Pokoje dziecięce pełne kolorów! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Pokoje dziecięce pełne kolorów!

Martyna Raduszewska Martyna Raduszewska
Klasyczny pokój dziecięcy od BMG Arquitetura Klasyczny
Loading admin actions …

Pokoje dziecięce są zawsze pełne kolorów, bez względu na kolor ścian czy mebli, najwięcej życia do wnętrza wprowadzają zabawki we wszystkich kolorach tęczy. Kolorystyka pokoju wpływa jednak na samopoczucie i rozwój dziecka, dlatego warto się zastanowić w jaki sposób ozdobić ściany i dobrać wyposażenie. Kolor powinien być dostosowany do wieku jak i indywidualnych preferencji dziecka, które kształtują się już około 2 roku życia. Zamiłowanie do poszczególnych barw związane jest przede wszystkim z temperamentem. Kolory mają również swoje symboliczne znaczenie i różne oddziałują na przebywające w jego otoczeniu osoby. Jak zaaranżować kolorystycznie pokoje dziecięce, aby dobrze spełniały swoje funkcje? Które kolory pobudzają do działania, rozwijają kreatywność, a które uspakajają i pomagają w zasypianiu? – przeczytajcie nasz krótki przewodnik!

Pokoje dziecięce z kolorowymi akcentami

Dobór odpowiedniej kolorystyki zależy od wieku dziecka. Pokoje dziecięce w bieli będą odpowiadać najmłodszym dzieciom, które jeszcze większość dnia przesypiają. Biały jest neutralnym kolorem, który nie rozprasza, ani nadmiernie nie pobudza. Pomieszczenie urządzone jedynie w bieli może wydawać się chłodne i surowe, dlatego bardzo ważne są barwne akcenty. W pokoiku przedstawionym na zdjęciu kolorowe chmurki, ramki i dekoracyjne poduszki sprawiają, że jest on bardziej ciepły i przytulny. Zastosowano tu barwy intensywne i nasycone. Należy pamiętać, że dzieci do około 3 roku życia nie rozpoznają kolorów pastelowych, dlatego, aby lepiej się rozwijały warto stosować akcenty o intensywnych barwach i kontrastowo je ze sobą zestawiać. 

Błękitne pokoje dziecięce

Dom jak z bajki. Skandynawski pokój dziecięcy od Miśkiewicz Design Skandynawski
Miśkiewicz Design

Dom jak z bajki.

Miśkiewicz Design

Pokoje dziecięce w niebieskiej kolorystyce to jedno z najlepszych rozwiązań. Kolor niebieski z jednej strony odpręża, z drugiej pobudza do twórczego myślenia. Dzięki swoim właściwościom uspakajającym sprawia, że dzieci łatwiej zasypiają. Wbrew utartym schematom nie jest to tylko kolor dla chłopców, równie dobrze błękit może zdobić ściany pokoju dziewczynki. 

Pokoje dziecięce z akcentami czerwieni

Nowoczesny pokój dziecięcy od homify Nowoczesny

Dzieci uwielbiają kolory, w szczególności te energetyczne i optymistyczne. Taką barwą jest również czerwień. Wykorzystując ją do dekoracji pokoju dziecięcego należy jednak uważać, ponieważ jest to kolor silnie pobudzający. W nadmiarze może wywoływać rozdrażnienie i agresję. Najlepiej stosować go jedynie w postaci akcentów, które ożywią wnętrze, lecz go nie zdominują. Pokoje dziecięce najlepiej dekorować czerwienią tak jak to widzimy na przedstawionym zdjęciu. Jasne ściany i białe meble skontrastowane zostały poprzez wprowadzenie czerwonego stoliczka, fotela oraz drobnych dodatków rozproszonych po całym wnętrzu. W takim zestawieniu czerwień nie męczy, lecz sprawia, że pomieszczenie nabiera wyrazistego charakteru.

Pokoje dziecięce w fiolecie

Pokoje dziecięce w fiolecie tak jak te w błękicie to doskonały pomysł jeżeli chcemy stworzyć przestrzeń, w której łatwo się wyciszyć i zrelaksować. Fiolet to barwa oznaczająca duchowość i szlachetność. Użycie jej w pokoju dla dziecka dobrze wpłynie na rozwój jego kreatywności i wyobraźni. W zależności od odcienia oraz dodatków może być stosowany zarówno w pokoju dla chłopca jak i dla dziewczynki.

Pokoje dziecięce w delikatnej zieleni

Kolor zielony uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Stosowany w nadmiarze wywołuje senność i zmęczenie, dlatego najlepiej zestawić go z innymi barwami na przykład z bielą. Pokoje dziecięce w jasnej zieleni zestawionej z białymi meblami i dodatkami będą wyglądać świeżo i przestronnie. Również zasypianie w tak zaaranżowanym pomieszczeniu nie będzie sprawiało dużego problemu. 

Pokoje dziecięce w barwne pasy

Barwy tęczy sprawią, że pokoje dziecięce są pełne pozytywnej energii. Kolorowe pasy to bardzo dobry pomysł jeżeli chcemy szybko ożywić białe pomieszczenie i sprawić, że stanie się on bardziej przytulne. Decydując się na szerokie pasy możemy nimi wypełnić wszystkie ściany. Warto wtedy ograniczyć ich kolorystykę tylko do dwóch wybranych kolorów. Jeżeli bardziej podobają nam się cienkie, gęsto ułożone pasy możemy pozwolić sobie na szeroką gamę barwną. Należy jednak pamiętać, aby tego typu dekoracja podkreślała jedynie jedną lub fragment ściany, ponieważ wypełniając całe wnętrze, pasy mogłyby zbytnio je przytłoczyć i być męczące dla przebywającego w nim dziecka.

Różowe pokoje dziecięce

Pokój małej księżniczki. Klasyczny pokój dziecięcy od Miśkiewicz Design For Kids Klasyczny
Miśkiewicz Design For Kids

Pokój małej księżniczki.

Miśkiewicz Design For Kids

O różowym pokoiku marzy większość z dziewczynek. Każda z nich chce być małą księżniczką i mieć swój własny pałac. Różowy kojarzony z dzieciństwem, miłością i delikatnością, oznacza ciepło, serdeczność i troskę. Różowe pokoje dziecięce są przede wszystkim delikatne i łagodne. Należy jednak pamiętać, aby wybierać jasne odcienie i zestawiać je z bielą lub pastelowymi barwami. Tak jak w przypadku każdego innego koloru nie powinno się go stosować w nadmiarze, ponieważ może oznaczać również snobizm, arogancję i brak poczucia własnej wartości. 

Pokoje dziecięce z jasno-żółtymi akcentami

Beton udomowiony – czyli nowoczesne mieszkanie w Krakowie. Nowoczesny pokój dziecięcy od ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ Nowoczesny
ARTEMA  PRACOWANIA ARCHITEKTURY  WNĘTRZ

Beton udomowiony – czyli nowoczesne mieszkanie w Krakowie.

ARTEMA PRACOWANIA ARCHITEKTURY WNĘTRZ

Pokoje dziecięce to nie tylko przestrzeń, gdzie dzieci śpią i się bawią, ale to też miejsce ich nauki. Żółty jak żaden inny z palety kolorów poprawia koncentrację i wspomaga zapamiętywanie. Jest to barwa bardzo optymistyczna, która wprowadza pozytywną energię do wnętrza. Aranżując pokój dziecięcy należy jednak pamiętać, aby nie stosować jej na zbyt dużych powierzchniach, w najintensywniejszych odcieniach. W nadmiarze żółty może być męczący, wzmagać niepokój i skłonności do kłótni.

Jeżeli podobają Wam się aranżacje z żółtymi akcentami zajrzyjcie do Katalogu inspiracji - Dekorowanie domu – inspiracja Minionki!

Pokoje dziecięce w ciemnym różu

Reflected Glory - Holland Park Renovation Nowoczesny pokój dziecięcy od Tyler Mandic Ltd Nowoczesny
Tyler Mandic Ltd

Reflected Glory – Holland Park Renovation

Tyler Mandic Ltd

Ciemny róż należy stosować ostrożnie podczas dekoracji pokoju dziecięcego. Tak jak czerwień niesie ona ze sobą duży ładunek energetyczny. W nadmiarze może rozpraszać i powodować problemy z zasypianiem. Najlepiej pomalować tylko jedną ze ścian tym mocnym kolorem, tak jak w aranżacji pokazanej na zdjęciu, a resztę pomieszczenia pozostawić w bieli.

Szare pokoje dziecięce

Pokoik małej Magdaleny Skandynawski pokój dziecięcy od AWUU Skandynawski
AWUU

Pokoik małej Magdaleny

AWUU

Szare pokoje dziecięce są najbardziej neutralne. Szary może na pierwszy rzut oka wydawać się nudny i przygnębiający. W zestawieniu z jasnymi meblami i barwnymi akcentami tworzy jednak przytulne i jasne wnętrze, takie jak to przedstawione na zdjęciu. Projektanci zdecydowali się podkreślić w całości tylko jedną ścianę szarym kolorem, a resztę pozostawić w bieli, tak aby pomieszczenie nadal wyglądało świeżo i przestronnie. Efekt ten uzyskano również dzięki prostym, białym meblom. Zabawki oraz pastelowe dodatki jak np. jasnozielone literki na ścianie to delikatne niuanse, które wprowadzają urozmaicenie do pokoju utrzymanego w szarej kolorystyce.

Który z kolorów najbardziej spodoba się Twojemu dziecku?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu