Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Kilka samodzielnie wykonanych aranżacji ogrodowych, które zachwycą każdego!

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez 木村博明 株式会社木村グリーンガーデナー
Loading admin actions …

Któż z nas nie marzy o pięknym ogrodzie? A czy jakikolwiek ogród można takim nazwać, jeżeli w jego obrębie nie ulokowano ani krzty drewna pod dowolną postacią? Jednak nie martwcie się! Oczywiście szybko spieszymy Wam z pomocą i podpowiadamy, w jaki sposób tanio i własnymi siłami upiększyć każdy ogród stawiając przede wszystkim na drewno. Poniżej pokażemy Wam pokrótce, jakie narzędzie mogą okazać się niezbędne, ile czasu zajmą tego rodzaju prace ogrodowe oraz jakie możemy osiągnąć rezultaty. Realizacja większości z wybranych przez nas projektów nie zajmie Wam więcej niż dwa dni, jednak do niektórych niezbędna jest choć odrobina doświadczenia. Sprawdźcie sami!

Grill w otoczeniu ławek

Cel: stworzenie – przy zaangażowaniu własnych sił i niewielkich nakładów pieniężnych – przytulnego miejsca do grillowania.

Koszt: około 200 zł za grilla i około 400 zł za ławeczki.

Czas na wykonanie: stosunkowo nieskomplikowany projekt, ekipa 10 osób upora się z nim w godzinę.

Wskazówka: grill można otoczyć trzema lub czterema ławkami, które nie zostaną ze sobą połączone. Dzięki temu zawsze będzie istniała możliwość przeniesienia i wykorzystania ławek w innym miejscu. Dobrym pomysłem jest wykonanie dodatkowo drewnianego blatu, którym można pokryć grilla w czasie, kiedy nie jest używany i cieszyć się uroczym stolikiem.

Dekoracyjny płot z roślin pnących

Cel: stworzenie zielonej bariery, która oddzieli posesję od świata zewnętrznego, bez użycia betonu i innych mało ciekawych materiałów.

Koszt: średnio 120 zł za metr bieżący.

Czas na wykonanie: zależy od rozmiarów przedsięwzięcia, na nieduże powinien wystarczyć weekend.

Wskazówka: warto z wyprzedzeniem wybrać rośliny do naszej zielonej bariery i dokładnie zaplanować sobie ich rozmieszczenie, część z nich dobrze posadzić jeszcze przed zainstalowaniem płotu lub siatki.

Drewniany domek

Domek Całoroczny Montreal 1: styl , w kategorii Domy zaprojektowany przez Twojedomki.pl
Twojedomki.pl

Domek Całoroczny Montreal 1

Twojedomki.pl

Cel: zasilenie zaszczytnego grona posiadaczy drewnianych, wiejskich domków.

Cena: około 10 tysięcy złotych za domek. Podmurówka to koszt około 1-2 tysięcy złotych; meble do łazienki, kuchni i sypialni – około 3 tysiące złotych lub więcej. Opcjonalnie warto wzbogacić domek również o taras (600-1200 złotych).

Czas na wykonanie: podmurówka to około 2 dni pracy. Samo postawienie domku z gotowych części to kilka lub kilkanaście godzin. Dodatkowy dzień należy dodać na wykonanie tarasu i umeblowanie wnętrza. Całość zajmuje maksymalnie 4 dni.

Wskazówka: nie warto porywać się na cele trudne w realizacji i rozważyć projekt niewielki i nieskomplikowany, na przykład 22-metrowy (3-metrowa łazienka, 6-metrowa kuchnia oraz 13-metrowy salon połączony z sypialnią).

Ozdobna brama z drewna

Cel: stworzenie jedynej i niepowtarzalnej bramy, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Cena: od około 1200 złotych.

Czas na wykonanie: od 1 do 20 dni, w zależności od skomplikowania projektu.

Wskazówka: prace nad bramą najlepiej zacząć od wykonania ramy. W następnym kroku warto zainstalować klamkę, a tym samym określić, w którą stronę brama będzie się otwierać. Wszelkie dekoracyjne wzory to już prace wykończeniowe. Pozwólmy ponieść się wyobraźni i postarajmy się zaspokoić osobiste preferencje. Każdy chwyt dozwolony. Można ozdobić bramę jakąś inskrypcją, figurką lub ją na przykład pomalować. 

Podświetlenie wybranych krzewów i roślin

Cel: upiększenie ogrodu przy minimum wysiłku.

Cena: od 30 złotych za pojedynczy panel słoneczny. Do oświetlenia ogrodu potrzebne są przynajmniej 2-3 panele.

Czas na wykonanie: mniej niż godzina (+ kilka minut na wyszukanie w Internecie odpowiedniej lampy i złożenie zamówienia).

Wskazówka: warto wybrać oświetlenie oryginalne, zarówno w swej formie, jak i kolorze. Ciekawym pomysłem jest lampa w kształcie krasnala ogrodowego, flaminga, jakiegoś ptaka, królika, czy kaczki. Jeżeli oświetlenie ma zostać zamontowane na werandzie lub tarasie, najlepiej podłączyć je do prądu; jeżeli w ogrodzie – panele słoneczne lub baterie będą świetnym rozwiązaniem.

Mini taras na sofę

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez PAISAJE MEXICANO
PAISAJE MEXICANO

JARDÍN RESIDENCIA TEJADO

PAISAJE MEXICANO

Cel: wzbogacenie ogrodu o niewielki taras przeznaczony do relaksu.

Cena: od około 1200 złotych.

Czas na wykonanie: od 20 godzin.

Wskazówka: na początku należy zastanowić się nad rozmiarem planowanego tarasu, stworzyć podbudówkę, odpowiednio zaizolować teren. Taras najlepiej zbudować w miejscu bezwietrznym, w cieniu lub półcieniu (istotna kwestia w strefach o szczególnie upalnych latach).

Domek na drzewie

Domek dla Kasi: styl , w kategorii Ogród zaprojektowany przez PHU Polma
PHU Polma

Domek dla Kasi

PHU Polma

Cel: stworzenie dzieciom miejsca zabaw.

Cena: od 1500 złotych.

Czas na wykonanie: 2 dni przy założeniu, że do prac zaangażują się 3-4 osoby.

Wskazówka: domek nie powinien opierać się stricte na drzewie, do którego przynależy, ale na dodatkowych filarach osadzonych na ziemi. Tylko w ten sposób drzewo nie zostanie uszkodzone, a domek będzie bardzo stabilny i stylowy.

Który z tych pomysłów na upiększenie ogrodu podoba się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu