Wygodny dom dla całej rodziny! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wygodny dom dla całej rodziny!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Hedgerows Nowoczesne domy od Trewin Design Architects Nowoczesny
Loading admin actions …

Z pewnością zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby Wasz idealny dom. Niektórzy uwielbiają rezydencje ociekające luksusem, które z daleka olśniewają swoim pięknem i bogactwem zastosowanych materiałów. Inni wręcz przeciwnie, preferują dyskretną elegancję skrywającą prywatne i przytulne wnętrza. Dom, który pokażemy Wam dzisiaj należy właśnie do tej drugiej kategorii.

Dzisiejsza rezydencja leży w Hedgerows, na skraju Parku Narodowego Dartmoor położonego na Półwyspie Kornwalijskim w Anglii. Sama lokalizacja informuje nas już, że będziemy mieć do czynienia z projektem wyjątkowym! Pracy w tym zachwycającym krajobrazie podjęło się studio Trewin Design Architects. Nasi architekci stworzyli przestronną rezydencję w miejsce małego bungalowu z lat 30-stych.

Jesteście ciekawi efektów ich działań? Czas wybrać się w podróż!

Skromne wejście

Na pierwszy rzut oka mamy do czynienia ze skromnym, drewnianym budynkiem o nieco zaskakującym kolorze fasady. Błękitne ściany wprowadzają tu odrobinę skandynawskiego ducha. O tym jak bardzo ten dom różni się od okolicznych budowli możemy przekonać się spoglądając nieco w głąb. Wysypany żwirem podjazd i obejście domu odgradza schronienie człowieka od królestwa natury.

Zaskakująca fasada od ogrodu

Przechodzimy na tyły budynku, by przekonać się o jego rzeczywistej skali. Tego się nie spodziewaliśmy! Od strony głównego wejścia zwróciliśmy co prawda uwagę na niecodzienną, poszarpaną bryłę, jednak nie mogliśmy domyślić się tak ogromnej skali! Dom podzielić można na trzy części: strefę publiczną oraz prywatną, które znajdują się w odpowiadających sobie członach z ogromnymi przeszkleniami pod skośnym dachem. Łączy je niższy człon zawierający w sobie przedpokój oraz jadalnię. Nasz wzrok jednak na razie przykuwa domek na drzewie, oraz wolnostojąca konstrukcja za nim…

Myśląc o środowisku

Cała rezydencja została wzniesiona z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań. Drewno doskonale izoluje! Kluczowa jest tutaj także rola paneli słonecznych, które znalazły swoje miejsce na dachu domku dla gości. Nie tylko one generują tutaj energię. Choć tego już nie możemy Wam pokazać, ciepłą wodę oraz centralne ogrzewanie właściciele mają zapewnione także dzięki pompom termalnym. Można tutaj dokształcać gości w kwestii poszanowania środowiska!

Wspaniały taras

Jeszcze przez chwilę pozostajemy na zewnątrz, by pokazać Wam, jak fantastycznie zagospodarowano przestrzeń wokół domu, w ogóle nie zważając na lekkie nierówności terenu. Przy przestrzeni łączącej dwa główne trzony budynku stworzono dwa tarasy o różnej wysokości, przedzielone eleganckim murkiem. Podłoże z kamiennych płyt doskonale pasuje do monumentalnych mebli ogrodowych.

Luksusowy salon

Nareszcie czas wejść do środka! Czekają tam na nas naprawdę piękne wnętrza… Pierwszym, które poznajemy jest luksusowy salon. Białe ściany oraz sufit obijają światło wpadające tutaj przez doskonale już nam znane przeszklenie, jednocześnie kontrastując z wyposażeniem utrzymanym w ciemnych, ciepłych kolorach. Drewniany parkiet oraz stolik, skórzane fotele oraz wygodne fioletowe kanapy sprawiają, że mielibyśmy ochotę zostać tutaj na dłużej.

Elegancka kuchnia

Z salonu przechodzimy bezpośrednio do otwartej kuchni z ogromną wyspą. Także tutaj wyważone kontrasty wprowadzają elegancką lecz przytulną atmosferę. Biała zabudowa zwieńczona jest marmurowymi blatami. Przy ogromnej wyspie swoje miejsce znalazła przestronna strefa śniadaniowa. Zanim przejdziemy dalej warto zauważyć, że w całym domu znajdziemy ciekawe obrazy oraz grafiki, nierzadko podświetlona specjalnym światłem punktowym.

Dobra organizacja przestrzeni

Zmieniamy nieco perspektywę i możemy docenić atmosferę wyrafinowania, którą wprowadzają wiszące na ścianach dzieła sztuki. Z kuchni przejść możemy do przestronnej jadalni, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki oraz skąd łatwo jest przejść na taras, by spożyć posiłek w pogodny dzień. Ciekawe są meble jadalni, wykonane z jasnego drewna, a zwłaszcza stół o mocnych, rzeźbionych nogach. Czas przejść do do kolejnego członu!

Korytarz i schody

Z tego miejsca możemy skierować się albo do sypialni na parterze, albo do gabinetu i małej biblioteczki. Sami zaraz zobaczycie, że naszym architektom nie brakowało pomysłów na oryginalne rozplanowanie pomieszczeń! Piękne schody jednobiegowe zachwycają fakturą drewna stopni. Biel ścian i ciepło drewna tworzą w całym domu niezwykle przytulną atmosferę. Sprawdźmy, co czeka nas na końcu korytarza!

Główna sypialnia

Jest to główna sypialnia, zalana naturalnym światłem. Czy widzicie te widoki? Wijące się gałęzie drzew tworzą ciekawe efekty światłocieniowe, wprowadzając odrobinę chaosu do uporządkowanego wnętrza. Parkiet jest tutaj jaśniejszy – to idealna sypialnia dla osób mających problem ze wstawaniem, nie ma ucieczki przed światłem słońca! Pomarańczowy mebel w kącie to oczywiście klasyka designu – krzesło Wassily.

Wymarzone domowe biuro

Jeśli zamiast iść prosto do sypialni wybralibyśmy drogę schodami na górę, wtedy trafilibyśmy do tego domowego biura marzeń. Miejsca do pracy w naszych domach często traktowane są po macoszemu, biurka wciskamy w ciemne kąty, które ciężko nazwać stymulującymi kreatywność. Tutaj gabinet umieszczono w pomieszczeniu otwartym na wysoką sypialnię oraz z własnym małym oknem. W tak doskonale doświetlonej przestrzeni z tak interesującym wystrojem każdy obowiązek zamieni się w przyjemność!

Mała biblioteczka

Jeśli zastanawialiście się, czy w tej ogromnej rezydencji znajdziecie coś do skopiowania w Waszym mieszkaniu czy domu, to właśnie znaleźliście odpowiedź! Małe pomieszczenie pod skośnym dachem mogłoby łatwo zamienić się w składzik na wszystko, gdzie znajdywałyby swoje miejsce wszystkie niepotrzebne przedmioty, o których przyszłości nie mamy akurat ochoty decydować… Nasi architekci nie zamierzali do tego dopuścić i stworzyli małą lecz doskonale zorganizowaną domową biblioteczkę! 

Zastanawiacie się jak najlepiej przechowywać Wasz księgozbiór? Ten Katalog Inspiracji rozjaśni sprawę: Domowa biblioteka na 6 sposobów!

Co spodobało się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu