Najlepsze triki na przechowywanie dekoracji!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Najlepsze triki na przechowywanie dekoracji!

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,   zaprojektowane przez De Kleine Generatie
Loading admin actions …

Wspaniały świąteczny czas do którego tak gorączkowo się przygotowywaliśmy przez połowę grudnia niestety już niedługo będzie tylko wspomnieniem, a my będziemy musieli poczekać na nadejście kolejnych świąt, kiedy to zapach choinki roznosi się we wnętrzu naszego domu. Czego nie mogło zabraknąć w przestrzeni wypełnionej świąteczną atmosferą? Zielona choinka, mała lub duża, żywa czy sztuczna – każdy ma swój ulubiony typ. Niebawem powróci do pudełka lub dołączy do kolekcji w ogrodzie powiększającej się o jedno drzewko każdego roku. Bombki choinkowe, te złociste, pełne brokatowych fal, jak i te matowe, o niespotykanych kształtach, czy ze specjalną dedykacją – też będą musiały poczekać do następnego roku, aby zachwycać swoją aparycją. Ten sam los czeka girlandy, łańcuchy i inne dodatki. No właśnie, jak zabrać się za sprzątanie świątecznego domu? Gdzie i jak przechowywać dekoracje, aby cieszyły nas przez wiele kolejnych lat? 

Wykorzystaj stare gazety i magazyny

Oglądana przez ostatni miesiąc pięknie i starannie przystrojona choinka została już schowana, tak samo jak wszystkie pozostałe świąteczne ozdoby. Przy ściąganiu bombek z choinki i wkładaniu ich do pudełek powinniśmy uważać na to, żeby się przypadkiem nie stłukły – szkoda bombki, a do tego musimy jeszcze posprzątać rozsypane szkło… Ozdoby drewniane o różnych kształtach mogą sprawić nam kłopot przy pakowaniu, ponieważ nieregularna forma ułatwia ich uszkodzenie. Wystarczy, że źle wsadzimy je do pudełka. Aby zabezpieczyć ozdoby i oddzielić od siebie, wykorzystajmy stare gazety i magazyny. Zacznij od owinięcia bombek i reszty dekoracji, a następnie takie pakunki w gazetowej formie – ułóż na sobie w pudełku. To rozwiązanie pozwala nam oddzielić od siebie poszczególne ozdoby, a jednocześnie nie zajmują one więcej miejsca. Możemy je pochować w estetycznych pudełkach i nawet jeśli nie mamy piwnicy lub strychu – zawsze znajdzie się miejsce w naszym domu na przechowanie dekoracji.

Stare tekstylia

Kocyki PetitCoco: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez PETITCOCO
PETITCOCO

Kocyki PetitCoco

PETITCOCO

W przypadku delikatnych dekoracji taka ochrona jak papierowa gazeta może nie wystarczyć. Aby zabezpieczyć cenną bombkę lub stroik możemy je owinąć w stare tekstylia. Każdy z nas ma pochowane w szafie stare, zniszczone już podkoszulki, ręczniki i prześcieradła, które nie nadają się do użytku zgodnie z ich przeznaczeniem. Wystarczy je odpowiednio pociąć i zawinąć dekoracje w kawałek materiału. Dzięki temu ozdoby będą lepiej chronione i nawet przy wstrząsach, czy upadku z małej wysokości – odpowiednio zamortyzowane. Tym sposobem robimy też mały porządek w szafie!

Jeżeli nie tylko chcecie zająć się ozdobami świątecznymi, ale od razu planujecie większe sprzątanie, to sprawdźcie kilka porad w tym artykule: Zostań mistrzem porządku w swoim domu!

Podziel typy dekoracji

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez De Kleine Generatie
De Kleine Generatie

opbergdozen large van Done by Deer​

De Kleine Generatie

Ozdoby choinkowe i świąteczne dekoracje są nam potrzebne na początku grudnia, kiedy to chcemy wprowadzić do domu magiczny nastrój i zasiać świąteczną atmosferę. Właściwie przez resztę roku ozdoby będą czekać schowane w piwnicy lub garażu na właściwy moment w roku, aby znów mogły nas zachwycać swoim artystycznym wizerunkiem. Jednak aby uniknąć frustracji przy dekorowaniu domu, powinnyśmy pamiętać również o posegregowaniu dekoracji. W ten sposób łatwiej nam będzie znaleźć odpowiednią ozdobę. W jednym pudle możemy trzymać bombki, w następnym światełka choinkowe, zaś w jeszcze innym dekoracje, których miejsce jest na wigilijnym stole. Zamiast spędzać godziny na poszukiwaniu złotego łańcucha wśród wszystkich pudełek i kartonów – będziemy wiedzieć, że wszystkie łańcuchy są w jednym, wybranym pudełku i tam z łatwością znajdziemy ten, którego tak bardzo szukamy.

Opisz pudełka

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Baltic Design Shop
Baltic Design Shop

Aufbewahrungstüte Paper Bag mit Text

Baltic Design Shop

Skoro mamy już wszystko w pudełkach, to zróbmy całe porządkowanie jeszcze bardziej sensownym i je opiszmy. W ten sposób nie zgubimy się w natłoku różnych pudeł o niewiadomej zawartości. Zamiast otwierać pokrywę każdego z osobna w poszukiwaniu srebrnych bombek, sięgniemy po pudełko z opisem srebrne bombki – to wyjątkowo proste rozwiązanie, a jakie genialne! W ten sam sposób organizujemy dokumenty, zabawki, pudełka z żywnością – również ozdoby świąteczne mogą być ładnie opisane. Ułatwi nam to przystrajanie domu w przyszłym sezonie zimowym, kiedy to światełka choinkowe znów ozdabiają każdy pokój.

Włóż żel silikonowy przeciw wilgoci

Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez SchönsteOrdnung
SchönsteOrdnung

große Schmuckschatulle 14 Fächer Vögel schön

SchönsteOrdnung

Żel silikonowy to znany i powszechnie używany pochłaniacz wilgoci. Możemy go znaleźć wszędzie – występuje w postaci małych granulek i jest dołączany m.in do pudełek z butami, odzieży itp. Jego zastosowanie jest bardzo proste, zbiera wilgoć i nie pozwala jej dobrać się do naszej własności – w tym przypadku ozdób świątecznych. Często przetrzymujemy je w piwnicy, czy na strychu, gdzie panuje większa wilgotność powietrza, pomieszczenia nie są ogrzewane – aby zapobiec zawilgoceniu, wystarczy dodać do pudełka z ozdobami taki mały woreczek z żelem.

Zapobiegaj złym zapachom – użyj lawendy

Woreczki serduszka wypełnione lawendą: styl , w kategorii Garderoba zaprojektowany przez WszystkoCoŁadne
WszystkoCoŁadne

Woreczki serduszka wypełnione lawendą

WszystkoCoŁadne

W zamkniętych pudełkach ozdoby świąteczne spędzają praktycznie 11 miesięcy w roku. W związku z tym, że chowamy je tam, gdzie nie będą przeszkadzać, czyli w piwnicy, w garażu, na strychu, czyli w pomieszczeniach w których – nie ma co się oszukiwać – nie dbamy tak często o porządek, jak w pozostałej części domu – pudełka i ich zawartość mogą zacząć nieprzyjemnie pachnąć, zazwyczaj jest to po prostu nagromadzony kurz lub nieco stęchłe powietrze. Aby temu zapobiec, wystarczy, że do środka wraz z ozdobami włożymy woreczek z lawendą, taki jak ten od wszystkocoładne, która zniweluje nieprzyjemne zapachy i wypełni przestrzeń przyjemnym zapachem.

Jakie macie sposoby na przechowywanie świątecznych dekoracji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu