Nowoczesna niespodzianka na tradycyjnym osiedlu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesna niespodzianka na tradycyjnym osiedlu

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Architekturbüro Kais und Kais GmbH Nowoczesny
Loading admin actions …

Przykłady nowoczesnej architektury są wciąż relatywnie rzadko spotykane na przedmieściach wielkich miast. Podmiejskie osiedla przepełnione są zazwyczaj domami o dwu- lub czterospadowych dachach, a już szczególnym upodobaniem cieszą się parterowce. Dlatego też każdy nowoczesny budynek, wpisujący się w nurt architektury modernistycznej, postrzegany jest jako zaskakujący i niespotykany.

Dzisiaj zabierzemy Was właśnie do takiego domu, który wygląda niczym przybysz z innej planety na tle tradycyjnej zabudowy typowego podmiejskiego osiedla. Przyjrzyjcie się temu budynkowi z zewnątrz i w środku i zdecydujcie, jak wpasowałby się w polski krajobraz architektoniczny!

Bryła inspirowana stylem Bauhaus

Dom o prostej, kubistycznej bryle z płaskim dachem zdecydowanie wyróżnia się na tle tradycyjnych domków jednorodzinnych. Klarowne linie i modułowe części składają się na budynek, który inspiruje się stylem Bauhaus. Szaro-biała fasada sprawia, że dom ten jest ponadczasowo nowoczesny i stylowy. Od strony ulicy, za sprawą nielicznych, niewielkich okien, jawi się raczej introwertycznie i niedostępnie. Nieliczne wyróżniające się akcenty, takie jak ciemnoszare obramowania okien czy drewniane drzwi, czynią go nieco bardziej wyrazistym. Minimalistyczny, ale schludny ogródek przed wejściem do domu dodaje mu jednak atrakcyjności i podmiejskiego szyku. 

Ciekawa fasada od strony ogrodu

Z drugiej strony, patrząc na dom z perspektywy ogrodu, fasada prezentuje się nieco inaczej. Liczne przeszklenia na obu poziomach otwierają ją na otoczenie zewnętrzne. Wnętrze domu połączone jest z tarasem, który płynnie przechodzi w ogród, za pomocą dużych, szklanych drzwi. Na piętrze z kolei zlokalizowano pokaźnych rozmiarów balkon, na którym w pogodne dni zażywać można kąpieli słonecznych.

Balkon z widokiem

Z obszernego balkonu na wyższym poziomie rozciąga się widok na okolicę. Z tej perspektywy dostrzec możemy charakter tego podmiejskiego osiedla i rozumiemy, jak wyjątkowo na jego tle prezentuje się ten dom. Balkon wyłożono drewnianymi panelami w szarym kolorze, które nawiązują do barwy zewnętrznej fasady. Jego aranżacja jest minimalistyczna, ale elegancka i stylowa. Wygodne meble balkonowe czynią z tej przestrzeni oazę spokoju i relaksu, którą właściciele domu doceniają zwłaszcza latem.

Nowoczesne, ale przytulne wnętrze

Choć także w aranżacji wnętrz tego domu postawiono na nowoczesną stylistykę, to jednak osiągnięto efekt stylowej hybrydy współczesności i tradycyjnego rodzinnego ciepła. Białe ściany i sufity wspaniale łączą się z drewnianym parkietem, a miękkie tekstylia dbają o przytulność we wnętrzu. Zwłaszcza obraz jadalni obrazuje tę ciekawą kombinację stylów- duży, masywny stół z drewna otoczono nowoczesnymi krzesłami o śnieżnobiałych obiciach. Lampa o czarnym kloszu stanowi elegancki akcent. Liczne dekoracje, zwłaszcza ta o osobistym charakterze, jak ramki ze zdjęciami i pamiątki, wprowadzają rodzinną atmosferę.

Prostota form

Proste, klarowne formy i bazowe kształty dominują w tym wnętrzu, nadając mu nowoczesny charakter. Niemal ascetycznie jawi się kominek, wbudowany w umieszczoną w rogu ściankę. Stylowe słupki z metalu świetnie nadają się do tego, aby w sposób estetyczny i atrakcyjny wizualnie przetrzymywać w nich drewno kominkowe. Ustawiono je po obu stronach kominka, dbając na tym obszarze o idealną symetrię.

Azjatycki ogród

Na koniec zaglądamy do ogrodu- także tutaj dominują proste formy i klarowne linie. Biała pergola stanowi nowoczesny element dekoracyjny, znaczący obszar wypoczynkowy w ogrodzie. Dominuje tutaj zielona roślinność, składająca się w głównej mierze z niskich, ale rozłożystych krzewów. Klimatyczne oświetlenie, jak i oryginalne dekoracje sprawiają, że ogród ten nabiera charakteru ogrodu azjatyckiego.

Jak Wam się podoba kształt tego domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu