Nowoczesne meble kuchenne!

Martyna Raduszewska Martyna Raduszewska
Die Welt von Elfa, Elfa Deutschland GmbH Elfa Deutschland GmbH Skandynawska kuchnia
Loading admin actions …

Nowoczesne meble kuchenne są funkcjonalne i niezwykle estetyczne. Dominuje przede wszystkim minimalizm połączony z wygodą użytkowania. Czas jest na wagę złota, w szczególności w kuchni, w której często musimy robić wiele rzeczy na raz, dlatego odpowiednie meble pozwalające zachować porządek w pomieszczeniu są niezbędne. Systemy wysuwanych szuflad, ukrytych skrytek, sprytnych półek to tylko niektóre z szerokiego wachlarza elementów, którymi się posługują. Obecnie coraz częściej bierzemy pod uwagę znaczenie przestrzeni w kuchni, dlatego nowoczesne meble kuchenne są projektowane tak, aby nie zajmowały dużo miejsca, były pojemne i nie sprawiały problemów podczas codziennej eksploatacji.

Pomimo swojego charakterystycznego minimalizmu nowoczesne meble kuchenne są również często bardzo efektowne. Dominują proste formy, podkreślone jednak wysokiej jakości materiałami, które sprawiają, że kuchnie wyglądają wyjątkowo luksusowo. W połączeniu z intensywnymi akcentami barwnymi i odpowiednim oświetleniem tworzą wyposażenie wnętrza, które większość z nas chciałabym mieć w swojej kuchni.

Minimalistyczne

Nowoczesne meble kuchenne są minimalistyczne w swoich formach. Zazwyczaj pozbawione dekoracji, największe wrażenie robią wtedy, gdy wykonane są naprawdę z wysokiej jakości materiałów. Dodatkowo proste formy przekładają się na funkcjonalizm. Jak widzimy to na przykładzie wnętrza kuchni na zdjęciu, gdzie duża szafa, zajmująca całą ścianę jest w stanie pomieścić najpotrzebniejsze sprzęty i naczynia kuchenne. Współcześni projektanci starają się przy użyciu niewielkich środków wykorzystać każdą wolną przestrzeń np. tak jak tu stosując przesuwane drzwi. Dzięki temu zaoszczędzoną przestrzeń, przeznaczoną pierwotnie na otwieranie szafek, wykorzystano do stworzenia niewielkiej jadalni. Dobry, funkcjonalny design i trwałe materiały sprawiają, że minimalistyczne nowoczesne meble kuchenne będą cieszyć nas przez długie lata. 

Na wysoki połysk

Realizacja projektu mieszkania 54 m2 w Krakowie, Lidia Sarad Lidia Sarad Minimalistyczna kuchnia
Lidia Sarad

Realizacja projektu mieszkania 54 m2 w Krakowie

Lidia Sarad

Nowoczesne meble kuchenne na wysoki połysk to niewątpliwie najsilniejszy trend panujący obecnie w aranżacji kuchni. Szafki zazwyczaj w neutralnych kolorach takich jak biel, czerń czy szarości, kontrastowane są intensywnym kolorem ściany nad blatem lub wyrazistą barwą innych elementów wyposażenia. Tak jak w kuchni przedstawionej na zdjęciu, gdzie śnieżnobiała, błyszcząca powierzchnia szafek zestawiona została z czarnym, szklanym panelem wypełniającym całą ścianę. Dodatkowo silnym akcentem ożywiającym czarno-białą kolorystykę są słoneczne, żółte krzesła.

Jeżeli podobają Wam się nowoczesne meble kuchenne z połyskiem zajrzyjcie do Katalogu inspiracji - Nowoczesna kuchnia – biel z akcentem.

Wyspa kuchenna

Nowoczesne meble kuchenne kojarzą nam się obecnie coraz częściej z wolnostojącymi wyspami kuchennymi lub tymi w formie półwyspu imitującymi bar. Jest to element praktycznie niezastąpiony w aranżacji nowoczesnych kuchni. Na wybór pomiędzy tymi dwoma typami wpływa najczęściej styl życia mieszkańców domu. Duża wyspa kuchenna jest bardzo praktyczna jeśli dużo gotujemy w kuchni i zależy nam na komfortowej do tego przestrzeni. Nowoczesne meble kuchenne umożliwiają gotowanie frontem do gości znajdujących się w salonie, dlatego czynność ta staje się obecnie bardziej towarzyska. Możemy zabłysnąć umiejętnościami kulinarnymi przed naszymi znajomymi. Dodatkowo wnętrze wyspy pomieści wiele sprzętów, co pozwoli na lepsze utrzymanie porządku w kuchni.

Wyspa kuchenna jak bar

dom Kryspinów , kmb studio kmb studio Nowoczesna kuchnia
kmb studio

dom Kryspinów

kmb studio

Na wyspę w formie baru decydują się przede wszystkim osoby, które nie mają czasu na długie gotowanie, lecz za to chętnie zjedzą szybko śniadanie przed pójściem do pracy. Jest to też propozycja dla osób lubiących nowoczesne meble kuchenne nawiązujące do stylistyki barowej, lubiących czuć się we własnych czterech kątach jak w luksusowym lokalu. Na zdjęciu biała wyspa wyróżnia się na tle drewnianych mebli i podłogi, a dodatkowy silny akcent stanowią stołki barowe o intensywnym, żółtym kolorze. Półwysep stanowi niezwykle efektowną przegrodę pomiędzy pomieszczeniami. Tego rodzaju nowoczesne meble kuchenne z jednej strony dzielą, a z drugiej łączą przestrzeń otwartej kuchni i salonu.

Ergonomiczne

Nowoczesne meble kuchenne są ergonomiczne. Projektuje się je tak, aby korzystanie z nich było komfortowe i nie sprawiało trudności na co dzień. Coraz popularniejsze jest zamawianie mebli wykonywanych na konkretny wymiar, dostosowany nie tylko do kształtu i wielkości pomieszczenia, ale i naszej wysokości. Ludzie są różni, niektórzy bardzo wysocy, inni niscy, a standardowe wymiary szafek są jednakowe dla wszystkich. Dlatego aby nie wychodzić po drabinie sięgając na najwyższą półkę czy nie uderzać się o kant szafki podnosząc głowę nowoczesne meble kuchenne oferowane są również w indywidualnych wymiarach dostosowanych do naszych potrzeb.

Funkcjonalne

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS Schmidt Palmers Green Skandynawska kuchnia
Schmidt Palmers Green

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS

Schmidt Palmers Green

Nowoczesne meble kuchenne są niezwykle funkcjonalne. Przykładem są te szafki zabudowujące cała ścianę w niewielkiej kuchni. Dzięki licznym przegrodom i wysuwanym szufladom, spokojne możemy w nich zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze naczynia, akcesoria kuchenne czy zapasy żywności. Niewielka przestrzeń wnęki została maksymalnie wykorzystana i zagospodarowana, dzięki czemu w jednym miejscu udało się umieścić rzeczy, które w dużej kuchni zajmowałyby prawie całą wolną przestrzeń w stojących i wiszących szafkach. Nowoczesne meble kuchenne mogą świetnie sprawdzać się w niewielkich przestrzeniach i pomagać w utrzymaniu porządku w małych kuchniach.

Podświetlane

Delikatne podświetlenie homify Minimalistyczna kuchnia
homify

Delikatne podświetlenie

homify

Nowoczesne meble kuchenne coraz częściej są podświetlane. Oświetlenie blatu kuchennego za pomocą taśmy z lampkami typu LED umieszczonymi pod szafkami nie tylko sprawia, że nasze miejsce pracy w kuchni jest lepiej oświetlone, ale również wprowadza niezwykły klimat do wnętrza, dzięki czemu minimalistyczne, nowoczesne meble kuchenne na wysoki połysk prezentują się jeszcze lepiej. Ciekawą propozycją jest instalacja oświetlenia, które kieruje światło nie tylko na blat, ale równocześnie do wnętrz szafek. Podświetlenie stosuje się również na cokołach dolnego rzędu mebli tuż przy podłodze, co ożywia wnętrze i sprawia, że wydaje się ono bardziej jasne i przestronne.

Pomysłowe

Nowoczesne meble kuchenne są niezwykle pomysłowe. Ta szafa przedstawiona na zdjęciu jest w stanie pomieścić wszystkie najważniejsze naczynia i akcesoria, które w tradycyjnych kuchniach znajdują się w rzędzie szafek i półek wypełniających całą ścianę. W jej wnętrzu na różnej wielkości półkach znajdują się większe naczynia, na wewnętrznej stronie drzwi szafy znajdują się natomiast specjalne uchwyty na kubki, kieliszki i różnego rodzaju narzędzia kuchenne. Dzięki takiemu podziałowi, każdy przedmiot ma swoje konkretne miejsce w szafie, co pozwala na lepsze uporządkowanie. Mebel wykonany z drewna będzie wyglądać dobrze zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnie urządzonych kuchniach. Jak widać nowoczesne meble kuchenne są bardzo praktyczne, a dodatkowo mogą pasować do różnego typu wystroju wnętrz.

Estetyczne

Nowoczesne meble kuchenne są niezwykle estetyczne. To że, współczesne kuchnie wyglądają niezwykle efektownie jest wynikiem przede wszystkim użycia wysokiej jakości materiałów oraz szczególnej uwagi przykładanej do detali wykończenia wnętrza. Widać to szczególne na przykładzie nowoczesnych okapów kuchennych, które często zaskakują swoją oryginalną formą. Wykonane ze stali nierdzewnej, błyszczą i pomimo swoje bardzo praktycznej funkcji, stają się dodatkową dekoracją wnętrza.

Luksusowe

Zarówno wysoki połysk jak i użycie dużej ilości lśniących metali i lustrzanych powierzchni sprawia, że nowoczesne meble kuchenne sprawiają wrażenie niezwykle luksusowych. Proste formy, wysokiej jakości materiały i odpowiednie oświetlenie sprawia, że współczesne kuchnie w niczym nie przypominają tych dawnych pełnych oparów z gotujących się potraw, z leżącymi wszędzie na wierzchu naczyniami czy wyeksponowanymi w ozdobnych kredensach porcelanowymi serwisami. Nowoczesne meble kuchenne projektowane są tak, aby utrzymanie ich w czystości nie sprawiało dużego problemu, dzięki czemu dużo lepiej prezentują się one również na co dzień.

Czy Wam też podobają się nowoczesne meble kuchenne?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu