Dom pełen elegancji! | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom pełen elegancji!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od Franz&Sue Nowoczesny
Loading admin actions …

Nasi austriaccy eksperci ze studia Sue Architekten ZT GMBH stanęli ostatnio przed prawdziwym wyzwaniem. Poproszono ich o remont i modernizację pięknego budynku z lat 30-stych. Już samo przywrócenie mu dawnego blasku byłoby ambitnym celem. Poprzeczka jednak była zawieszona jeszcze wyżej – dom był zamieszkały przez cały okres trwania prac budowlanych. Ze względu na skalę budynku, zdecydowano się remontować po jednym piętrze na rok. Dla właścicieli przebudowa miała szczególne znaczenie, ponieważ dom zamieszkały był przez dziadków jednego z nich. Budynek przywoływał piękne wspomnienia z dzieciństwa, dlatego należało obejść się z nim bardzo delikatnie. 

Przekonajmy się jaki był efekt tych nostalgicznych prac…

Zaskakujące fasady

Już na pierwszy rzut oka widzimy, że dom ma plan zbliżony do kwadratu. Z biegiem lat doczekał się rozlicznych dobudówek wątpliwej jakości, które zakłócały czytelność jego struktury. Architekci uwolnili go od nich raz na zawsze. Na parterze znajduje się kuchnia oraz jadalnia, które tworzą białą bazę konstrukcji. Wyższe piętra ubrano w drewniane poziome listwy, chroniące strefy mieszkalne.

Salon z widokiem

Na pewno zwróciliście już na zewnątrz uwagę na oryginalne panoramiczne okno. Okno w rogu pokoju to prawdziwa rzadkość, a szkoda, bo jest niezwykle efektowne! To powyżej staje się ramą dla przyjemnych, podmiejskich widoków. Promienie światła wpadają tu obficie, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się być większe niż w rzeczywistości.

Rodzinny czas przy kominku

Kiedy wchodzimy głębiej, naszą uwagę zwraca nowoczesny kominek. Możemy sobie łatwo wyobrazić przyjemne zimowe wieczory w blasku ognia, otoczeni zaśnieżonymi szczytami drzew. Wystrój wnętrza jest szalenie gustowny w każdym z pomieszczeń tego wyjątkowego domu.

Jadalnie otwarta na taras

Dzięki dużemu przeszkleniu, jadalnia płynnie przechodzi w taras i ogród. Już we wnętrzu możemy cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, co jest szczególnie przyjemne podczas letnich upałów. Wystrój jadalni jest minimalistyczny, składają się na niego designerskie meble i akcesoria wraz z pięknym obrazem. Przytulność zapewnia obfite użycie drewna.

Mała, wygodna kuchnia w otwartej przestrzeni

Dopiero z tej perspektywy dobrze widać, jak bardzo otwarte na zewnątrz jest wnętrze domu. Każde z okien jest jednocześnie drzwiami, co tworzy zapraszającą atmosferę. W tym domu czuje się zapach drzew! Przy projekcie kuchni postarano się o maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jej umiejscowienie pozwala na wygodne przyjmowanie gości również na świeżym powietrzu. 

Jeśli szukacie pomysłów na małą kuchnię, ten Katalog Inspiracji z pewnością się Wam spodoba: Mała, ale wygodna kuchnia – tak ją urządzisz!

Co sądzicie o latach 30-stych w nowoczesnym wydaniu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu