Jak urządzić pokój dla mądrego i kreatywnego dziecka? | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak urządzić pokój dla mądrego i kreatywnego dziecka?

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Little LEIVARS Eklektyczny pokój dziecięcy od LEIVARS Eklektyczny
Loading admin actions …

Urządzając pokój naszego dziecka stopniowo zmieniamy jego wystrój zgodnie z wiekiem i wzrastającymi potrzebami malucha. Rozwój dziecka od najmłodszych lat warto pobudzać dodatkowymi bodźcami po to, by lepiej i szybciej poznawało świat. W tej kwestii możemy pomóc mu już w jego pierwszym, najbliższym otoczeniu, czyli w domu. Dlatego dekorujemy ich sypialnie w różnobarwnych kolorach, nie szczędzimy dodatków o ciekawych fakturach, kształtach. Coraz popularniejsze staje się urządzanie pokojów dzieci obfitujących nie tylko w przypadkowe, kolorowe misie, ale też elementy edukacyjne, które świadczą o zaangażowaniu rodziców w świadome i odpowiedzialne wychowanie. Człowiek uczy się całe życie, ale nigdy tak intensywnie jak w okresie dzieciństwa, dlatego oswajanie dzieci z podwalinami skomplikowanego świata warto zacząć od zaraz. W tym wydaniu chcemy Wam pokazać jakie elementy wystroju pokoju dziecięcego warto zawrzeć u własnego dziecka, by obudzić w nim ciekawość świata, chęć do nauki oraz nieograniczoną kreatywność. 

Inne, piękne pokoje dziecięce możecie zobaczyć w Katalogu Inspiracji Pokój dziewczynki – 11 aranżacji!Pokój dla chłopca – 10 pomysłowych aranżacji! Zapraszamy!

Mądre rozwiązania na przechowywanie

Projekt apartamentu nad morzem Nowoczesny pokój dziecięcy od Komplementi Nowoczesny
Komplementi

Projekt apartamentu nad morzem

Komplementi

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by ich dziecko było w przyszłości ambitne i samodzielne. Dlatego warto już od najmłodszych lat uczyć go odpowiedzialności. Dbanie o porządek i odkładanie rzeczy na miejsce to zajęcie, które może wykonywać już pięciolatek. Aby mu w tym praktycznie pomóc należy zaprojektować meble w pokoju na jego miarę. Dokładnie chodzi tu o regały, które nie powinny być wysokie, a dostęp do ich wnętrza jak najprostszy. Powyższy projekt jest tego najlepszym przykładem. Niektóre półki mogą być otwarte, drugie zamknięte, a jeszcze inne mogą mieścić w sobie materiałowe kosze, do których łatwo jest sięgnąć, mieszczą wiele rzeczy, a do tego od frontu ładnie i uporządkowanie wyglądają! Na tym meblu znalazło się także miejsce na siedzisko, pod którym znajduje się skrzynia. Jest to nowoczesna wersja meblościanki dla dzieci! Praktyczne i wygodne!

Edukacyjna mapa

Little LEIVARS Eklektyczny pokój dziecięcy od LEIVARS Eklektyczny
LEIVARS

Little LEIVARS

LEIVARS

Super pomysłem na pięknie wyglądający i kolorowy pokój jest ściana, na której widnieje mapa świata. Tak jak niegdyś plastikowe podkładki na biurko z globusem, tak teraz pokój dziecięcy nie może obyć się bez tego dodatku! Jest to mądra i praktyczna alternatywa dla jedynie ładnie wyglądających grafik na tapecie lub jednolitych ścian. Nie trzeba wspominać, że codzienne przebywanie w towarzystwie takiej ściany, szybko i podświadomie wpoi naszemu dziecku podstawy geografii świata! Bezbolesne i atrakcyjne nauczanie!

Zabawne printy na ścianie z rzeczywistego świata

Dla najmłodszych maluchów w pierwszych miesiącach ich życia, wystarczającym, ciekawym dodatkiem we wnętrzu będzie kolorowa grafika. Najlepiej jeśli będzie przedstawiała prawdziwe postacie, jednak oczywiście w atrakcyjnej dla nich, kreskówkowej oprawie. Chodzi o to, żeby maluch od początku mógł rozpoznawać, na przykład zwierzęta popularnie występujące w naturze, przy czym później być może uczyć się odgłosów jakie wydają. To jest dobry pomysł na zapoznanie niemowlaków z dzikim światem. Bajki fantasy zostawmy na później. Dzieci zapewne chętnie same po nie sięgną lecz my wpajajmy im na początku prawdziwą i pożyteczną wiedzę. Poza tym edukacyjnym wnioskiem jest to obecnie popularny trend w aranżacji pokojów dziecięcych i nie tylko. Im bliżej natury i rzeczywistości tym lepiej!

Biurko

Słoneczna Katowice Nowoczesny pokój dziecięcy od conceptjoana Nowoczesny
conceptjoana

Słoneczna Katowice

conceptjoana

Biurko musi znaleźć się w pokoju każdego dorastającego do wieku szkolnego, dziecka! Oryginalnym pomysłem jest takie oto, mobilne biurko z szufladami i wieszakiem nad blatem. Biurko, które można przestawiać to dobry pomysł na małe wnętrza, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca do zabawy oraz mądre rozwiązanie na nudę. Przy takim, zmieniającym swoje położenie biurku, nauka nigdy nie będzie monotonna. Dodatkowo belka nad biurkiem może służyć do zawieszenia koszyczków na długopisy i kredki. Takim sposobem wszystko będzie pod ręką i nic nie będzie wypadało przy przesuwaniu.

Motywujące hasła

Starsze dzieci docenią dobry dizajn i najnowsze trendy w dekorowaniu, kiedy zawiesimy na ich ścianie mądry napis z ładną typografią jak na przykładzie Sałata Pracownia Architektury Wnętrz. Mogą być w języku polskim lub obcym, którego uczy się dziecko. Obcowanie z takimi przesłaniami podświadomie podnosi na duchu i rozwesela w gorszych chwilach oraz daje dzieciom konkretny przekaz, jaką ścieżką powinni się w życiu kierować. Jest to dobra okazja dla rodziców, by tym sposobem przekazali im swoje najważniejsze wartości.

Modułowe meble

Meble które są zgrabne i łatwo ustawne to trend w aranżacji wnętrz wszystkich pomieszczeń w domu. Natomiast z czasem, dorastające dzieci przy pomocy modułowych mebli, same mogą zmieniać wystrój swojego pokoju. Przemeblowanie to naturalna zmiana w pokoju wraz z dorastającym dzieckiem i jego wzrastającymi potrzebami. Zmienia się wtedy rozmiar łóżka i dochodzi nowe wyposażenie. Dlatego warto zainwestować w neutralne w rozmiarze i kolorystyce, modułowe meble, które nadążają za tymi szybko postępującymi w czasie, rewolucjami.

Zabawki edukacyjne

Literki Poduszki, Duży puchaty alfabet od Minimetry Rustykalny
Minimetry

Literki Poduszki, Duży puchaty alfabet

Minimetry

Jak wiadomo w sklepach znajdziemy dziś ogromny wybór edukacyjnych zabawek, które uczą logicznego myślenia. Jednak teraz, jak już się przekonaliście, nawet wystrój pokoju może, a wręcz powinien być pożyteczny! W tym pomogą nam też dodatki, jak na przykład poduszki w kształcie literek. Jest to świetna, modna dekoracja pokoju dziecięcego, a może być też dobrym pretekstem do zabawy w tworzenie haseł. Im więcej takich liter, tym lepiej! Łatwo można zrobić je samemu! Wystarczy materiał, nożyczki, igła z nitką, wata i duże pokłady chęci – czego na pewno nie zabraknie Wam dla własnych pociech! Powodzenia!

Jak jeszcze pobudzacie chęć do nauki i kreatywność swoich maluchów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu