Łazienki z pomysłem – 10 przykładów

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Palace Court: Bayswater Roselind Wilson Design Nowoczesna łazienka
Loading admin actions …

Pomieszczenie, w którym odświeżamy ciało, relaksujemy się, rano nabieramy sił na cały dzień. Łazienka oprócz czysto użytkowego charakteru powinna być też estetyczna. Może zaskakiwać w detalach, ciekawych rozwiązaniach, barwnych kolorach lub zachwycać ręcznie stworzonymi akcesoriami. Aranżując łazienkę musimy wziąć pod uwagę jej wielkość, ile osób będzie z niej korzystać, jaki mamy dostęp do światła dziennego. Jeżeli już wszystko o tym wiemy, możemy się zabierać za urządzanie łazienki. Często jest to pomieszczenie zaniedbywane podczas aranżacji, ponieważ za najbardziej reprezentatywny uważa się salon, następnie kuchnie, a później urządza wygodną sypialnię. Łazienka pozostaje na samym końcu, a wcale nie powinna. Jest pomieszczeniem w którym spędzamy całkiem sporo czasu w ciągu dnia. Jeśli zdecydujemy się na ciekawy wystrój łazienki, to pozostaje jedno pytanie: jak połączyć funkcjonalność z indywidualnym, zaskakującym wyrazem?

Oto 10 przykładów na aranżacje łazienki z pomysłem. 

Proste rozwiązania

Shoaling Fish Jo Downs Nowoczesna łazienka
Jo Downs

Shoaling Fish

Jo Downs

Łazienki z pomysłem nie muszą być pstrokate, innowacyjne, czy zaskakiwać każdym elementem. W tym przypadku mamy prostą, klasyczną wannę na lwich łapach w nowoczesnym kolorze nawiązującym do morskiej tematyki. Wpływające do niej rybki w 3D, które są namalowane na ścianie, tworzą całą aranżację, która urzeka w swoim minimalizmie. Drewniane ściany, drewniane podłogi, klasyczna wanna w pięknym kolorze i ciekawe zdobienie w postaci namalowanych ryb to świeże spojrzenie na proste wnętrza. 

Eleganckie łazienki z pomysłem

W łazience też można się zachwycać dekoracjami i  wystrojem, który stworzą starannie wykończone drewniane meble w parze z lustrem o zdobionej ramie i barokowym żyrandolu. To propozycja dla miłośników aranżacji z przepychem i klasą. Do tego zastosowanie nowoczesnych owalnych kształtów w bieli stwarza kontrast nowości z przeszłością, czerni i bieli. Tak skomponowana całość to idealny przykład łazienki z pomysłem, która łączy style i jest otwarta na nietypowe inspiracje. Któż spodziewałby się tak pięknie wyrzeźbionego stołu w łazience?

Łazienki z pomysłem: rękodzieło

umywalka robiona ręcznie dekornia Śródziemnomorska łazienka
dekornia

umywalka robiona ręcznie

dekornia

Ręcznie wykonane ceramiczne akcesoria to świetny wybór podczas urządzenia łazienki z pomysłem. Taki element jest czymś oryginalnym, sam w sobie stanowi dekorację i dobrze się prezentuje. Możemy być pewni co do wyjątkowości produktu, ponieważ są wytwarzane w polskiej pracowni ceramicznej dekornia.pl. Ze względu na bogatą paletę kolorów i form można dobrać odpowiednią umywalkę do każdej łazienki, niezależnie od panującego w niej wystroju. W tym przypadku niebieskawy kolor i dodatki w kształcie ryby, mogą być też muszelki, nawiązują do morskiego klimatu, który często pojawia się w łazienkach. 

Łazienki z pomysłem na sztukę

Jeśli chodzi o dekoracje, to łazienka zdecydowanie nie powinna być dyskryminowana. Często uważana za pomieszczenie wyłącznie użytkowe w którym niepotrzebne są żadne dekoracje. To błąd! Estetycznie urządzona łazienka, cieszy oko i poprawia nastrój za każdym razem, kiedy do niej wchodzimy. A przecież jesteśmy tam całkiem często, prawda? Kąpiel w przyjemnym otoczeniu zrelaksuje nas bardziej, gwarantowane! Ten projekt stworzony przez pracownię projektową hanna kłyk przy współpracy z artystą malarzem Adamem Gadzinowskim, jest przykładem na aranżację łazienki z pomysłem, łazienki ze sztuką.

Łazienki z pomysłem w wydaniu eklektycznym

Łazienka w wersji mini z wykorzystaniem prostych, kontrastujących kolorów. Jak uzyskać taki efekt? Jak widać, wystarczy połączyć zwykłą białą umywalkę w parze z czerwoną półką/siedziskiem wykonaną z przerobionej metalowej beczki.  Efekt kontrastu gwarantowany! Przykład łazienki z pomysłem, której nie będą bać się fani nowoczesnych wnętrz, łączących różne materiały i nietypowe zastosowanie przedmiotów, jak w tym przypadku przerobienie metalowej beczki na mebel użytkowy. 

Morskie opowieści

Whale Shelves Hunter Gatherer ŁazienkaSzafki i półki łazienkowe
Hunter Gatherer

Whale Shelves

Hunter Gatherer

Czasem klimat całej łazienki może zostać ujęty w jednym prostym elemencie. W tym przypadku półka naścienna w kształcie wieloryba staje się uroczą dekoracją z morskimi motywami. Kto nie chciałby mieć swojego własnego uroczego i z pewnością niegroźnego wieloryba w łazience? To jeden z przykładów na stworzenie łazienki z pomysłem, więcej ciekawych półek można znaleźć w kategorii: Szafki i półki łazienkowe

Łazienki z pomysłem na superbohatera

Pop-Art łazienka TG STUDIO ŁazienkaDekoracje
TG STUDIO

Pop-Art łazienka

TG STUDIO

Rzadko można spotkać wykonanie łazienki w której dominuje czerń na ścianach. W tym przypadku nawiązanie do pop-artu zostało stworzone z motywem przewodnim – Supermanem. Czerwone szafki wykonane z metalu przypominają szafki szkolne i nawiązują kolorystycznie do stroju głównego bohatera łazienki. Ściany, sufit i sanitariaty pozostają czarne, a niebieski element pojawia się jako rama lustra. Aranżacja w której wszystko kolorystycznie spaja się z komiksowym ujęciem Supermana, została wykonana przez tg studio. (Wnoszenie ze sobą kryptonitu do łazienki nie jest zalecane.)

Wielofunkcyjna umywalka

LEVELS MyBath ŁazienkaUmywalki
MyBath

LEVELS

MyBath

Umywalki wcale nie muszą być tylko umywalkami… Oto stworzona przez MyBath wielofunkcyjna umywalka, która wygląda niepozornie. Mała, skromna, minimalistyczna, jednak po chwili okazuje się, że nie jest tylko tym, na co wygląda. Wystarczy wysunąć szuflady, żeby się o tym przekonać! Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do urządzania łazienki z pomysłem. Z pozoru zwykła umywalka, a tak naprawdę też wielofunkcyjna szafka. Sprawdzi się szczególnie dobrze w małych łazienkach, w których możliwości na przechowywanie są ograniczone. Więcej o rozwiązaniach idealnych dla małych pomieszczeń można przeczytać w tym artykule: Aranżacja małej łazienki – sprytne rozwiązania.

Łazienki z pomysłem w stylu rustykalnym

Romantyczna łazienka nie musi wyglądać sztampowo. Wystarczy połączyć różne materiały i formy, tak jak w tym przypadku: gładkie kafelki, drewniane deski i mikro mozaikę. W efekcie otrzymujemy klasyczną łazienkę w wersji współczesnej, która wspaniale się prezentuje, tworzy tradycyjny klimat, ale nie wieje nudą! Łazienki z pomysłem nie muszą być innowacyjne, pop-artowe, modernistyczne, również te w klasycznym wydaniu mogą zachwycać zastosowanymi rozwiązaniami. Kąpiel w takim miejscu odpręży nie tylko ciało, ale i umysł.

Łazienki z pomysłem na przechowywanie

Marble Vanity Unit Ligneous Designs ŁazienkaMeble do przechowywania
Ligneous Designs

Marble Vanity Unit

Ligneous Designs

Wystarczy odpowiednio zagospodarować przestrzeń, aby uzyskać maksymalną ilość miejsca na przechowywanie ręczników i kosmetyków. Szafki pod zlewem to żadna nowość, jednak ich ciekawe wykonanie przyciąga uwagę i zdecydowanie zaprzecza wyobrażeniu o nudnych meblach łazienkowych. Naprzemienne ułożenie szuflad z otwartymi półkami tworzy szachownicę, która wygląda intrygująco, ale nie gubi uroku minimalistycznej szafeczki. Urządzanie łazienki z pomysłem to przede wszystkim sztuka połączenia funkcjonalności z ciekawym rozwiązaniem wizualnym. Mogą być kolorowe i absorbujące lub jak w tym przypadku, skromne i proste, a jednocześnie daleko takiemu rozwiązaniu do nudy!

Jaki jest Wasz pomysł na aranżację łazienki?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu