Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez 藤原・室 建築設計事務所

Niesamowity przykład japońskiego minimalizmu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam dom, który łączy w sobie kluczowe elementy japońskiego minimalizmu w architekturze – geometryczną bryłę, naturalne materiały wykończeniowe oraz funkcjonalne, ograniczone do niezbędnego minimum wyposażenie. Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia zrealizowanego już projektu oraz szkice architektoniczne, aby przekonać się o oryginalności tego domu.

Nietypowa bryła i ciekawa fasada

Unikatowa jest zwłaszcza bryła budynku. Został wzniesiony na planie trójkąta, a jego przednią część wyniesiono ku górze, tworząc wnętrza o wysokich sufitach. Ciemnoszara fasada silnie kontrastuje z naturalnym otoczeniem działki budowlanej. Niewielka liczba okien od strony ulicy to zabieg mający na celu ochronę prywatności mieszkańców.

Wnętrza

Nietypowy jest także rozkład wnętrz. Sypialnia, pokój dziecięcy i łazienka znajdują się na parterze, a strefa dzienna z jadalnią, kuchnią i salonem na piętrze. Od strony północnej wnętrza domu otwierają się na zewnątrz, na niewielkie wzniesienie. Duże okna od podłogi do sufitu wpuszczają do środka mnóstwo naturalnego światła.

Wysokie sufity

Specyficzna bryła domu spowodowała, że sufity we wnętrzach są wysokie, czyniąc je większymi, bardziej przestronnymi i jaśniejszymi. Wnętrza wykończono naturalnym drewnem, które świetnie komponuje się z białymi ścianami.

Funkcjonalne wyposażenie

Meble odznaczają się prostym, ponadczasowym designem. Wykonano je z drewna, dzięki czemu idealnie wpisują się w aranżację bazującą na kontakcie z naturą. Pomieszczenia są niewielkie, ale urządzono je tak, aby do maksimum wykorzystać dostępną przestrzeń. Funkcjonalność i wygodna- dwa cele, które udało się osiągnąć projektantom tych wnętrz.

Łazienka

Na koniec zaglądamy do łazienki, pomieszczenia, które także wykończono drewnem. Dzięki temu udało się zachować spójność pod względem estetycznym i harmonię z naturalnym otoczeniem domu.

Szkice i rzuty poziome

Podoba Wam się?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu