Od starej ruiny do przytulnego domu! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Od starej ruiny do przytulnego domu!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od EAO - PORTUGAL ARQUITECTURA
Loading admin actions …

Dziś postanowiliśmy zabrać Was na nietypową wycieczkę. Będziecie mogli zobaczyć wyjątkową przemianę starej ruiny w przytulny dom pełen ciepła. Obecnie wiele obiektów projektowanych jest od podstaw. Nie zawsze jednak warto przekreślać stare budynki i tworzyć na ich miejsce nowe. Czasami bywa, że to właśnie do tych pierwszych przywiązujemy się bardziej. Mimo swojego stanu emanują niesamowitą historią, która niemożliwa jest do odtworzenia. Nasi architekci podjęli się przeprowadzenia gruntownego remontu obiektu, który wielu z Was spisałoby na straty. Zobaczcie, jak sprostali temu wyzwaniu i zainspirujcie się wprowadzonymi przez nich rozwiązaniami we własnych czterech ścianach! Zaczynamy zwiedzanie!

Przed: kuchnia

Kuchnia przed interwencją naszych architektów była w opłakanym stanie. Ze ścian odchodziła farba, pleśń porastała kąty, płytki odpadały, wszędzie było pełno zacieków, kurzu i innego brudu. Krótko mówiąc – to nie były warunki w których ktokolwiek chciałby zamieszkać. To pomieszczenie stanowiło prawdziwe wyzwanie dla naszych profesjonalistów. Ich umiejętności na szczęści pozwoliły odmienić ten koszmar we wnętrze, gdzie króluje porządek i styl.

Po: kuchnia

Tak prezentuje się to pomieszczenie po przeprowadzeniu generalnego remontu przez naszych fachowców. Cała kuchnia zmieniła się nie do poznania! Teraz znajduje się w niej wiele nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że przygotowywanie posiłków w takim miejscu to prawdziwa przyjemność.

Zwróćcie uwagę na to, że tuż obok kuchni wydzielono specjalną strefę jadalni. Udało się to osiągnąć dzięki wprowadzeniu pomysłowej ścianki. W miejscu, gdzie domownicy mogą wspólnie skosztować przygotowanych wcześniej pyszności nie mogło zabraknąć dużego stołu. Drewniany model to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Totalna metamorfoza

Oto kolejny zdjęcie na którym możecie dokładnie zobaczyć, jak przebiegały prace remontowe. Cały obiekt był w takim stanie, że stanowił spore wyzwanie dla naszych architektów. Na szczęście spisali się oni na medal i szybko wprowadzili do tych starych murów nowe życie.

Nie ma wątpliwości co do tego, że efekt końcowy prac spełnił wszystkie marzenia właścicieli tego domu. Dzięki licznym konsultacjom nasi fachowcy zaprojektowali miejsce, które jest nie tylko piękne, ale i przytulne. 

Przestronny salon

Tak prezentuje się salon po gruntownej przemianie. Jest on bardzo przestronny i zawiera wszystkie elementy, które pozytywnie wpływają na komfort mieszkańców. Znalazło się tutaj miejsce na wygodny wypoczynek oraz ciekawe krzesła. Warto również podkreślić, że dzięki odpowiednio zaplanowanym oknom – teraz to miejsce bije niesamowitym blaskiem!

Ciekawym pomysłem jest umieszczenie w salonie dużej biblioteczki. Na ten krok zdecydowali się nasi fachowcy i niewątpliwie można stwierdzić, że uzyskali oni świetny efekt. Biblioteczka dodaje całej przestrzeni intrygującego charakteru, a co więcej zachęca do tego, by wziąć z półki ulubioną książkę i zatopić się w lekturze. W tak zaaranżowanym salonie zdecydowanie panuje przytulna atmosfera!

Ciekawe schody

Cały dom składa się z parteru oraz piętra. Można się na nie dostać dzięki pięknym, drewnianym schodom, którym możecie dokładnie przyjrzeć się na tej fotografii. Idealnie komponują się one z odcieniem podłogi oraz ścian. Jeżeli lubicie klasyczne rozwiązania, które z biegiem lat nie tracą uroku – koniecznie zastanówcie się nad wykorzystaniem pomysłu naszych projektantów. 

Piękna sypialnia

Sypialnia w tym domu jest miejscem, w którym w pełni można się wyciszyć i odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Gwarantuje to duże łóżko stanowiące główny punkt tego miejsca. Nasi specjaliści uwielbiają kłaść nacisk na funkcjonalny wymiar każdej aranżacji. W tym pomieszczeniu zdecydowali się stworzyć specjalny kącik, który pełni funkcję garderoby. Koniecznie uwzględnijcie go w planach swojego domu, zwłaszcza jeżeli posiadacie sporą ilość ubrań!

Szukacie innych przykładów przytulnych domów? Zobaczcie tutaj:

homify 360°: Living Garden House w Katowicach

Co myślicie o tym niezwykłym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu