Drewno w łazience na 7 sposobów! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Drewno w łazience na 7 sposobów!

Milena Zawistowska Milena Zawistowska
Rustykalna łazienka od 有限会社 法澤建築デザイン事務所 Rustykalny
Loading admin actions …

Nowoczesne urządzanie łazienek charakteryzuje się jedną dominantą. Obecnością drewna. I mowa tu nie tylko o tym modnym dziś materiale – drewnie tekowym – odpornym na wilgoć, ale też imitacji, której wygląd i kolor słojów nadrukowany jest na tradycyjnych, ceramicznych kaflach łazienkowych. Współczesne aranżacje pokojów kąpielowych z dodatkiem drewna świetnie pasują do założeń każdego stylu projektowania wnętrz. Styl rustykalny lub wiejski, jak wiadomo, nie obejdzie się bez tego naturalnie wyglądającego, przytulnego dodatku we wnętrzach. Jednak coraz częściej drewno pojawia się w nowoczesnych mieszkaniach, które łączone jest z innymi surowymi materiałami, dzięki czemu całość wygląda odpowiednio na miarę XXI wieku.

Drewno we wszystkich wnętrzach wykorzystywane jest najchętniej do wykończeń i meblowania pomieszczeń. Powód jest prosty. Jest to najbardziej przyjazne środowisku, elastyczne tworzywo, w którym człowiek dobrze odpoczywa i odczuwa więź z naturą, nawet w samym środku betonowej dżungli miasta. Natomiast dzięki postępującej technologii, mamy dziś możliwość bezpiecznego zastosowania go nawet w wilgotnych przestrzeniach. Dlatego w tym zestawieniu pokażemy Wam różne aranżacje łazienek z wykorzystaniem tego najbliższego naszym sercom, szlachetnego materiału. Na różne sposoby i w ciekawych stylach.

Inne piękne realizacje łazienek obejrzycie w Katalogu Inspiracji Płytki łazienkowe na nietypowe sposoby! Zapraszamy!

Drewniane, klasyczne meble do łazienki

łazienka Klasyczna łazienka od Auraprojekt Klasyczny
Auraprojekt

łazienka

Auraprojekt

Drewno w łazience na różne sposoby pojawia się nie tylko w trwałych, ściennych i podłogowych wykończeniach. Może to być mniejszy lub większy akcent, który będzie odznaczał się na całym jej tle. Tak jak w tym przypadku Auraprojekt w klasycznej, marmurowej, pięknej łazience występuje drewniane umeblowanie, wyjęte niczym z salonowych pokoi. Takim sposobem można dodać przytulności łazience i odjąć jej tego stricte higienicznego, zimnego charakteru. Taka aranżacja z uwzględnieniem mebli wykonanych z naturalnego drewna nadaje się jedynie do przestronnych łazienek gdzie cyrkulacja powietrza jest duża, a wentylacja bardzo sprawna. Natomiast w ciasnych łazienkach, wilgoć z pary wodnej może zbyt obszernie osadzać się na podobnych meblach, które raczej nie przetrwają w takich warunkach dłuższej próby czasu.

Tradycyjne podejście z charakterem

boks 05 - aranżacja Eklektyczna łazienka od nomad studio Eklektyczny
nomad studio

boks 05 – aranżacja

nomad studio

Jeśli nie mamy przekonania do tekowego drewna w łazience i jesteśmy zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, zaś kusi nas perspektywa przytulnej łazienki z motywem drewna, bez problemu możemy udać się do sklepu w poszukiwaniu dowolnych odcieni płytek ceramicznych imitujących ten materiał. Zwolennikom beżowych lub brązowych łazienek, szybko przyjdzie na myśl wybór kafli z printem drewnianych słojów. Mogą pojawić się na podłodze i ścianach, zależnie od indywidualnego zamysłu. Jest to najbezpieczniejszy i pewny w swej funkcjonalności wybór materiału do łazienki z naturalnym charakterem!

Prostota i nowoczesność zawsze w cenie

Drewno tekowe pojawia się często w konstrukcji szafek podumywalkowych. Nowoczesny wygląd drewna w łazience przeważnie ma jasne, lekko wypłowiałe odcienie tak jak na powyższym przykładzie. W połączeniu z surowymi materiałami, takimi jak beton architektoniczny na ścianach lub z szarymi kaflami, cała aranżacja wygląda prosto, acz niezwykle pomysłowo i ciekawie. 

We współczesnych wystrojach łazienek rezygnuje się coraz częściej z trwałych ozdób ściennych, a dekoracji nadają im skutecznie dodatki lub meble. Wzorzyste płytki w kwiaty lub inne motywy – owszem – pojawiają się w tych pomieszczeniach, ale na przykład na jednej dekoracyjnej ścianie, w jakimś centralnym punkcie łazienki, na zabudowach toalet lub wnękach. Natomiast poziomo lub pionowo układane ozdobne paski ceramiczne wkomponowywane w ściany, chwilowo utraciły są świetność.

Czysty minimalizm

Drewno w łazience minimalistycznej może pojawić się w śladowej ilości w ażurowych konstrukcjach mebli podobnych do takich jak na powyższej realizacji skromnej lecz ładnej łazienki. Stół podtrzymujący umywalkę, dzięki belkowej budowie może służyć do odwieszania ręczników lub pozostać nietknięty, niezabałaganiony. Minimalizm we wnętrzach bardzo pomaga utrzymać czystość i porządek w domu. Da się taki efekt także uzyskać w łazienkach. Wystarczy chcieć!

Drewno vintage

Ciekawy projekt łazienki z dodatkiem drewna możemy zobaczyć na powyższej realizacji. Duży kawał masywnego, drewnianego blatu, oddaje charakter swojego wieku dzięki nieoszlifowanym krawędziom. Do tego świetny pomysł z zawieszeniem go na czarnych łańcuchach nadaje ciekawy klimat. Lustro w drewnianej, jakby antycznej oprawie pasuje do oryginalnej zabudowy okna, która przysłania widok z zewnątrz do środka. Całość jest raczej eklektyczna, z uwagi na połączenie naturalnych materiałów z nowoczesnym oświetleniem i lustrzaną ścianą, która jest tu jednak bardzo znaczącym, dobrze przemyślanym elementem, gdyż optycznie poszerza tę bardzo wąską toaletę.

Eklektyzm

Skoro mowa była o stylu eklektycznym, powinniśmy zwrócić uwagę na połączenie różnych odcieni drewna w maksymalnym tego słowa znaczeniu. I taka „drewniana” toaleta może być zaaranżowana także dzięki… tapecie! Małe toalety gościnne nie muszą być urządzane od podłogi do sufitu ceramicznym wykończeniem. Wilgotność w takich pomieszczeniach jest znikoma, dlatego można pokusić się o wybór tapety, surowego drewna lub na przykład cegieł na ściany.

Modne rozwiązanie

Nowoczesne połączenia Nowoczesna łazienka od Decoroom Nowoczesny
Decoroom

Nowoczesne połączenia

Decoroom

Jak modnie wkomponować drewno w łazience? Otóż na czasie jest teraz łączyć materiał podłogi z zabudową wanny, dokładnie tak jak widać na przykładzie. Daje to efekt kontynuacji i przejścia motywu, który łączy poziom z pionem, czyli dwie prostopadłe płaszczyzny. Dwukolorowa łazienka z drewnem to bezpieczny i zawsze dobrze wyglądający pomysł. Piękny, rudy odcień drewna ociepla szare, betonowe ściany. Super!

Jak Wam się podobają powyższe przykłady zastosowania drewna w łazience?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu