8 super aranżacji z mapą świata w roli głównej!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 super aranżacji z mapą świata w roli głównej!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez LEIVARS
Loading admin actions …

Pomysł na ściany w domu to nieskończenie wiele opcji kolorystycznych i wzorniczych do wyboru, nie mówiąc już nawet o przeróżnych technikach ich ozdabiania. Można pokusić się o stwierdzenie, że chyba w każdym pokoju na świecie mógłby znaleźć się niepowtarzalny wystrój ścian. Tym razem pochylimy się nad ciekawą i efektowną ideą w aranżacji wnętrz. Mapa świata na ścianie to trend, który pojawia się ostatnio coraz częściej i to w przeróżnych kombinacjach. Jest o tyle wdzięcznym i elastycznym elementem wystroju, że występuje w różnych rodzajach, opcjach kolorystycznych, czyli może wpasować się w każdy charakter i styl wnętrza. Dodatkowo może być jedynie bazą na inne, oryginalne, nowoczesne rozwiązania. Mapa świata najlepiej pasuje do gabinetów, pokoi dziecięcych, ale jako dekoracja pojawić się może w każdym pomieszczeniu! Zobaczcie poniżej w jakich odsłonach. 

Chcecie zaplanować na ścianie coś nietuzinkowego? Zaczerpnijcie inspiracje z Katalogu Nietypowe ozdoby na ścianę – 10 propozycji! Zapraszamy!

Z przeszłości

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez 3M LAB

Powyższa mapa utrzymana jest w duchu historii. Mapa świata w kolorach sepii idealnie pasuje do kolonialnego stylu aranżacji wnętrz. Pokaźnych rozmiarów wydruk przymocowany do ściany może pojawić się na całej jej powierzchni w charakterze fototapety. Jak widać taka mapa wpisuje się w klasyczny wystrój, ale też w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami może stworzyć ciekawy misz masz aranżacyjny.

Edukacyjna

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Love Maps On Ltd.
Love Maps On Ltd.

World Map Wallpaper

Love Maps On Ltd.

Mapa świata w roli tapety na całej ścianie może być świetnym narzędziem edukacyjnym dla każdego z nas! Jednak najchętniej takie ściany dedykujemy pokojom dzieci nie tylko ze wcześniej wspomnianego względu, ale też z powodu jej barwnej kolorystyki! Taka mapa, wyjęta niczym ze szkolnego atlasu, bardzo szczegółowa to idealna, pożyteczna dekoracja dla miłośników geografii lub podróżników. Może służyć jako tablica wspomnień z przebytych wycieczek życia.

Patchworkowa

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Paper Moon
Paper Moon

Room Seven Mural ref 2000190

Paper Moon

Patchwork to technika zdobienia, która pojawić się może na każdej powierzchni w domu, nie tylko na ścianach, ale też w dekoracjach – tekstyliach. Polega na zestawieniu w jedną całość różnych sobie, kolorowych motywów. W taki sposób można też wypełnić kontury kontynentów narysowanych na ścianie. To wersja mniej edukacyjna niż poprzednia, czyli też może być przeznaczona dla maluchów, które dopiero oswajają się z perspektywą nauki i chłonięcia wielkiej wiedzy o skomplikowanym świecie.

Klimatyczna

Projekty,  Ściany i podłogi zaprojektowane przez Paper Moon
Paper Moon

New Ceylan Wall Mural ref 4400091

Paper Moon

Następna mapa świata podobna jest stylem do pierwszej, jednak jest w bardziej okrojonej wersji i prezentuje tylko jedną część świata. Może to być mapa dla hobbysty, pasjonata wschodniej kultury. Zarówno do wnętrz mieszkalnych jak i komercyjnych! Do gabinetów, biur, bibliotek. Wszędzie gdzie chcemy stworzyć klimat powagi, wyciszenia i komfortu skupienia.

Pocztowa

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

Mapa świata na ścianie może być też ścienną naklejką. W powyższym salonie kontur kontynentów wypełniony jest stemplami pocztowymi. To od razu przywodzi na myśl podróże i sentymentalnie kartki pocztowe wysyłane rodzinie i przyjaciołom z wakacji marzeń. Kolorowe wypełnienie mapy jest w tym wnętrzu głównym akcentem kolorystycznym, rzucającym się w oczy. I słusznie! Taka duża ozdoba na głównej ścianie w pokoju dziennym nie powinna mieć wokół siebie, konkurującego o uwagę, towarzystwa.

Literowa

Na walizkach...: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Seryjny Projektant
Seryjny Projektant

Na walizkach…

Seryjny Projektant

Na tym przykładzie widać mapę świata skomponowaną z wyrazów, a dokładniej nazw państw leżących orientacyjnie w danym miejscu. Ta mapa jest bardziej nowoczesna, bo geometryczna. Utrzymana w czarno białej kolorystyce chętnie przyjmie kolorowe akcenty w dodatkach w całym wnętrzu. Świetny pomysł na ścianę do pokojów nastolatków, a nawet głównej sypialni. Dzięki zastosowaniu innej typografii taka mapa może dopasować się do wnętrz w każdym stylu! Super!

Prosta

Wnętrze z Banksym: styl , w kategorii Pokój dziecięcy zaprojektowany przez Studio Potorska
Studio Potorska

Wnętrze z Banksym

Studio Potorska

Jeśli nie chcemy przytłoczyć wnętrza kolorem szczegółowej mapy, a jedynie zaakcentować na niej kilka ważnych punktów to taka mapa jak na przykładzie Studio Potorska będzie idealnym półśrodkiem. Co najbardziej ciekawe w tej mapie to nie jej dość banalna prostota, a położenie! Przerywające kontynuacje namalowanego lądu, białe drzwi wyglądają jakby były plamą na dużym obrazie. Wydają się jakby były osadzone na ścianie w ostatniej kolejności, a print mapy był główną, nieodłączną jej – bazą.

Dominująca

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez LEIVARS
LEIVARS

Little LEIVARS

LEIVARS

Na ostatnim przykładzie widać jak dominującą ozdobą może być ściana pokryta taką dekoracją. W powyższym projekcie pozostałe ściany w pokoju są neutralne i bez znaczących ozdób. Przy takiej kolorowej ścianie, jak z każdą wyrazistą tapetą, należy stosować przeciwwagę oraz w pewnym sensie, kontrast. Mimo iż w pokojach dziecięcych mnogość wzorów i barw jest dopuszczalna ponad normę, takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej i będzie najmilsze dla oka zarówno dziecka jak i dorosłego.

Która mapa na ścianie podoba Wam się najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu