. Pamiętajmy, żeby było to dobrze naświetlone miejsce w ogrodzie, ponieważ od tego będzie w dużym stopniu zależeć, jak szybko drzewo zacznie się piąć w górę. Możemy się za to zabrać również jesienią, ale skoro tak drobna zmiana to postanowienie noworoczne, po co tak długo czekać?

Instalacja solarów

od homify Nowoczesny

Oszczędzanie energii i bardziej ekologiczny styl życia już od jakiegoś czasu zaczynają dominować – dzięki temu tniemy wydatki z domowego budżetu, wykorzystujemy naturalne surowce, które nic nas nie kosztują, czyli  w tym przypadku energię słoneczną i nie zanieczyszczamy środowiska w żaden sposób. Instalacja solarów jest sporym wydatkiem, ale jeśli spojrzymy na to jak na inwestycję, od razu zauważymy, że po dość krótkim czasie się zwróci. Oszczędzimy przede wszystkim na prądzie i również na ciepłej wodzie – które zazwyczaj pochłaniają całkiem sporą część budżetu. Jeżeli szukacie innych sposobów na oszczędności, sprawdźcie w tym artykule: 6 sposobów na oszczędzanie w domu!

Własnoręcznie wykonane dzieła sztuki

Tworzycie coś? A może jeszcze się wstydzicie i wolicie otaczać się gotowymi przedmiotami? Rozpoczynający się rok to przede wszystkim rok stawiający na samodzielność i odkrywanie własnych talentów. Taką sztukę, dzieło własnych rąk, możecie później sprzedawać – jest to kolejny pomysł na wprowadzenie urozmaicenia do swojego życia. Malowanie obrazów, tworzenie glinianych rzeźb – wcale nie muszą być zarezerwowane tylko dla artystów z dyplomem ukończenia szkoły wyższej w tym kierunku! W dodatku, dzięki coraz bardziej dostępnym produktom, które możemy wykorzystać przy tworzeniu ozdób DIY, staje się to naprawdę możliwe. Wystarczy trochę czasu i chęci!

Upcykling

W świecie w którym większość produktów jest powszechnie dostępna, mamy tendencję do posiadania zbyt wielu rzeczy, a gdy coś jest z nimi nie tak – od razu wymieniamy na lepszy model. Przez to nie tylko wydajemy sporo pieniędzy, ale też często wyrzucamy przedmioty, które można łatwo naprawić lub przerobić na coś innego. Gdy ekolodzy biją na alarm, wysypiska śmieci są przepełnione, a my wciąż nie wiemy, co zrobić ze starymi rzeczami – odpowiedzią jest upcykling! W ten sposób możemy stworzyć meble i dekoracje. Widzieliście kiedyś meble z palet? Z pewnością! Są tanie i proste do samodzielnego wykonania – zamiast wyrzucać palety, możemy je po prostu przerobić. Smutny  los czekałby dziurawą taczkę, ale dodanie kolorowej farby i wypełnienie kwiatami, tworzy z niej prawdziwe dzieło sztuki w ogrodzie

Pomaluj ściany

Dobre samopoczucie w domu to nie tylko dbanie o jego nieskazitelny wygląd i komfortowe wyposażenie. Bardzo wiele zależy również od okolicy w jakiej mieszkamy, o czym wiedzą wszyscy, którym dane było kiedykolwiek znaleźć się w mniej przyjaznej części miasta. Jeśli chcecie zmienić otoczenie dając coś od siebie, z pewnością znajdziecie gdzieś ścianę, która wymaga renowacji. Nie chodzi tutaj o spękane ściany potrzebujące prawdziwej ekipy remontowej, ale to te, które zostały potraktowane przez wandali i teraz odstraszają wszystkich, którzy na nią patrzą. Oczywiście nie mówimy w tym przypadku o artystycznym graffiti, ale o obraźliwych hasłach i rysunkach, które tylko szpecą okolicę. Możemy stanąć do walki w pojedynkę, a możemy również stworzyć małą wspólnotę z sąsiadami i razem z nimi sięgnąć po wałek z farbą. W ten sposób stworzymy sąsiedzką atmosferę i razem zmienimy miejsce w którym żyjemy.

Ogród na dachu

Taras na dachu Nowoczesny balkon, taras i weranda od GREENERIA Nowoczesny
GREENERIA

Taras na dachu

GREENERIA

Nie każdy może mieć ogród na dachu swojego domu, ale z pewnością znajdą się takie miejsca publicznego użytku, gdzie będziemy mogli pozwolić sobie na stworzenie takiej oazy spokoju. Może to być np. przedszkole w okolicy do którego uczęszcza nasze dziecko. Ogród na dachu wbrew pozorom nie jest tak trudnym do wykonania zadaniem, o ile pamiętamy o odpowiedniej izolacji, a rezultat jest fenomenalny. Angażując się w zmianę otoczenia w którym żyjemy i pracując na rzecz pożytku publicznego zyskujemy o wiele więcej niż tylko przyjemniejszą atmosferę. Oprócz satysfakcji otrzymujemy w zamian poczucie wspólnoty z lokalną społecznością i to jest największą zapłatą za trud i pracę włożoną w realizację danego projektu.

Jakie jeszcze macie noworoczne postanowienia?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu